שתף קטע נבחר

אתם שיתפתם
  זירת הקניות

  ראש אגף החקירות גדי סיסו פורש מהמשטרה

  אחרי פרישתו של אבי אדרי, ניצב סיסו הודיע לממלא מקום המפכ"ל כי ברצונו לסיים בחודשים הקרובים את שירותו. במכתב ששלח לפקודיו כתב: "לאחר שירות של יותר מ-35 שנה ולאחר התחבטות לא קלה, החלטתי לפרוש"

  ארכיון גדי סיסו (צילום: אלכס קולומויסקי)
  ניצב גדי סיסו(צילום: אלכס קולומויסקי)

  פרסום ראשון: ראש אגף החקירות במשטרה, ניצב גדי סיסו, הודיע היום (שני) לממלא מקום המפכ"ל, ניצב מוטי כהן, כי ברצונו לסיים בחודשים הקרובים את שירותו במשטרה. בהודעה ששלח סיסו לפקודיו נכתב: "לאחר יותר מ-35 שנות שירות לטובת ביטחון המדינה ואזרחיה ולאחר התחבטות לא קלה באשר לעתידי המקצועי, ברצוני לעדכנכם כי החלטתי לבקש מהמפכ"ל לסיים את שירותי המשטרתי ולפרוש לגמלאות בסיום כהונתי כראש אח"מ ולעשות לביתי".

   

  סיסו הוסיף: "ברור הוא שאמצא את הזמן לעשות זאת בצורה מסודרת. עד אז קבלו את אהבתי והערכתי הרבה לפועלכם".

   

  מהמשטרה נמסר כי "ממלא מקום המפכ"ל ניצב מוטי כהן השלים את סבב השיחות עם ניצבי המשטרה, אותן ערך בימים האחרונים. במסגרת השיחות הביע בפני מ"מ המפכ"ל ראש אגף החקירות והמודיעין, ניצב גדי סיסו, את רצונו לסיים את תפקידו בתום קדנציה ולפרוש מהארגון עם סיום תפקידו. כמו כן, ראש אגף התנועה, ניצב אבי אדרי, הביע את רצונו לפרוש מהשירות במשטרת ישראל וסוכם כי יפרוש בחודשים הקרובים. סבב המינויים הצפוי במשטרה ידון בין השר לביטחון הפנים ומ"מ המפכ"ל במהלך הימים הקרובים".

  ניצב אבי אדרי (צילום: דוברות המשטרה)
  הודיע על פרישה אתמול. ניצב אבי אדרי(צילום: דוברות המשטרה)

  כאמור, אמש הודיע ראש אגף התנועה במשטרה ניצב אבי אדרי על פרישה מתפקידו אחרי תשעה חודשים בלבד בתפקיד. את פרישתו נימק בכך שהוא "מבקש להיות עם משפחתו הקרובה". ניצב אדרי, ששקל את ההחלטה בשבועות האחרונים, שיתף את ממלא מקום המפכ"ל ניצב מוטי כהן כבר בסוף השבוע - ואתמול סיפר על הצעד גם לפקודיו.

   

  סיסו, לדעת רבים במשטרה, נתפס כמייסד המוביל של פרשת הענק 512, כמי שליווה אותה מגיוס עד המדינה הראשון ועד לפיצוח הפרשה וגיוס שבעה עדים נוספים בהיותו מפקד יאחב"ל שעשתה את גל המעצרים. קצין בכיר לשעבר סיפר עם מינויו לתפקיד כי המלחמה בארגוני הפשיעה הייתה אחד מתחומי המומחיות שלו. "גדי התחיל בתחום המלחמה בפשיעה, והתמחה בכך. הוא ניהל את תיק ספינות הקזינו הראשון באילת ובהמשך מונה להקים את מחלקת הסיגינט (מודיעין אותות אלקטרוני) ועשה זאת ממש מאפס".

   

  פרישתו של אדרי באה כשברקע מכהן בראש המשטרה ממלא מקום המפכ"ל מוטי כהן. באחרונה רצה השר לביטחון הפנים גלעד ארדן לקדם הליך למינוי מפכ"ל קבוע למשטרה, שמתנהלת ללא אחד כזה כבר יותר משנה, אולם הוא החליט להקפיא את ההליך, "עקב הערמת קשיים משפטיים וסירוב ועדת גולדברג לבדוק כמה מועמדים", כלשונו.

   

  בשבוע שעבר הודיע ממלא מקום המפכ"ל מוטי כהן כי יקיים סבב מינויים בצמרת המשטרה. "אמרתי פעמים רבות שההחלטה שלא לבצע את סבב המינויים נובעת מחוסר היכולת לראות את תמונת כוח האדם המלאה בקרב הקצונה הבכירה לצד הרצון שלא לפגוע בקצינים במסגרת סבב חלקי", כתב כהן במכתב שהועבר לשוטרים. "אולם לאור התארכות התקופה, אני סבור כי השתנו הנסיבות וכי בעת הזו אין מנוס מביצוע סבב מינויים, מלא ככל שניתן. הנחיתי להתחיל באופן מיידי את הליך המינויים".

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  מומלצים