שתף קטע נבחר

פלורידה מזהירה: איגואנות קפואות נופלות מהעצים

גל קור חריג בפלורידה מקפיא את האיגואנות הירוקות שחיות על העצים. "אל תופתעו אם תראו אותן נופלות", הודיעה המדינה לתושבים והבהירה: "הן לא מתות"

האיגואנות הירוקות נחשבות למטרד גדול בפלורידה. הרשויות מאשימות אותן בגרימת נזק רב, בין השאר לשוברי הגלים ולמדרכות. בנוסף הן מאיימות על פרפרים בסכנת הכחדה ועל חלזונות. הנזק של האיגואנות כה גדול שבשנה שעברה קראה פלורידה לתושבים להתחיל להרוג אותן.  

 

עוד סיפורים מהעולם בעמוד הפייסבוק של דסק החוץ

 

אתמול נדרשו הרשויות לעסוק שוב באיגואנות, בעקבות גל קור חריג בימים האחרונים - שמקפיא את החיות. ב"גרדיאן" נכתב שהאיגואנות עלולות לקפוא בטמפרטורה של 4 מעלות צלזיוס. האיגואנות חיות בעצים, וכשהן קופאות הן מאבדות שליטה וחלקן נופלות.

איגואנה ש קפאה חורף פלורידה ארה
איגואנה שקפאה בתמונה מהחורף שעבר
 

"זה לא משהו שאנחנו חוזים בדרך כלל, אבל אל תופתעו אם תראו איגואנות נופלות הלילה מהעצים, כשהטמפרטורות צונחות ל-30 ו-40 מעלות פרנהייט (בין מעלה אחת לארבע מעלות צלזיוס מתחת לאפס)", צייץ שירות החיזוי הלאומי במיאמי. שירות החיזוי הוסיף שגם אם התושבים ייתקלו באיגואנה שקפאה, ויניחו שהיא מתה מקור, זה לא המצב. "הן לא מתות", הבהירו החזאים.

 

גל קור שכזה חריג בפלורידה, שמזג האוויר בה נוח. בדרך כלל הטמפרטורות בחורף לא יורדות מתחת ל-65 מעלות פרנהייט (18 מעלות צלזיוס). החיות במדינה לא ערוכות להתמודד על מזג האוויר המקפיא, וגם התושבים, שלרבים מהם אין חימום מתאים בבית או בגדים חמים מספיק.

אילוס אילוסטרציה איגואנה ירוקה (צילום: MCT)
פלורידה קראה לתושבים להרוג את האיגואנות הירוקות(צילום: MCT)
 

גם בינואר שעבר קפאו איגואנות בגל קור בפלורידה, והתושבים פרסמו ברשתות החברתיות תמונות שלהן על המדרכות. חלקם לקחו אותן הביתה כדי לעזור להן להפשיר. הרשויות לא ממליצות על צעד שכזה, ומזהירות שכשהאיגואנה תפשיר היא עלולה לתקוף את התושבים שמארחים אותה בביתם.

 

מטיילים ממרכז ודרום אמריקה הביאו את האיגואנות הירוקות לפלורידה בשנות השישים. בשנים האחרונות גדל מספרן דרמטית. בשנה שעברה פרסמה הנציבות של פלורידה לענייני שימור החי והדגה הודעה מיוחדת, וכתבה באתר שלה שהיא ממליצה לבעלי הבתים להרחיק אותן מהשטח ואף להרוג אותן, גם ללא רישיון.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
איגואנה שקפאה בתמונה מהחורף שעבר
מומלצים