שתף קטע נבחר

כשבלון יתפוצץ בגן ילדים בשדרות

מחלת הדחיינות הכרונית של מדינת ישראל מאפשרת לטרור מעזה להמציא פטנטים חדשים בניסיון לגבות חיי אדם. דרוש ניצחון. ועכשיו

 

Rocket fire from Gaza at Israel ()
הפרחת בלוני נפץ מעזה בסוף השבוע

בלון שהופרח במערכה הראשונה סופו להתפוצץ במערכה השלישית. השאלה היא לא היכן יתפוצץ אחד מבלוני הנפץ שנשלחים מעזה בימים אלה, אלא מתי ואילו קורבנות הוא יגבה. אנו תושבי שדרות תוהים בינינו לבין עצמנו אם הבלון הבא יתפוצץ בגן ילדים או בחצר בית ספר בזמן ההפסקה. האם מקבלי ההחלטות יתעוררו רק כשיהיו הרוגים או פצועים חלילה?

 

 

מדינת ישראל חולה בדחיינות כרונית שפוגעת בחיי היום-יום של כולם, ובפרט של תושבי הדרום. ב-19 השנים האחרונות היא סופגת טרור מרצועת עזה שמטרתו לגבות חיי אדם. זה החל בירי מרגמות ורקטות, ובשנתיים האחרונות התווספו פטנטים חדשים כמו עפיפוני תבערה ובלונים שנושאים מטעני חבלה. רק במזל עוד לא נגבו קורבנות בנפש מסוג הטרור החדש הזה, אבל עד מתי נסתמך על מזל במקום לטפל בשורש הבעיה?

 

בכל פעם מוצאת מדינת ישראל תירוץ אחר לדחות את הטיפול בבעיה. פעם אלה האיראנים שעל הגדרות, פעם אלה מנהרות חיזבאללה ופעם זה ניסיון הסדרה מול חמאס. פעם זה בגלל ממשלת ימין, פעם ממשלת שמאל ופעם ממשלת מעבר. וכל דחייה כזאת מעצימה את האיומים.

 

 

כך נראה סדר היום שמעצבת הדחיינות הישראלית: בלוני נפץ נשלחים לילדי הדרום בבוקר, עפיפוני תבערה מופרחים אל החקלאים בצהריים ורקטות נורות על כולם בלילות. מדינה ריבונית וחזקה לא הייתה אמורה להשלים עם מציאות הזויה כזאת. ידוע לכל איך ארה"ב מטפלת באיומים כאלה.

 

תושבי הדרום, כמו כל אזרחי ישראל, צריכים ניצחון. מספיק עם הדחיינות. נמאס מגישת ההכלה. צריך להוציא מהלקסיקון מונחים כמו "טפטופי ירי" או "רק בלונים". טרור הוא טרור, וכנגדו - בכל צורה, מציאות או דרך - יש להילחם ביד קשה ונחרצת. נגמרו התירוצים.

 

תקוות כל הדורות היא שיהיה פה שלום, אבל פרדיגמת השלום הקלאסית שלפיה מדינת ישראל צריכה לוותר על שטחים כשלה מול עינינו שוב ושוב. משכך, יש לשנות את טקטיקת הפעולה הרגילה ולשאוף להכניע את הצד השני. שלום ניתן לעשות רק עם אויבים מובסים.

 

ילדי גן חרצית בשדרות לא צריכים לתהות מהיכן יגיע בלון הנפץ הבא. מגיע להם לגדול בסביבה נורמלית. ובשביל זה דרושה הרתעה ברורה, וזו תושג בכמה דרכים, אחת מהן היא החזרת הסיכולים הממוקדים. הציבור דורש ניצחון ישראלי. והוא דורש את זה עכשיו.

 

  • דב טרכטמן הוא תושב שדרות

 

מעוניינים להציע טור לערוץ הדעות של ynet? שלחו לנו ynetopinion@gmail.com

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים