שתף קטע נבחר

בעקבות מגעים לעריקה לליכוד: ח"כ גדי יברקן הודח מכחול לבן

הח"כ שהוצב במקום ה-33 ברשימת כחול לבן קיבל הצעה לשריון במקום ה-20 בליכוד. הוא צפוי להיוועד עם ראש הממשלה ולמסור לו את החלטתו. גנץ הודיע: "החלטתי יחד עם יעלון להדיחו"

בנימין נתניהו, גדי יברקן ובני גנץ (צילום: אלכס קולומויסקי, אלי סגל, AFP)
נתניהו, יברקן וגנץ(צילום: אלכס קולומויסקי, אלי סגל, AFP)

ח"כ גדי יברקן, שהוצב במקום ה-33 בכחול לבן, צפוי להיפגש היום (ד') עם ראש הממשלה בנימין נתניהו לאחר שככל הנראה הוצע לו לעבור לליכוד תמורת שריון במקום ה-20 ברשימה לכנסת ה-23. יו"ר כחול לבן בני גנץ הודיע בתגובה על הדחתו של יברקן מרשימת המפלגה.

 

"החלטתי בתיאום עם ח"כ רא"ל (במיל') בוגי יעלון להדיח מרשימת כחול לבן את ח"כ גדי יברקן", צייץ גנץ. גם יו"ר תל"ם יעלון התייחס למגעים של יברקן עם הליכוד, ומסר שהודיע לו כי "נוכח התנהלותו והתנהגותו שמעידה יותר מכל על ערכיו, הוא מודח ממפלגת תל"ם ולא יכלל עוד ברשימת כחול לבן לכנסת ה-23".

 

בליכוד עורכים סבב טלפוני לכל חברי מזכירות הליכוד, כדי לאשר את השריון של יברקן. במקביל, נבדק הפן המשפטי של המהלך.

מתוך עמוד הטוויטר של גדי יברקן (מתוך עמוד הטוויטר )
(מתוך עמוד הטוויטר )

 

הפנייה מהליכוד הגיעה במסגרת הניסיון להכניס ייצוג של בני העדה האתיופית במפלגת השלטון. יצוין כי גם לאחר הבחירות באפריל, הוצע ליברקן לעבור לליכוד ולחבור לקואליציה כדי שזו תוכל להגיע ל-61 מנדטים - אך אז הוא סירב.

 

"נתניהו הולך לשפוך מיליונים בניסיון חיזור נואש אחר קולותיהם שעברו לכחול לבן", צייץ יברקן בחודש שעבר. "רק דבר אחד נתניהו לא מבין, את 'האתיופים' לא קונים בכסף". יברקן הוסיף בציוץ המשך: "דבר אליהם רק בערכים ובאידיאולוגיה. מה שאין כבר בליכוד של היום".

 

לפני שלושה חודשים התייחס יברקן בריאיון לערוץ הכנסת לחשדות נגד נתניהו: "אנחנו אנשי הציבור צריכים להיות סמן מוסרי וערכי. יש מוסר, יש ערכים וכואב לי לראות בית שהייתי בו, אני מעריך את הליכודניקים. אבל גם צריך לשים את המדינה לפני האדם", אמר.

גדי יברקן מנשק את רגלי אמו כשהיא מגיעה לכנסת ביום השבעת הכנסת ה 21 (צילום: נתנאל הרש)
יברקן מנשק את רגלי אמו בכנסת(צילום: נתנאל הרש)

ביום השבעתו לכנסת ה-21 תועד יברקן מנשק את רגלי אמו במשכן. יברקן אמר כי מדובר בסגירת מעגל בשבילו וסיפר שאמו התרגשה "גם מזה שהבן שלה נהיה חבר כנסת, אבל גם מזה שהיא כאישה יהודייה מהגולה נכנסת למשכן כנסת ישראל בעודה בחיים והבן שלה בפנים".

 

הלילה תושלם תמונת המועמדים עם סגירת הרשימות לקראת הבחירות ב-2 במרץ. הליך ההגשה שהחל אתמול יסתיים בשעה 22:00. לאחר מכן לא יותר לבצע שינויים בהרכב המועמדים.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: אלכס קולומויסקי, אלי סגל, AFP
נתניהו, יברקן וגנץ
צילום: אלכס קולומויסקי, אלי סגל, AFP
מומלצים