שתף קטע נבחר

אסף זמיר: "בשביל חסינות הופכים אסיר ציון לבוגד"

חבר הכנסת מכחול לבן תקף באולפן ynet את חברי הליכוד שיצאו נגד כינוס המליאה לקראת הקמת הוועדה שתדון בחסינות. "נתניהו הגיש את הבקשה ברגע האחרון - וטוען שאין זמן לדון", אמר

 

 

חבר הכנסת אסף זמיר (כחול לבן)  תקף היום (שני) באולפן ynet את חברי הליכוד שיצאו נגד יו"ר הכנסת יולי אדלשטיין, והאשים את ראש הממשלה בנימין נתניהו על "ביזוי תהליך החסינות".

 

כל העדכונים על בחירות 2020 במקום אחד - מתחם הבחירות של ynet

 

אסף זמיר כחול לבן ב אולפן ynet (צילום: יריב כץ)
אסף זמיר (צילום: יריב כץ)

זמיר אמר כי "מה שעושים לאדלשטיין הוא דבר איום ונורא. בשביל החסינות של נתניהו מוכנים להפוך אסיר ציון לבוגד בדפוסים שמזכירים משפחות פשע". זמיר דחה את טענותיה של השרה גילה גלמיאל, שהכחישה את המתקפות נגד יו"ר הכנסת, ואמר: "ההתבטאויות הם גם של מיקי זוהר. יש פרצופים לאלה שמתבטאים נגדו, וזה חלק מהאווירה שאנחנו חיים בה. כל מי שמתנגד לחסינות - בוגד. המדינה תקועה כבר שנה בשלוש מערכות בחירות בשביל חסינות אישית, ובלא בשביל שום דבר אחר". 

 

- גם אתם איימתם על אדלשטיין.

"קודם כל, לא איימנו. אדלשטיין הוא יו"ר הכנסת, והוא חייב לנהוג בממלכתיות. הוא יודע את זה. התפקיד הוא תפקיד ממלכתי שמייצג את כולם. הוא נקלע למציאות שבה יש רוב בכנסת, מה שלא היה בעבר, שמבקש ממנו לעשות דבר מסוים. אני לא חושב שהייתה לו ברירה".

 

- אדלשטיין יכנס את המליאה רק בשבוע הבא. אתה חושב שתצליחו לסיים בזמן את ההליך?

"אנחנו נעשה כל מה שאנחנו יכולים ונשתמש בכל הכלים שעומדים ברשותנו כדי לדון בזמן הזה ולקבל החלטה".

 

על טענות הליכוד שמפלגתו עושה "קרקס" מהכנסת השיב זמיר כי "לראש הממשלה היו שלושים ימים להגיש חסינות. הוא הגיש את הבקשה בשנייה האחרון של השעה האחרונה ביום האחרון. ואז אמר שאין לנו זמן לדון. זה לא אקט פוליטי, זה ביזוי של התהליך".

 

- אבל למה שהכנסת הזאת תדון בזה? הרי ברור שההחלטה תתקבל בכנסת הבאה.

"אם נצליח לכנס את הוועדה, ההחלטה תתקבל עכשיו", אמר זמיר. "את חוק המצלמות העבירו ב-48 שעות. אדלשטיין, שהיה יו"ר הכנסת, הורה על כינוס המליאה בדקה ורבע. לא שמעתי אף אחד זועק נגד ההליך הדמוקרטי".

 

יולי אדלשטיין במסיבת העיתונאים (צילום: עמית שאבי)
יולי אדלשטיין (צילום: עמית שאבי)

- כאן יש עניין של בקשת חסינות, צריך לנהל דיון אמיתי לשמוע את הצדדים.

"חיים כץ הגיש את בקשת החסינות שלו 7-6 ימים לפני הבחירות. פה אנחנו לא מדברים על התקופה הזאת, אבל מעריכים שזה סביר מבחינה משפטית וציבורית שאם כמה שבועות לפני הבחירות תתקבל החלטה - זו החלטה שתשקף. נתניהו הגיש את בקשת החסינות, מושך עוד בחירות ועוד בחירות כראש ממשלת מעבר כי זה נוח לו, וממשיך להיות ראש הממשלה למרות שהוא לא נהנה מאמון הרוב. הוא ממשיך לטעון להחלטות מטעמים פוליטיים בגלל שהממשלה זמנית, אך הוא זה שהופך אותה לכזאת".

 

זמיר התייחס גם לטענות שהמפלגה נוטה לאחרונה לצד הימני במפה הפוליטית ואמר כי "כחול לבן היא מפלגת מרכז. אלטרנטיבה שלטונית שיש בה מימין ומשמאל. אני הייתי ממייסדי מפלגת קדימה, איפה מתייגים את הדבר הזה?". כשנשאל מדוע אם כך אמר משה (בוגי) יעלון שסיסמת "ממשלה חילונית וליברלית" הייתה רק כחלק מקמפיין, אמר זיר כי "ימין וליברלי זו לא סתירה. אפשר להיות ימין ואפשר להיות ליברלי.

 

"אפשר לפרק את זה לנושאים: בתחום הביטחון, בני גנץ ימני יותר מנתניהו. יש נושאים שאנחנו תקיפים יותר ומבקשים להכריע בהם, והממשלה הזו לא עושה את זה. כחול לבן היא מפלגת מרכז. מי שנמצא בשמאל שיצביע למפלגת השמאל הציוני". 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים