שתף קטע נבחר

בן גביר: "סכין בגב"; פרץ: "סליחה, האחריות מחייבת"

יו"ר עוצמה יהודית רץ לבדו ותקף בחריפות את רפי פרץ, בנט וסמוטריץ' - שדחקו אותו מהרשימה המאוחדת של הימין: "חבורה שלא ראויה להנהגה". שר החינוך נימק את הפרת ההסכם: "להציל את מדינת ישראל"

  

 

לפני פחות מחודש היחסים נראו אחרת: יו"ר עוצמה יהודית איתמר בן גביר תקף אמש (רביעי) בחריפות את יו"ר הבית היהודי רפי פרץ שהפר את הסכם החבירה והתאחד עם רשימתו של נפתלי בנט. "האיש שמתקרא שר החינוך תקע לי סכין בגב", אמר. פרץ, מצדו, נימק ב"אחריות לאומית" את שבירת המילה וביקש "סליחה".

 

כל העדכונים על בחירות 2020 במקום אחד - מתחם הבחירות של ynet

 

"בערב הזה הפולטיקה של הציונות הדתית הגיעה לשפל", אמר בכעס בן גביר לאחר דחיקתו מחוץ לאיחוד הימין. "מי שמתקרא שר החינוך בגד בי וב-84 אלף המצביעים לעוצמה יהודית, ותקע לי סכין בגב. הצלנו את הקריירה הפוליטית שלו, סמוטריץ', בנט, איילת שקד, כולם היו במעל. 

הגשה רשימות מפלגות לכנסת ה-23 (צילום: עמית שאבי)
איתמר בן גביר, אמש(צילום: עמית שאבי)

ימינה אינפו בחירות 2020 כנסת הכנסת רשימה רשימת ()

עוצמה יהודית אינפו בחירות 2020 כנסת הכנסת רשימה רשימת ()


"בפעם שעברה הם סיפרו כמה הם מבינים שהפילוג הוא לא טוב, כמה לא בסדר שהלכתי לבד. הפעם עשינו הכל כדי ללכת ביחד, ויתרנו על מקומות. השר בנט אמר שהבעיה היא התמונה בסלון, וכדי למנוע מפלה של הימין הורדתי את התמונה מהסלון. מסתבר שלא מעניין אותם אידיאולגיה, אלא אגו. סמוטריץ', שנלחם כמו ילד על תפקידים. שר חינוך שמשקר. זו חבורה שלא ראויה להנהגה", תקף בן גביר והכריז כי יתמודד עם מפלגתו באופן עצמאי.

 

"עוצמה יהודית הולכת לבחירות להציל את שלטון הימין. הקולות שלנו לא ילכו לאנשים שמשקרים, שבוגדים בערכים, שה-DNA של בן גביר לא טוב להם", הוסיף. "הערב הזה בנט, סמוטריץ' והרב פרץ שמו קץ לקריירה הפוליטית שלהם - ומנסים לפגוע בשלטון הימין. לנו יש אחריות, ומתוך האחריות הזו נרוץ וננצח".

רפי פרץ לקראת הפגישה עם בנימין נתניהו (צילום: אלכס קולומויסקי)
רפי פרץ מגיע לפגישה אצל נתניהו, אמש(צילום: אלכס קולומויסקי)

כשעה מאוחר יותר, בפוסט בפייסבוק הסביר פרץ את המהלך: "יש רגעים בחייו של אדם שעליו להכריע כנגד כל הסיכויים. בלב כבד, קיבלתי את אחת ההחלטות הקשות בחיי מטעם אחד ויחיד - הציונות הדתית, הזהות היהודית וארץ ישראל היו היחידות שעמדו לנגד עיניי. החלטתי לרוץ ברשימה אחת משותפת שתציל את מדינת ישראל כולה מממשלת שמאל שתחריב כל סממן זהות יהודית של עם ישראל ושתנהל משא ומתן עם תומכי טרור.

 

"מתוך אחריות גדולה לעתיד התורה, הציונות הדתית ומחנה הימין קיבלתי הערב החלטה קשה שתציל את המחנה כולו בבחירות הקרובות", טען פרץ. "נכון, אנחנו נמצאים במגרש הפוליטי, אך עליי להיות קודם כל נאמן לעצמי ולכן אבקש את סליחתו של ידידי עו"ד איתמר בן גביר על שנאלצתי לבטל בכאב את ההסכם איתו.

 

"כאשר מחנה השמאל מצופף שורות במטרה להקים ממשלה נדרשת הכרעה כואבת. גודל השעה והאחריות הלאומית מחייבות אותנו להתאחד", סיכם יו"ר הבית היהודי.

 

"אדם לא ראוי"

מי שנדחק אחורה ברשימה המאוחדת הוא מוטי יוגב מהבית היהודי, ששובץ במקום ה-11, והודיע על פרישה תוך שגם הוא תוקף בחריפות את פרץ. "לפנות ערב רפי פרץ צייץ בטוויטר מילה זו מילה, וכמנהגו מחק את ההודעה כי גם הוא ידע שמילה שלו זו לא מילה".

 

יוגב הוסיף: "מפלגה שראשיה לא מתנהגים ביושרה - לא תהיה בה ברכה. רפי פרץ גילה חוסר מנהיגות, חוסר שיתוף. הוא לא ראוי להיות שליח ציבור. ראש המפלגה גנב את המפלגה מבוחריה ומנבחריה. החלטתי שלא להתמודד לכנסת הנוכחית במפלגה שבראשה עומד אדם לא ישר.

 

"הבית היהודי בראשות רפי פרץ איבד את דרכו. בבחירות הקרובות לא אתמודד ויחד עם חברי הציונות הדתית נשקם מפלגה ציונית דתית רחבה. אמשיך לשרת נאמנה את עם ישראל ואת הציונות הדתית. אולי מפלגה שחבר בה אדם כזה לא ראוי - לא ראוי להצביע עבורה", חתם יוגב את דבריו בכנסת.

 

הציוץ שנמחק

פרץ, שבתחילה היה נראה כמי שמתעקש לשמור על ההסכם, נקרא ללשכתו של ראש הממשלה בנימין נתניהו יחד עם בנט, סמוטריץ' והרב חיים דרוקמן, מראשי הציונות הדתית, שהוזעק גם כן לפגישה.

 

לפני תחילת הפגישה צייץ פרץ בטוויטר: "מילה זו מילה" - אך מחק את הציוץ כעבור כשתי דקות:

שר התיירות יריב לוין אמר במעמד הגשת רשימת הליכוד לכנסת, עוד לפני ההחלטה על האיחוד, כי "ההתנהגות של מפלגות הציונות הדתית חסרת אחריות. פעם שלישית. זו ההכרעה שמונחת לפתחם - האם מה שחשוב זה האגו או ארץ ישראל? הגיע הזמן שיגלו אחריות. נשארה רק שעה".

 

יו"ר כחול לבן בני גנץ אמר על איחוד הרשימות כי "מצביעי הציונות הדתית הממלכתית איבדו את הבית הפוליטי. גזענות, הומופוביה והדרה אינם ערכים יהודים. ימין אינו הבטחת חסינות אישית לנאשם בשוחד".

רפי פרץ נפגש עם איתמר בן גביר (צילום: יח
לפני פחות מחודש: פרץ ובן גביר מחויכים(צילום: יח"צ)
 

מוקדם יותר אמש נפגשו פרץ ובנט בקריה בתל אביב. בזמן הפגישה פרסם בנט בעמוד הפייסבוק שלו: "הקריאה של הליכוד כלפיי להכניס לרשימה בהנהגתי את איתמר בן גביר אינה ראויה. חבריי בליכוד, אם אתם כל כך רוצים אותו, שריינו אותו אצלכם". 

 

בנט יצא פעם נוספת נגד הקריאות של מפלגת הליכוד לאיחוד בין הימין החדש לבית היהודי, וכתב כי "כיושב ראש מפלגת הימין החדש שמתמודדת לכנסת וכשר החינוך לשעבר של מדינת ישראל, לא אכלול ברשימה שלי מי שמחזיק בסלון ביתו תמונה של אדם אשר רצח 29 איש חפים מפשע", כתב בנט על תמונתו של הרוצח ברוך גולדשטיין בביתו של בן גביר.

 

בתגובה לפוסט של בנט, אמר בן גביר כי הוא מתנגד לפגיעה בחפים ומפשע, ו"לאור העובדה שגורל עם ישראל וארץ ישראל מונח על כף המאזניים ועל הפרק סכנה של הקמת ממשלה שתגרש יהודים מהבית, אני מודיע כי לטובת האחדות וניצחון הימין בבחירות אני מסיר את התמונה בסלון".

 

שלשום נפגש בנט גם עם נתניהו, שהבהיר לו כי אם לא יבצע את החיבור הגדול מימין - הדבר יעלה לו במשרתו כשר הביטחון, שהוענקה לו לפני חודשיים בלבד. שני הצדדים טענו כי הדברים הוסברו בכך שמערכת הבחירות תייצר דינמיקה של יריבות שבמסגרתה בנט לא יוכל להישאר בתפקיד.


פורסם לראשונה 15/01/2020 23:50

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
פרץ ובן גביר בימים אחרים, עם חתימת ההסכם
מומלצים