שתף קטע נבחר

עשייה קטנה שמייצרת תרומה גדולה

הורדת תוסף למחשב שמעביר עם כל קניה באינטרנט תרומה עבור בעלי החיים. עיגול למעלה של האגורות בכל קניה שמצטבר לסכומים משמעותיים עבור מאות עמותות, וגם דרך חדשה לתרום ישירות למשפחות נזקקות שהומלצו על ידי עובדי הרווחה. צפו

סטארט אפ טבעוני - לתרום מבלי לתרום

עמותת ויגן-פרנדלי היא עמותה מובילה בתחום ההגנה על בעלי חיים, שמקדמת פרויקטים רבים ביניהם יוזמות חקיקה כמו הפסקת המתת כלבי הרחוב בישראל, חוק איסור סחר בפרוות ועוד. העמותה יזמה מדובר ברעיון מהפכני וראשון מסוגו בעולם - תוסף חדשני שמאפשר לכל מי שמוריד אותו לתרום למען בעלי החיים מבלי להוציא שקל נוסף מהכיס.

 

חלק מהחברות הגדולות בעולם כבר מפרישות עד 12 אחוזים מגובה הקנייה באתריהן לקידום זכויות בעלי חיים, וכל זה באמצעות תוסף חדש ופשוט להורדה שיזמה העמותה וללא כל עלות. בתוך חודש בלבד כ-1,000 איש הורידו את התוסף וכבר תרמו לעמותה אלפי שקלים.

 

 

איך זה עובד?

"לאחר הורדת התוסף, ובאמצעות שיתוף פעולה של ויגן פרנדלי עם עשרות אתרי אינטרנט מובילים בארץ ובעולם, בכל פעם שצרכן מבצע קנייה אינטרנטית באתרים כמו אלי אקספרס, Ebay, בוקינג.קום, Asos ועוד, החנות מזכה באופן אוטומטי את חשבון העמותה בתרומה בגובה של עד 12% מהקניה", מסבירים אנשי העמותה. "חשוב לנו לציין שהתוסף גם אינו פוגע בפרטיות המשתמשים, והוא לגמרי מאובטח. שום מידע לא נאסף על הגולשים מלבד גובה התרומה בחנויות בהן התוסף פועל".

 

התוסף אינו משפיע כלל על מחיר המוצר, ובמידה ובחנות האינטרנטית יש מבצע או הנחה מסוימת, הם יישארו בתוקף. למעשה אותן חנויות מפרישות את התרומה כחלק מהרווחים שלהן, ללא תלוי מבצעים והנחות.

 

אילוס אילוסטרציה פרה פרות (צילום: shutterstock)
"לא צריך להיות טבעוני כדי שפעולות שממילא אנו מבצעים באינטרנט, יתרמו על הדרך גם למטרה טובה של הגנה על זכויות בעלי חיים ושמירה על כדור הארץ"(צילום: shutterstock)

 

"כיום אנו קוראים לכל מי שבעלי חיים קרובים לליבו להוריד את התוסף, לא צריך להיות טבעוני כדי שפעולות שממילא אנו מבצעים באינטרנט, יתרמו על הדרך גם למטרה טובה של הגנה על זכויות בעלי חיים ושמירה על כדור הארץ" - מסכם מייסד ויגן-פרנדלי עמרי פז.

 

להורדה - היכנסו לאתר Vegan Supporter  ובפעם הבאה שתזמינו חופשה, חולצה או מחשב גם תתרמו על הדרך לבעלי החיים.

 

מעגלים בקטנה ולטובה

עיגול לטובה נוסדה במטרה לעשות שינוי בתרבות הנתינה ובמעגל התרומה הכספית למטרות חברתיות בישראל. באמצעות הוראה קבועה ניתן לעגל כל עסקה בכרטיס האשראי ואת ההפרש לתרום לעמותות. הכסף הנתרם מועבר לעמותות הנבחרות על ידי התורם, כשהוא יכול לבחור עד 3 עמותות או תחומים ובבחירת יעד, נניח תחום של נשים במצוקה, ניצולי שואה וכו'. גם עמותות קטנות ופחות מוכרות נהנות מהכספים הללו.

 

איך זה עובד?

המנגון פשוט: נרשמים פעם אחת בלבד באתר עיגול לטובה, בעת ההרשמה אנחנו בוחרים את העמותות אליהן נרצה שהכסף יועבר. לאחר מכן, בכל עסקה שנעשה בכרטיס האשראי שאינה עגולה, הסכום ייתעגל אוטומטית לשקל הקרוב, כלומר אם קנינו ב-8.90 ₪, נחוייב ב-9 ₪ ו-10 אגורות יועברו לתרומה.

 

ילדה מתנדנדת בבית עץ  (צילום: make a wish)
בזכות המעגלים לטובה לעמותת make a wish התגשמה משאלתה של אבישג בת ה 4 שרצתה לקבל בית עץ לגינה כי היא לא יכולה לצאת ולשחק עם כל החברים בשל מחלתה(צילום: make a wish)

 

כיום מגייסת ומעבירה עיגול לטובה בכל חודש סכום ממוצע של כארבעה שקלים מכל אחד למעלה מ- 327,000 אזרחים שנרשמו (כלומר, תרומה שנתית של כ-50 ש"ח לאדם לאורך שנים רבות). עד היום העבירה עיגול לטובה למעלה מ- 60 מיליון ש"ח לטובת כ-200 העמותות שנכללות ברשימת אבל אין ספק כי הפוטנציאל גבוה עשרות מונים.

שיעור חדירה צנוע של כ-10% עשוי להניב הכנסה שנתית של כ-30 מיליון שקלים לטובת עמותות וארגונים ראויים במגזר השלישי, וזאת מבלי להכביד על כיסו של האזרח.

עמותות רבות מסתמכות על התרומה הקבועה מעיגול לטובה שמהווה לחלקן 10% מהתקציב השנתי.

 

כל העמותות העומדות לבחירה נכללו ברשימה לאחר שנבחרו ע"י ועדה ציבורית בראשותו של נשיא בית המשפט העליון לשעבר, השופט מאיר שמגר ז"ל והחל משנת 2019 מי שעומד בראש הועדה הציבורית הוא משנה לנשיאת בית המשפט העליון לשעבר השופט בדימוס אליקים רובינשטיין והן בעלות "תו מידות לאפקטיביות" של ארגוני המגזר השלישי. העמותות מחולקות ל-10 תחומי פעילות שונים.

 

 

 

"תן גב" למשפחות נזקקות

עמותת "תן גב" מגייסת כספים באינטרנט במודל של מימון המונים, ומתאמת בין התורמים ליחידים ולמשפחות בעלי צרכים ספציפיים. ייחודה של העמותה בכך שכל הפניות המטופלות על ידי העמותה מופנות לתן גב מאנשי מקצוע מלשכות רווחה ברחבי הארץ. זה מודל חדש ונוח שמאפשר לאנשים פרטיים לתרום תרומות צנועות לאנשים שזקוקים לכך.

 

אחד הפרויקטים של העמותה הוא פרויקט  ONWARD - קרן תרומות שהוקמה כדי לסייע באופן ישיר לאמהות ישראליות בפרט ונשים בכלל המתמודדות לבדן עם חיי עוני, קשיים כלכליים, ללא כל אמצעים או תמיכה.

 

הפרוייקט מסייע במימון צרכים בסיסיים לבית (מקררים, מיטות, תנורי בישול ומכונות כביסה), לימודים לצרכי תעסוקה, תוכניות מקצועיות ומחשבים במטרה לבנות בטחון תעסוקתי ולקדם אורח חיים בריא ויציב אצל אותן נשים המתקשות לקיים את עצמן ואת ילדיהם.

 

 

הסיוע מותנה במספר קריטריונים:

  • סיוע אישי – מתקבלות אך ורק בקשות לסיוע המגיעות מאנשי מקצוע ספציפיים ממחלקות הרווחה השונות
  • השפעה ישירה – הסיוע יהיה בעל השפעה ישירה על הצלחת הטיפול/התוכנית שהקרן מסייעת במימונו
  • שיפור באיכות החיים של המבקשת; סכום הסיוע מוגבל לסכום צנוע –מתבקשות בקשות לסיוע עד לגובה של 5,500 שקלים
  • סיוע חד פעמי – הקרן אינה מקבלת בקשות בעלות אופי מתמשך (דמי שכירות, הוצאות שוטפות, מזון).

 

נערה מצוירת מסרטון לתן גב (צילום: make a wish)
(צילום: make a wish)

 

פרויקט נוסף הוא פרויקט בני ובנות מצווה: הורים רבים מתלבטים כיצד לחגוג בר מצווה/בת מצווה לילדיהם, מבלי שהילד יוצף בכסף ומתנות שיקלקלו את חינוכו. פרוייקט מיוחד של עמותת תן גב מאפשר לאורחי בר/בת מצווה, להעניק עזרה למשפחות נזקקות בישראל במקום להרעיף כספים/מתנות לבן/בת המצווה.

 

איך זה עובד? המשפחה בוחרת בקשת תרומה שקרובה לליבה מבין פרויקטים שהועברו לעמותת תן גב על ידי עובדים סוציאליים מרחבי הארץ. בקלות ובפשטות יכולה המשפחה לבחור כיצד יראה דף פרויקט הצדקה שלהם באתר תן גב ולשתף אותו עם משפחה וחברים. באמצעות פרוייקט התרומה הזה לא רק ניתן סיוע למשפחות נזקקות אלא גם מועלית המודעות בקרב הקרובים לסיוע לנזקקים.

 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: shutterstock
מורידים תוסף ותורמים ללא עלות לטובת החיות
צילום: shutterstock
ויגן פרנדלי
רוח טובה
יד שרה
כיתבו לנו
מומלצים