שתף קטע נבחר

נדחק ברשימת כחול לבן ופרש בזעם: "בריונות"

לטענת סגן ראש השב"כ לשעבר יצחק אילן, במטה המפלגה איימו "להעיף" אותו אם לא יסכים להידחק מהמקום ה-39 ברשימה ל-45. "שלחתי לגנץ ווטסאפים, הוא לא עונה. ההנהגה מושחתת כמו בליכוד". בכחול לבן סירבו להגיב

 

 

ליצחק אילן, סגן ראש השב"כ לשעבר, לא היה סיכוי רב להיבחר לכנסת, שכן הוצב רק במקום ה-39 ברשימת כחול לבן. הוא מודע לכך, אך עדיין מרגיש נבגד כשלטענתו דרשו ממנו לוותר על המקום הזה ולקבל רק את המקום ה-45 ברשימה.

 

כל העדכונים על בחירות 2020 במקום אחד - מתחם הבחירות של ynet

  

למקום ה-39 ברשימה קודמה במקומו הילה שי וזאן. אילן פרש ממנה בזעם, הכריז כי לא יצביע למפלגה שלטענתו הנהגתה מושחתת "כמו בליכוד", והביע אכזבה אישית מהיו"ר בני גנץ, שלדבריו לא עונה כלל להודעות הווטסאפ ששלח לו.

יצחק אילן, סגן ראש השב
"מרגיש כמו גבר שגילה שאשתו בוגדת בו". יצחק אילן, סגן ראש השב"כ לשעבר(צילום: רמי זרנגר)

Benny Gantz  (Photo: Moti Kimchi)
לא עונה להודעות שלי בווטסאפ". גנץ(Photo: Moti Kimchi)

אילן חבר לפני כשנה למפלגת תל"ם של משה (בוגי) יעלון, לפני הקמת כחול לבן. ברשימה המאוחדת הוצב כאמור במקום ה-39 והלא-ריאלי (גם לדבריו). בראיון לאולפן ynet טען שאין "שום סיבה" שבגינה הוא היה צריך להסכים להידחק למקום נמוך יותר ברשימה. הוא ציין כי נאמר לו ש"גנץ חושב שצריך להציב אישה במקומי".

 

לדבריו, גם האופן שבו דרשו ממנו לוותר על מקומו היה לא ראוי. הוא סיפר כי ביום שלישי, יום לפני סגירת הרשימות, פנה אליו הוד בצר, ראש המטה של גנץ, וביקש ממנו להיפגש עמו. בפגישה, טען, אמר לו בצר: "אדוני, או שאתה זז למקום 45, או שאתה עף מהרשימה".

כחול לבן  אינפו בחירות 2020 כנסת הכנסת רשימה רשימת ()
  

בכיר השב"כ לשעבר טוען כי "הראו לי את הדרך החוצה". הוא הוסיף: "לא נותרה לי ברירה אלא לעזוב כדי לשמור על הערכים שלי, ולא על ערכי בריונות ודיקטטורה. גם אם אין במפלגה שום סידור לגבי מיקום האנשים ברשימה, יש הגינות והוגנות מינימלית. לא היה לא זה ולא זה".

 

-התאכזבת מגנץ באופן אישי?

"בוודאי. אני מכיר את גנץ 20 שנה, אני הייתי מפקד שב"כ בשומרון כשהוא היה מפקד אוגדת יהודה ושומרון. להרים אליי טלפון, לדבר איתי באופן אישי – אין מה לדבר. שלחתי לו ווטסאפים, הוא לא עונה בכלל. אין שום יכולת שלי להסביר מה קרה חוץ מבריונות".

 

-לא תצביע להם?

"אני עדיין בסערת רגשות, אני מרגיש כמו בעל שאהב את אשתו וברגע אחד גילה שהיא בוגדת בו. חשבתי שהמפלגה הזאת שונה מהליכוד, וראיתי שלא. גם שם ההנהגה מושחתת, וגם פה. אם מישהו חושב שבריונות והתנהגות דיקטטורית היא לא שחיתות – אז אני מודיע לו שכן. לכן, למפלגה הזאת אני לא אצביע".

 

בכחול לבן סירבו להגיב לטענות שהשמיע יצחק אילן.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: רמי זרנגר
מרגיש נבגד. יצחק אילן
צילום: רמי זרנגר
מומלצים