שתף קטע נבחר

בכירים בכחול לבן: "אם עד יום שני לא תכונס המליאה – נפעל להדחת אדלשטיין"

במפלגה מחדשים את האולטימטום נגד יו"ר הכנסת ואומרים כי יחלו בהליך להדחתו של אדלשטיין - שלטענתם "גורר רגליים" - אם עד יום שני לא תכונס המליאה לצורך הקמת ועדת הכנסת בנוגע לדיון בבקשת החסינות של נתניהו

יולי אדלשטיין בני גנץ (צילום: אורי דוידוביץ')
יולי אדלשטיין ובני גנץ(צילום: אורי דוידוביץ')

 

בכחול לבן שבים ומאיימים בהדחה על יו"ר הכנסת ח"כ יולי אדלשטיין: בכירים במפלגה אמרו היום (חמישי) כי אם עד יום שני לא תכונס מליאת הכנסת לצורך הקמת ועדת הכנסת שתדון בבקשת החסינות של נתניהו – כחול לבן תחל בהליך הדחתו של אדלשטיין.

 

במפלגה טוענים כי מאז חוות הדעת של היועץ המשפטי של הכנסת, הם אפשרו לאדלשטיין לפעול באופן ממלכתי מבלי להתערב, לאיים או להציג אולטימטום. לטענתם יו"ר הכנסת "גורר רגליים" ולכן החליטו כי אם עד יום שני מליאת הכנסת לא תכונס – הם יפעלו להחלפתו.

 

"יו"ר הכנסת אדלשטיין קיבל כמה ימים של שקט ובלי לחצים, כדי לא לדחוק אותו מול הלחצים שהו כלפיו מצד הליכוד. נהגנו באחריות ובהגינות", אמר בכיר במפלגה. "אבל אחרי שעבר שבוע מאז החלטת היועץ המשפטי של הכנסת עו"ד אייל ינון - הגיעה העת להכרעה".

 

 

"נחושים להשלים את ההליך, לכן הוחלט לחדש את הלחצים על אדלשטיין"

לטענת בכירים במפלגה, ביום רביעי וחמישי הבא יתקיימו הטקסים לציון יום השואה הבינלאומי בישראל לא ניתן יהיה לכנס את מליאת הכנסת. במקרה כזה, כל הליך הדיון בבקשת החסינות של נתניהו יתארך במטרה לבזבז זמן ולמנוע דיון בבקשת נתניהו לחסינות.

 

"אנחנו נחושים להשלים את הליך בקשת החסינות של נתניהו עוד לפני בחירות ומבינים שאם זה יתעכב, נתניהו יפנה לבג"ץ כדי למנוע מאיתנו לקיים את ההליך סמוך למועד הבחירות – ולכן הוחלט לחדש את הלחצים על יו"ר הכנסת", אמרו בכחול לבן.

 

עם זאת, הוסיפו במפלגה: "אנחנו מתרשמים שאדלשטיין אכן יפעל לכינוס המליאה ולא ישבור את פעילותו הממלכתית, אך חוששים מעיכובים כתוצאה מלחצים שמופעלים עליו בליכוד".

 

יו"ר סיעת כחול לבן אבי ניסנקורן, אמר בתגובה כי "אנחנו מכבדים את יו״ר הכנסת ומחכים להודעתו על כינוס המליאה בהקדם. כל פרסום אחר חוטא לאמת".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: אורי דוידוביץ'
יולי אדלשטיין ובני גנץ
צילום: אורי דוידוביץ'
מומלצים