שתף קטע נבחר

העבודה-גשר ומרצ החליטו על ריצה משותפת תחת הפתק "אמת"

עמיר פרץ וניצן הורוביץ סיכמו על התמודדות משותפת תחת פתק "אמת" המזוהה עם מפלגת העבודה. "המהלך המשמעותי של בחירות 2020", מסרו השניים. פרץ יהיה ראשון ברשימה, לוי-אבקסיס שנייה והורוביץ שלישי. סתיו שפיר בחוץ

 

 

יו"ר העבודה-גשר, עמיר פרץ, סיכם עם יו"ר מרצ, ניצן הורוביץ, על התמודדות משותפת של מפלגת העבודה-גשר ומרצ בבחירות לכנסת ה-23. השניים סיכמו כי הרשימות ירוצו בבחירות תחת פתק עם האותיות "אמת", המזוהות עם מפלגת העבודה.

 

עמיר פרץ וניצן הורוביץ ()
עמיר פרץ בביתו עם ניצן הורוביץ

בפגישה שקיימו השניים בביתו של יו"ר העבודה-גשר בשדרות, הוחלט כי עמיר פרץ יעמוד בראש הרשימה החדשה. אורלי לוי-אבקסיס תהיה במקום השני וניצן הורוביץ במקום השלישי.

 

מבין 11 המקומות הראשונים ברשימה החדשה יישמרו 6 מקומות לחברי העבודה, ו-5 למרצ. חבר הכנסת יאיר גולן (ישראל דמוקרטית) ישובץ על חשבון אחד המקומות ששמורים למרצ, וחברת הכנסת סתיו שפיר לא תהיה חלק מהרשימה המשותפת בשלב זה.

 

הרשימה צפויה להיראות כך:

 

1. עמיר פרץ.

2. אורלי לוי-אבקסיס.

3. ניצן הורוביץ.

4. תמר זנדברג.

5. איציק שמולי.

6. מרב מיכאלי.

7. יאיר גולן.

8. אילן גילאון.

9. עמר בר לב.

10. רויטל סויד.

11. עיסאווי פריג'.

 

בהודעה המשותפת שפרסמו השניים נכתב כי "מדובר במהלך המשמעותי של בחירות 2020 שיבטיח את היכולת להקים ממשלת שינוי ותקווה לאחר הבחירות. מתכוונים לתת דגש על בשורת האיחוד המשמעותי ועל התקווה לשינוי פוליטי שיהיה הלב החברתי והמצפן המדיני של הממשלה הבאה לאחר סיום עידן נתניהו".

 

חבר הכנסת אילן גילאון בירך על האיחוד ומסר: "מברך את חבריי ושותפיי לדרך - ניצן, עמיר ואורלי. אני כבר הרבה זמן דוחף לשותפות הזו, שמציתה את להבת התקווה לחברה צודקת ולמדינה מתוקנת שואפת שלום. הציונות, הסוציאליזם ואחוות העמים - שוב על המפה, ובגדול. יאללה, מתחילים".

 

חברת הכנסת מרב מיכאלי הוסיפה כי "הבטחנו לעשות כל מה שנדרש כדי להחליף את שלטון הימין המסוכן של נתניהו וזה מה שאנחנו עושות. ריצה משותפת של השמאל הציוני, העבודה-גשר ומרצ, תציל את מדינת ישראל ותשמור עליה כמדינה ציונית ודמוקרטית של העם היהודי".

 

עיסאווי פריג' זעם מנגד על הצבתו במקום ה-11 שייתכן ויהיה לא ריאלי ואמר: "במפלגת השמאל היחידה משליכים את השותפות היהודית ערבית לפח האשפה".

 

אמש אמרה אורלי לוי-אבקסיס כי אם האיחוד יצא לפועל - הוא יהיה חיבור טכני, ולא אידיאולוגי. "הסמכתי את ידו של יו"ר העבודה-גשר ושותפי, עמיר פרץ, לנהל מגעים עם מפלגות נוספות, כי עלינו צריכים לתפקד כ'מבוגר האחראי' של המערכה הפוליטית הזו", אמרה. 

 

 

חברת הכנסת סתיו שפיר תקפה אתמול בריאיון לאולפן ynet את יו"ר מרצ הורוביץ וחברת הכנסת תמר זנדברג - והאשימה אותם ב"דיל" שהותיר אותה מחוץ לרשימה. 

 

שפיר אמרה כי היא בחרה לעזוב את ביתה הפוליטי במפלגת העבודה כדי להציל את מרצ - אך שני הבכירים במרצ, לטענתה, החליטו על מהלך שישאיר אותה מחוץ לרשימה לכנסת. "התאכזבתי ונפגעתי מזה באופן אישי", אמרה. "מצביעים שהגיעו איתי גם נפגעו. עכשיו אני שמה את זה מאחוריי".

 

בישיבת ההנהלה של מפלגת העבודה אתמול אמר ח"כ איציק שמולי כי "זו החלטה מפוכחת ואחראית שמתחייבת מהמציאות, ואני גאה שעלה בידיי להוביל לאימוץ הצעתי במלואה. במצב שבו שתי המפלגות קטנות ופריכות, הליכה לבד היא הימור מיותר על גורל המפלגה ועל הסיכוי לנצח. טוב שהדבר נמנע".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים