שתף קטע נבחר

עבריינים ישראלים על הכוונת של המשטרה בחו"ל

באחרונה הפך שיתוף הפעולה בין משטרת ישראל למשטרות בחו"ל לפורה יותר ויותר. העבריין חזי ראובן נסע לעבוד בבוקרשט ונעצר למשך 48 שעות מבלי שעבר עבירה מסוימת. לבסוף גורש עם חותמת שחורה בדרכונו

 

חזי ראובן עבריין נמלט רומניה מעצר נעצר ()

העבריין חזי ראובן, המשויך לארגוני פשיעה, נעצר באחרונה עם נחיתתו בנמל התעופה בבירת רומניה בוקרשט, אף שלא עבר עבירה מסוימת. הוא שוחרר כעבור יומיים עם חותמת שחורה בדרכונו, ולא יוכל עוד לשוב למדינה. מעצרו בוצע ככל הנראה בעקבות שיתוף הפעולה של משטרת ישראל עם משטרות במדינות אחרות בעולם, שהופך באחרונה פורה יותר ויותר בכל הנוגע ליעדים עברייניים.

 

לא מעט עבריינים שנחשבים ליעדי מעצרים של המשטרה מנסים למצוא לעצמם מעט "חופש", ונוסעים בעולם בתקווה שיוכלו להסתתר. ראובן, דמות מוכרת מאוד באזור השרון, היה בעבר מזוהה עם ארגון הפשיעה של קראג'ה, וגם עם זה של ריקו שירזי. הוא גם היה יעד לחיסול בקרב עבריינים, ושוהה בכלא לעיתים קרובות, בעיקר בשל עבירות שונות של אלימות.

 

 

באחרונה הוא ניסה למצוא דרך חדשה בעבודה ברומניה, ואולם עם נחיתתו בנמל התעופה בבוקרשט, נעצר על-ידי בלשי המשטרה הרומנית. לדבריו, הוא הוכנס לתא המעצר למשך 48 שעות, שם תוחקר ותושאל על מעשיו. החוקרים לקחו ממנו את כספו ואת מכשיר הטלפון שלו באמצעות צו חיפוש, וגירשו אותו כעבור יומיים מהמדינה, לא לפני שהחתימו את דרכונו בחותמת שחורה כאמור.

 

אורנת קמרון ()
אורנת קמרון

המשטרה הרומנית לא עצרה את ראובן בשל עבירה מסוימת שבגינה הוא מבוקש וככל הנראה, המעצר הגיע בגלל שיתוף הפעולה הפורה עם המחלקה הבינלאומית במשטרה. באגף המודיעין במשטרה סימנו כבר מזמן את רומניה ואת שאר מדינות מזרח אירופה כיעדים שאליהם מגיעים עבריינים רבים ומפעילים את עסקיהם שם. לנוכח זאת, אפשר להעריך שהמשטרה בישראל החליטה להכביד על חיי העבריינים מעבר לים, עם מסירת שמותיהם ועיסוקיהם למשטרות במדינות השונות.

 

עורכת הדין אורנת קמרון מסרה בתגובה: "צר לי שגם עתה המשטרה עסוקה ברדיפה אחר מרשי בכל פעם. לי לא ידועה סיבה שבגינה הוא צריך היה להיות עצור ברומניה. נראה יותר כמו מישהו שרודף אחריו".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: shutterstock
שיתוף פעולה עם המשטרות בחו"ל. ארכיון
צילום: shutterstock
מומלצים