שתף קטע נבחר

בנט: "חיבור עם בן גביר - נזק לדורות לציונות הדתית"

לאחר האיחוד עם בצלאל סמוטריץ' והניסיון לצרף גם את רפי פרץ, הבהיר יו"ר הימין החדש כי הוא מטיל וטו על עוצמה יהודית: "בשום אופן לא נרוץ איתם. זה יצבע את הציונות הדתית בצבעים כהניסטים"

 

Defense Minister Naftali Bennett (Photo: Roee Idan)
יו"ר הימין החדש נפתלי בנט(Photo: Roee Idan)

נמשכת ההתכתשות במפלגות הימין על רקע מהלכי הפיצול של הימים האחרונים. זמן קצר לאחר שהימין החדש הודיע שירוץ עם בצלאל סמוטריץ' והטיל וטו על עוצמה יהודית, הבהיר אחר הצהריים (יום ג') היו"ר נפתלי בנט: "בשום אופן לא נרוץ עם איתמר בן גביר. זה יצבע את הציונות הדתית בצבעים כהניסטים ויגרום נזק לדורות".

 

לאורך כל הימים האחרונים התחבטו נציגי מפלגות הציונות הדתית שמימין לליכוד על אופי השותפות שתתקיים ביניהן לקראת הבחירות ב-2 במרץ. הבוקר, זמן קצר לפני תחילת הגשת הרשימות, סגרו בנט וסמוטריץ' על ריצה משותפת של הימין החדש והאיחוד הלאומי. הם קראו ליו"ר הבית היהודי רפי פרץ להצטרף אליהם, ללא עוצמה יהודית.

 

בהודעה הרשמית נאמר כי ההסכם שנחתם משאיר דלת פתוחה לצירוף "שיוויוני ומכבד" גם למפלגת הבית היהודי. אם הבית היהודי לא יצטרף, צמרת הרשימה תיראה כך: 1. נפתלי בנט. 2. בצלאל סמוטריץ'. 3. איילת שקד. 4. אופיר סופר. 5. מתן כהנא.

 

איילת שקד אמרה אחר הצהריים: "אתמול בלילה נוצרה הזדמנות לבצע איחודים בימין, בנט, סמוטריץ ואני, עובדים יחד כבר הרבה שנים, פוליטיקאים מאוד ביצועיים, עם הרבה הישגים מוכחים ויכולת עשייה. אנחנו חושבים שכרגע עבור מחנה הימין הדבר הנכון שהבית היהודי, בהובלת רפי פרץ, יצטרפו אלינו. כרגע אפשר לשים את המחלוקות בצד ולנסות להגיע לאיחוד גדול". 

 

 

במפלגת הבית היהודי המאוחד, שכוללת גם את מפלגת עוצמה יהודית, הגיבו בחריפות: "נחשף פרצופם האמיתי של בצלאל סמוטריץ' ונפתלי בנט - ריסוק הציונות הדתית. נפתלי חוזר לטעות המרה של מועד א' ועכשיו הצטרף בצלאל לטעות החמורה. מתחילת הדרך קראנו לאחדות השורות אך הם העדיפו לפצל את המחנה ולפגוע במחנה הימין כולו.

 

"פתאום לא מעניין את בצלאל פריימריז פתוחים, התמודדות דמוקרטית או מיזוג מפלגות, אלא רק הכיסא החם בימין החדש. הבית היהודי המאוחד ימשיך קדימה ונודיע על המשך המהלכים בקרוב".

 

יו"ר עוצמה יהודית איתמר בן גביר אמר אחר הצהריים: "אחרי שנפתלי בנט עשה טעות קשה ומנע הקמת ממשלת ימין במועד א', לצערי בצלאל סמוטריץ' חוזר בדיוק על אותה הטעות. צר לי שבצלאל פועל ממניעים פרסונליים, ממניעים כיסאולוגים, אבל אני משוכנע שהחיבור הזה בין הבית היהודי לעוצמה יהודית יביא להקמת ממשלת 61, לניצחון הימין בבחירות הקרובות". 

 

גורם בכיר בבית היהודי המאוחד אמר: "חזרנו למגעים עם אלי ישי, שמעון ריקלין ושרה ב"ק". השר פרץ אמר למקורביו: "אין לי שום כוונה להפר את ההסכם עם בן גביר".

 

הליך הגשת הרשימות לקראת הבחירות ב-2 במרץ החל כאמור היום, ובסופו, מחר בלילה, תושלם תמונת המועמדים. הליך ההגשה יתבצע בפני היו"ר החדש של ועדת הבחירות המרכזית, שופט בית המשפט העליון ניל הנדל, שהחליף את המשנה לנשיאת בית המשפט העליון חנן מלצר. ההליך מתקיים היום עד 17:00, ויימשך מחר בין השעות 22:00-16:00. כלומר, רשימות שירצו להתאחד בכל זאת ברגע האחרון ולרוץ כרשימה אחת יכולות לעשות זאת עד מחר בשעה 22:00, ולאחר מכן לא יורשו לבצע שינויים בהרכב המועמדים.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: רועי עידן
יו"ר הימין החדש נפתלי בנט
צילום: רועי עידן
מומלצים