שתף קטע נבחר

הגברים שולטים, השרלטנים משגשגים: כך מושתקות הנשים החרדיות

הגברים החרדים שולטים בארון הספרים היהודי ובכוח הפוליטי גם יחד, וכך מתקשות נשים מהמגזר להטיל ספק - גם כשלנגד עיניהן מתבצעת עבירה על ידי בעל סמכות. וזו רק אחת מתופעות הלוואי של היררכיה, שבה נעדר מקומן של נשים. אסתי שושן, פעילה חרדית, מזהירה מתופעת המחיקה

 

בכל פעם מחדש עולה השאלה, איך קורה שנשים חרדיות ודתיות נופלות בבורות שטומנים שרלטנים, מנהיגי כתות ומטפלים ובעלי סמכות רוחנית ודתית. בשבוע שעבר נחשפה עוד כת כזו, ואיתה עלו שוב השאלות הללו.

 

<< הכול על העולם היהודי - בפייסבוק של ערוץ היהדות . היכנסו >>  

 

שיטת הלימוד אצל הגברים החרדים מעניקה משקל רב לתהייה ולהטלת ספק. החינוך הרווח לבנות ולנשים חרדיות, לעומת זאת, עוסק לרוב בשורה התחתונה, מבלי להבין את ההגיון הפנימי בהלכה.

 

קראו עוד בערוץ היהדות

 

השליטה הגברית האבסולוטית - הן במוקדי הכוח העסקניים הפוליטיים והן בארון הספרים היהודי - מייצרים יחד מצב שבו נשים יתקשו לשאול שאלות ולהטיל ספק, גם כשמול עיניהן הן תראינה מישהו שנתפס כסמכות רבנית, עובר עבירה חמורה.

 

מקומן של הנשים נעדר

בשירות הסמכותנות הדתית עומדת חובת ההצבעה למפלגות החרדיות. הפעולה הזו שמקורה בתרבות יוון, הפכה איכשהו למצווה יהודית מן המניין, שקיומה מבטיח שלל ישועות בעולם הזה ובעולם הבא.

 

אסתי שושן ()
אסתי שושן

 

זו רק אחת מתופעות הלוואי של היררכיה גברית נוקשה, שבה מקומן של נשים נעדר ולא קיים. ניראות של נשים במרחב הציבורי והתורני-הלכתי נראית אומנם כמאיימת על השמרנות הבסיסית. אבל ההיפך שלה, כפי שנראה היום, של שתיקה ומחיקה - הוא איום לא רק על נשים ומעמדן, אלא על היהדות וההלכה כולה.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים