שתף קטע נבחר

הליכוד אישר: גדי יברקן שוריין למקום ה-20

אחרי הדחתו מכחול לבן, חבר הכנסת יוצב במקום השמור לנציג יוצאי אתיופיה ברשימת הליכוד: "רוב בוחריי אוהבים את נתניהו". לפני פיזור הכנסת ה-22 אמר ל-ynet: "רה"מ לא מבין שאת האתיופים לא קונים בכסף"

 

 

אחרי שניהל מגעים עם אנשי המפלגה בעודו חבר כנסת מטעם כחול לבן, מזכירות הליכוד אישרה בצהריים (רביעי) את שריונו של גדי יברקן למקום ה-20 ברשימה כנציג יוצאי אתיופיה.

 

יברקן מסר לאחר אישור המזכירות כי "בשלהי הכנסת ה- 21 הוצע לי לעבור לליכוד תמורת מינוי לשר בכיר, סירבתי משום שהמנדט שניתן לי היה מנדט של כחול לבן, אופורטניזם הוא אינו דרכי, לא כך חונכתי. הערכים שעליהם גדלתי הם כאלה שמעולם לא הייתי משתמש במשהו שאינו לא שייך לי, לכן היום אני מחזיר את המנדט למפלגת כחול לבן ביושר ובלב שלם, והולך אחרי הלב שלי ולמען הציבור שלי לדרך חדשה".

בנימין נתניהו עם גדי יברקן לאחר הצטרפותו למפלגת הליכוד ()
"דרך חדשה בתנועת הליכוד". נתניהו ויברקן

חבר הכנסת הודה ליו"ר תל"ם בוגי יעלון ואמר: "אני יוצא לדרך חדשה בתנועת הליכוד, זו שפעלה למעננו עוד מימי בגין ושמיר שהקהילה האתיופית תמיד היתה נר לרגלם ועודנה גם היום בהנהגתו של בנימין נתניהו. זה לא סוד כי בעבר השמעתי ביקורת על ראש הממשלה אך מה שמניע אותי זה אך ורק עתיד המדינה ועתיד הקהילה שנותנת בי אמון פעם אחר פעם, חובתי המוסרית לקהילה היקרה שלי, היא לדאוג, לטפל ולפתור את הסוגיות הבועורות אותם אפרסם יחד רה"מ.

 

"רוב גדול של ציבור בוחריי אוהב ומעריך את הליכוד ואת בנימין נתניהו, כך גם אני על אף הביקורת שהשמעתי כלפיו בעבר", הוסיף.

  

 

ראש הממשלה בנימין נתניהו בירך את יברקן על החלטתו: "גדי אני שמח לראות אותך כאן. יש לנו כל כך הרבה מה לעשות ומה לתקן - במאבק באלימות, בגזענות, למען השיוויון, למען העלאת שארית אחינו ואחיותנו כאן בארץ. ברוך שובך הביתה לליכוד".

 

עם זאת, מבקר הליכוד, עו"ד שי גלילי, התבטא נגד השריון: "פעולת שריון גדי יברקן ברשימת הליכוד על ידי גוף שאיננו מוסמך לכך (מזכירות הליכוד), היא בגדר הפרה בוטה של הוראות החוקה והן של חוק המפלגות. יש לשים סוף להפרות החוקה הסדרתיות הנ"ל ולעיקורה של זו באופן שיטתי, וכן לשקול סנקציות משמעתיות ו/או פליליות כלפי המעורבים בדבר".

 

יו"ר כחול לבן בני גנץ, שגילה על המגעים, הדיח את יברקן שעות ספורות לפני הגשת רשימת המועמדים של מפלגתו לוועדת הבחירות המרכזית. במקומו של יברקן יכהן בחודשיים הקרובים עידן רול, אולם ברשימת המועמדים לכנסת יוצב במקום ה-32 השמור למפלגת תל"ם יוצב העיתונאי והפרשן אנדריי קוז'ינוב.

 

הליכוד פנה לחבר הכנסת יברקן כבר אחרי הבחירות הראשונות באפריל על-מנת שיסייע להם להרכיב קואליציה של 61 חברים, אך הוא סירב. יברקן אמר ל-ynet בשעות האחרונות לפני פיזור הכנסת ה-22 כי "אנחנו הולכים לבחירות בגלל שראש הממשלה החליט שאם אין חסינות - אין שלטון, ואם אין שלטון - אין נתניהו".

 

בחודש שעבר תקף יברקן את ראש הממשלה בחריפות סביב סוגיית יוצאי אתיופיה. "נתניהו הולך לשפוך מיליונים בניסיון חיזור נואש אחר קולותיהם שעברו לכחול לבן", צייץ בחשבון הטוויטר. "רק דבר אחד נתניהו לא מבין. את 'האתיופים' לא קונים בכסף. דבר אליהם רק בערכים ובאידיאולוגיה. מה שאין כבר בליכוד של היום".

 

בריאיון לערוץ כנסת לפני כשלושה חודשים התייחס יברקן לחקירותיו של ראש הממשלה ואמר: "אנשי הציבור צריכים להיות סמן מוסרי וערכי. יש מוסר, יש ערכים וכואב לי לראות בית שהייתי בו. אני מעריך את הליכודניקים. אבל גם צריך לשים את המדינה לפני האדם", אמר.

 

הלילה, כאמור, יוגשו כל רשימות המועמדים עם סגירת הרשימות לקראת הבחירות ב-2 במרץ. הליך ההגשה שהחל אתמול יסתיים בשעה 22:00. לאחר מכן לא יותר לבצע שינויים בהרכב המועמדים.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים