שתף קטע נבחר

הבית היהודי אישר את ההתמודדות המשותפת עם בן גביר

מרכז המפלגה התכנס להכריע בנוגע לכמה סוגיות, ובראשן הסכם הריצה המשותפת עם מפלגת עוצמה יהודית בראשות איתמר בן גביר. לאחר מכן הסמיך את השר רפי פרץ לנהל משא ומתן בשם המפלגה על חיבורים נוספים

מרכז הבית היהודי אישר הערב (יום ב') את ההתמודדות המשותפת עם עוצמה יהודית של איתמר בן גביר. מרכז המפלגה גם הסמיך את יו"ר המפלגה השר רפי פרץ לנהל משא ומתן בשם המפלגה על חיבורים נוספים עד למועד סגירת הרשימות. תחילה הצביע המרכז על שכפול רשימת המפלגה לכנסת ה-23 באופן זהה לזו של הבחירות לכנסת ה-22. 

 

 

רפי פרץ עם איתמר בן גביר (צילום: יח
רפי פרץ ואיתמר בן גביר(צילום: יח"צ)

 

לאחר מכן, כאמור, הועלו שתי סוגיות להצבעה אחת: הסכם החבירה בין הבית היהודי לעוצמה יהודית, וגם הסמכה של יו"ר המפלגה רפי פרץ לנהל משא ומתן ולבצע חבירות נוספות בשתי היממות הבאות. הרקע לסעיף השני היא העובדה שפרטי הסכם החבירה לאיחוד הלאומי בראשות בצלאל סמוטריץ' עוד לא סוכמו סופית. תקנון המפלגה קובע כי ההסכם צריך להיות מאושר על ידי 40 אחוזים מהמצביעים בלבד. עימותים פרצו לאחר ההצבעה בין תומכי האיחוד למתנגדיו.

 

מפלגת עוצמה יהודית בירכה את חברי מרכז הבית היהודי "על כך שבחרו באחדות, והצביעו ברוב מוחץ בעד אישור ההסכם עם עוצמה יהודית. כעת, אנו קוראים גם לשר בצלאל סמוטריץ' לחבור לאיחוד על מנת שנוכל להתחיל לעבוד ביחד, כתף אל כתף, ויחד נביא ניצחון לגוש הימין".

 

במהלך הכינוס אמר הח"כ מהבית היהודי מוטי יוגב: "בקשר להחלטה השנייה - אני חושב שצריך להחזיר את המפלגה לציבור. זו האמירה הפשוטה. ועל כן, אני מבקש מכבוד היו"ר שנקבל את ההחלטות בשני סייגים פשוטים. אחד, שיהיה צוות משא ומתן כפי שאישרנו בעבר ויהיו בו אנשים שיודעים לנהל מו" ויהיה בו נציג לי כחבר הכנסת; ושההסכמים ב-48 השעות הקרובות לא יתקבלו על-ידי אדם אחד". הוא פנה לרב רפי פרץ: "אל תהיה דיין יחידי שאין דן אלא הוא".

 

הרב רפי פרץ השיב: "אנחנו ממשיכים במו"מ ומבקש מכם להסמיך אותי לנהל אותו. יש לנו יומיים (לסגירת הרשימות) והמציאות מאוד אינטנסיבית. זה מאוד טבעי לאשר ליו"ר לנהל את המשא ומתן עם המפלגות השונות. אנחנו במשא ומתן עם האיחוד הלאומי ואנחנו נלחמים על כל אחד".

 

מוקדם יותר הודיעה הימין החדש, מפלגתם של נפתלי בנט ואיילת שקד, כי תרוץ באופן עצמאי בבחירות הקרובות כ"מפלגה של הימין האידיאולוגי והליברלי". "זהו הסיכוי היחיד של גוש הימין להגיע ל-61 מנדטים ולניצחון", נמסר.

הבית היהודי אישר את ההתמודדות המשותפת עם בן גביר (צילום: יריב כץ)
ההצבעה בבית היהודי(צילום: יריב כץ)
 
הבית היהודי אישר את ההתמודדות המשותפת עם בן גביר (צילום: יריב כץ)
עימותים פרצו לאחר ההצבעה(צילום: יריב כץ)

הבית היהודי אישר את ההתמודדות המשותפת עם בן גביר (צילום: יריב כץ)
עימותים לאחר ההצבעה בבית היהודי(צילום: יריב כץ)

הצהרה לתקשורת מפלגת הימין החדש איילת שקד נפתלי בנט  (צילום: יובל חן)
בנט ושקד(צילום: יובל חן)

בימין החדש אמרו כי ירוצו במקביל לרשימה שנייה משותפת של השר בצלאל סמוטריץ', השר רפי פרץ, ויו"ר עוצמה יהודית איתמר בן גביר. כדי להרכיב אותה מתנהל בשעות האחרונות משא ומתן מואץ בין הבית היהודי והאיחוד הלאומי. הצדדים מנסים להגיע להסכמה בשעות הקרובות כדי שמרכזי המפלגות שמתכנסים הערב יאשרו הסכם סופי.

  

לפי ההסכם המתגבש, קמפיין הרשימה בימין ינוהל כמו בבחירות אפריל 2019 בנפרד בין הבית היהודי והאיחוד הלאומי לעוצמה יהודית. במקרה כזה, עוצמה יהודית תרכז את הקמפיין שלה בשכונות ובעיירות הפיתוח ושתי המפלגות האחרות יתמקדו בקהלים הקלאסיים של הציונות הדתית והמתנחלים.

 

"בבחירות האחרונות הוכח שריצה של ארבע המפלגות יחד מורידה את גוש הימין ל-55 ותביא לניצחון גוש השמאל. אנו לוקחים על עצמנו למשוך קולות מכחול לבן ומליברמן. על שתי המפלגות לנהל קמפיין הוגן על מנת להביא לניצחון גוש הימין", נאמר בהודעת הימין החדש.

 

 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: יח"צ
רפי פרץ ואיתמר בן גביר
צילום: יח"צ
מומלצים