שתף קטע נבחר

קראה לקונטאר שהיד: כחול לבן תתמוך בפסילת ח"כ יזבק

בישראל ביתנו ובליכוד יבקשו לפסול את חברת הכנסת היבא יזבק מהרשימה המשותפת, "היורשת של חנין זועבי", בכחול לבן צפויים לתמוך. טיבי: "התפתחות שלילית, עוקפים את הליכוד מימין". במקביל: שמולי מבקש לפסול את הרשימה בראשות אשתו של יגאל עמיר

היבא יבזק עם טרוריסטים ()
יזבק לצד ראאד סלאח

בישראל ביתנו ובליכוד מבקשים לפסול את חברת הכנסת היבא יזבק מהרשימה המשותפת, בכחול לבן צפויים לתמוך בפסילתה וברשימה המשותפת זועמים. "תמיכה אפשרית של כחול לבן בפסילתה של ח"כ יזבק תהיה התפתחות חמורה ושלילית ותהווה עקיפה של הליכוד מימין. כל הטענות שהושמעו נגד ח"כ יזבק נדחו על ידי ועדת הבחירות המרכזית אז, וגם הושמעו בעליון", אמר הערב (שבת) ח"כ אחמד טיבי.

 

תוגש לוועדת הבחירות: זו העתירה נגד יזבק

שבחים לקונטאר ותמונה עם מחבל: הפוסטים שבעתירה

 

בישראל ביתנו הודיעו שלשום כי יבקשו לפסול את יזבק, שכונתה בעבר "היורשת של חנין זועבי". חבר הכנסת אופיר כץ מהליכוד הודיע כי יגיש את הבקשה מטעם הליכוד לוועדת הבחירות המרכזית בתחילת השבוע. בעתירה שתוגש לוועדה בראשות ניל הנדל מוזכרות כמה אמירות שיוחסו ליזבק, וכמה פרסומים שהעלתה לרשתות החברתיות. בין היתר מצוין כי כי בתחילת החודש פרסמה ח"כ יזבק תמונה שלה עומדת לצדו של ראאד סלאח, מנהיג הפלג הצפוני בתנועה האיסלאמית, שנידון מספר פעמים למאסר על עבירות של הסתה ותמיכה בטרור.

היבא יזבק וחנין זועבי (צילום: עידו ארז )
היבא יזבק וחנין זועבי(צילום: עידו ארז )

לפי העתירה, ב-5 במאי 2019, במסגרת מסיבת השחרור של המחבל אמיר מחול שהורשע בריגול למען חיזבאללה, הצטלמה איתו ח"כ יזבק וכתבה בפייסבוק: "אחרי תשע שנים בכלא אמיר מחול בין בני עמו, מזל טוב לחופש". ב-20 בדצמבר 2015, יום לאחר חיסולו של קונטאר, רוצח בני משפחת הרן בנהריה, פרסמה יזבק את תמונתו וכתבה לצדה: "סמיר קונטאר הלוחם השהיד".

 

גורמים בכחול לבן אמרו כי אם הציטוטים שיוחסו ליזבק אכן נכונים, הם יתמכו בפסילתה בוועדת הבחירות. בצמרת המפלגה קיבלו אתמול את ההחלטה הזו, וציינו את הדברים שאמרה יזבק על קונטאר ומחול מחייבים את פסילתה.

 

"היא תומכת באופן סיסטמתי לאורך שנים בטרוריסטים ובמרגלים אשר ביצעו פשעים נוראיים כלפי מדינת ישראל ותושביה", אמר ח"כ אופיר כץ. "אין מקום בכנסת ישראל למי שתומכת ברוצח משפחות שרוצץ גולגולת של ילדה בת 4 עם קת של רובה, במרגלים לטובת ארגון הטרור חיזבאללה ובמחבלים שיורים לעבר אזרחים. החובה המוסרית שלנו היא להדיח את היבא יזבק ולא לאפשר לאנשים כאלו לייצג את מדינת ישראל".

 

 

הערב הודיע ח"כ איציק שמולי מרשימת העבודה-גשר-מרצ על כוונתו לעתור לוועדת הבחירות ולבקש את פסילת מפלגת "צדק משפטי" בראשות לריסה טרימבובלר, אשתו של יגאל עמיר, רוצח ראש הממשלה יצחק רבין. "20 שנה לאחר שאושר בכנסת 'חוק יגאל עמיר' נכנסת אליה ברגל גסה לריסה טרימבובלר-עמיר ורושמת מפלגה לשחרורו. צלם בהיכל ומעשה תועבה בדמוקרטיה", כתב שמולי בטוויטר.

 

"תצהיר שקר, קביעת מטרות פיקטיביות והסתרת עדויות עבר שמוכיחות את תמיכתה והצדקתה את הרצח הספיקו כדי להתל ברשם המפלגות ולהכניסה אל רשימת המועמדים לכנסת", הוסיף שמולי. "אסור שהכתם הזה ידבק בכתלי הבית. טיבה של הדמוקרטיה שהיא מאפשרת לרעיונות שונים להישמע, אבל אין היא חייבת לסוכך על מי שירה שלוש יריות בגבה".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים