שתף קטע נבחר

עודה: "תוכנית טראמפ - דיל בין מושחתים. גנץ עשה טעות"

ראש הרשימה המשותפת אמר בריאיון לאולפן ynet: "זו עסקת סיפוח, לא עסקת מאה. הדיל האמיתי הוא בין טראמפ לנתניהו ולא בין שני העמים". על החלטתו של יו"ר כחול לבן לטוס לפגישה נפרדת: "עצם הביקור לא נכון. ההתנגדות לתוכנית צריכה להיות מהותית ולא טכנית"

  

 

יו"ר הרשימה המשותפת, ח"כ איימן עודה, תקף הבוקר (יום א') בריאיון לאולפן ynet את התוכנית המסתמנת של נשיא ארה"ב דונלד טראמפ שמכונה "עסקת המאה": "זו עסקת סיפוח, לא עסקת מאה. ולמה בזמן הזה? פשוט מאוד כי טראמפ רוצה לעזור לנתניהו. כנראה שמושחת אחד מבין מושחת אחר והוא רוצה לעזור לו, וכך הוא עוזר גם לעצמו. הדיל האמיתי הוא בין טראמפ ונתניהו. צריך לעשות שלום בין שני העמים ולא דיל בין שני מושחתים".

 

על החלטתו של יו"ר כחול לבן בני גנץ לטוס לוושינגטון לפגישה נפרדת עם טראמפ אמר: "עצם הביקור של גנץ לא נכון. ההתנגדות לא צריכה להיות טכנית אלא מהותית נגד התערבות זרה שלא תנהל את העניינים פה. אנחנו נשאר כאן. לא עמי העולם, ולא מנהיגי העולם ובוודאי לא המושחתים והגזענים כמו טראמפ ואחרים. שני העמים פה צריכים לבנות את השלום ביניהם שיטיב עם כולם ולא התערבות זרה כלל וכלל".

 

הגשה רשימות מפלגות לכנסת ה-23 (צילום: עמית שאבי)
איימן עודה מגיש את רשימתו לכנסת ה-23. "צריך שלום בין עמים ולא דיל בין מושחתים"(צילום: עמית שאבי)

 בני גנץ דונלד טראמפ בנימין נתניהו (צילום: אלכס קולומויסקי, AP, אוהד צויגנברג, מוטי קמחי)
"גנץ עשה טעות. הדיל האמיתי בין טראמפ לנתניהו"(צילום: אלכס קולומויסקי, AP, אוהד צויגנברג, מוטי קמחי)

-בתוכנית מוזכרת מדינה פלסטינית. זה לא טוב?

"מדינה פלסטינית צריכה לקום בגבולות 67 לצד מדינת ישראל. היא צריכה לבטא את מימוש הזכויות הלאומיות לעם הפלסטיני אבל לא רק. זו צריכה להיות מדינה שיכולה לחיות. מה זאת אומרת מדינה ללא ירושלים המזרחית? ללא אופק כלכלי? איך היא תחיה?לכן הפשרה אומרת שכחלק מהתפתחות היסטורית מסוימת צריך להחליט על הקמת מדינה פלסטינית בגבולות 67 לצד מדינת ישראל".

 

-אתה חושש שמימוש התוכנית עלול להצית אינתיפאדה שלישית?

"אני חושב שלכל פעולה יש תגובה, וגם לכיבוש. במידה ולא יהיה תהליך אמיתי לשלום אני חושב שהדבר טבעי בקרב כל העמים הוא להתנגד לכיבוש. זה דבר הכי טריוויאלי. אם זה לא עכשיו, אז מחר או עוד חצי שנה או שנה או שנתיים. הרי זה יקרה. זה טבעי מאוד שעמים מתנגדים לממשל צבאי. אנשים רוצים לחיות במדינה עצמאית ודמוקרטית. והעם הפלסטיני לא פחות משום עם אחר בעולם כולו".

 

-מה אתה מצפה מגנץ להגיד לנשיא טראמפ?

"אני לא המייעץ של גנץ. אני מנהיג מחנה שלם שרוצה להשפיע על הפוליטיקה. בסופו של דבר צריך לכבד את הזכויות הלאומיות גם לפלסטינים וגם ליהודים. כך שני העמים יחיו בשלום".

 

 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: עמית שאבי
איימן עודה
צילום: עמית שאבי
מומלצים