שתף קטע נבחר

תיעוד: חטפו צעירה בדואית - ורצחו אותה

בתיעוד בלעדי שהגיע לידי ynet נראה הרכב שבו הוחזקה חנאן אלבחירי על ידי שוביה בטרם רצחו ושרפו את גופתה ב-2017. "נשמעה זעקה חלושה", תיארה נציגת הפרקליטות שאמרה כי "הרצח האכזרי בוצע בשל חשדם שהיא מתרועעת עם גברים ופוגעת ב'כבוד המשפחה'"

  

 

 

כשלוש שנים לאחר שנרצחה, נחשף סרטון המתעד את חטיפתה של הצעירה הבדואית חנאן אלבחירי (19). בתיעוד נראים שני עדי ראייה מבחינים ברכב שבו הוחזקה הצעירה על ידי שוביה, ונלקחת מהמקום. ביוני 2017 הגישה הפרקליטות כתבי אישום נגד בני דודיה של חנאן: יונס אלבחירי, בנו מוחמד, ואחיו סאג'ר. לפי הפרקליטות, הנאשמים חטפו את חנאן בשל אורח החיים שניהלה - שלא תאם את השקפתם - רצחו אותה ושרפו את גופתה.

 

משפטם של השלושה נמשך כשנתיים ולאחרונה החל שלב העדויות. "חנאן נרצחה בדם קר על ידי בני משפחת אביה, דודיה ובן דודה", הצהירה נציגת הפרקליטות עו"ד עינת בלנרו. "הרצח האכזרי בוצע אך בשל חשדם שהיא מתרועעת עם גברים ופוגעת במה שנהוג לכנות 'כבוד המשפחה'".

 

 

חנאן אלבחירי (באדיבות המשטרה) (באדיבות המשטרה)
חנאן אלבחירי(באדיבות המשטרה)

בליל הרצח שבה חנאן לביתה, הסמוך לביתו של סאג'ר. היא לא צעדה בשביל הגישה אל ביתה, אלא עשתה עיקוף - ככל הנראה כדי שבני משפחתה לא יראו שחזרה בטרמפ מהעבודה כאשר גבר זר מסיע אותה.

 

בסרטון ניתן להבחין באורות הרכב של הנאשמים. מצלמת אבטחה של אחד השכנים קלטה מעט מההתרחשות הקצרה. "נשמעה זעקה חלושה, שכן הם סתמו את פיה של חנאן", מתארת הפרקליטה את התיעוד בסרטון. "הרכב יצא משם בדהרה, לכיוון פזורת לקייה, לא לפני שהעדים ניסו ללא הצלחה לעצור אותו". השניים לא התקשרו תחילה למשטרה. רק לאחר ששמעו בתקשורת על מותה של חנאן, הבינו שהיו עדים לחטיפה.

 

"השעה הייתה 23:00 לערך", סיפר אחד העדים לחוקרי תחנת עיירות שניהלו את החקירה - כי הבחין בנעשה יחד עם בן משפחה. "ראינו רכב עומד מול הבית שלנו והבחנו במישהו מתקרב אליו כשבידיו פנס. פתאום הבחנו בכמה אנשים תופסים מישהו ומכניסים אותו בכוח למושב האחורי. חשבתי בהתחלה שמדובר במתיחה, אבל לאחר כמה שניות הבנתי שזה רציני ונעמדתי מול הרכב. נתתי לו מכות על מכסה מנוע, ואז הנהג נתן גז ונסע מהמקום. הוא הפעיל את האורות לאחר 10 מטר בערך והמשיך בנסיעה", סיכם.

 

עו"ד רמי שלבי  ()
עו"ד רמי שלבי

 

עו"ד יוסי לין  (צילום: אסף מגל) (צילום: אסף מגל)
עו"ד יוסי לין (צילום: אסף מגל)

 

חנאן הייתה יתומה מאב. אביה נהרג כתוצאה מתאונת עבודה, ולאחר מותו, חיתן אותה דודה יונס, הנאשם העיקרי, עם אדם מבוגר ממנה הלוקה בפיגור שכלי. כיתומה, הייתה נתונה חנאן לחסדיו של יונס ונותרה תחת חסותו. זמן קצר לאחר שנישאה, היא התגרשה מבעלה, ויונס דרש ממנה להשיב את הכספים ששולמו על ידי משפחת החתן". הפרקליטה בלנרו תיארה כיצד עבדה אלבחירי בשתי עבודות, האחת במרכז הארץ והשנייה כמנקה בבית החולים סורוקה בבאר שבע כדי להחזיר את הכספים.

 

בלנרו הוסיפה כי "לפי התיקון לחוק העונשין, המעשה נעשה כפעולה עונשית, במטרה להטיל מרות ולכפות אורחות התנהגות, דהיינו רצח על כבוד המשפחה".

  

הסניגורים, עו"ד שלבי ולין, המייצגים את יונס, טענו לשורה של פגמים בחקירה ובהתנהלות הפרקליטות. "מדובר בפרשה כואבת ומצטערת", מסרו הסניגורים. "יחד עם זאת, מרשנו כופר מכל וכל בעבירות המיוחסות לו. הוא עבר חקירה לא הוגנת בה נחצו קווים אדומים, בוצעו פעולות חקירה מהותיות שלא תועדו וכן הודלפו חומרי חקירה מצד המשטרה באופן שפגע אנושות במהימנות העדויות בתיק. אנו נחושים לחשוף את כל מחדלי החקירה ולהוכיח את חפותו של מרשנו", הוסיפו.

 

מפרקליטות מחוז דרום נמסר בתגובה לטענות ההגנה: "ראשית נדגיש כי מדובר בתיק מתנהל, בו מואשמים שלושה נאשמים ברצח על רקע כבוד המשפחה. יש לציין כי טענותיהם בהצגת הדברים חוטאות למציאות".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
באדיבות המשטרה
חנאן אלבחירי
באדיבות המשטרה
מומלצים