שתף קטע נבחר

קייס אבו רמילה טבע. ידינו לא שפכו את הדם הזה?

חן באבו, מורה יהודייה דתייה בבית ספר בשועפט, הייתה חולמת לעצמה שיהיה לה ילד כמו קייס. בסרטון שלפניכם היא רוקדת איתו במהלך שיעור שהעבירה. אם כבר מדברים על "סיפוח" - קייס, ילד ירושלמי, נפל אל מותו באחריותנו. הטרגדיה הזו חייבת להיות מצפן מוסרי לאחריותנו לכל תושבי העיר

 

 

עיניי כל נשואות לתוכנית השלום של הנשיא טראמפ, ובמרכזה האפשרות שלנו לספח חלקים נכבדים משטחי יהודה ושומרון. ובשולי הדרכים, מתחת לאף שלנו, בשכונה ירושלמית בצפון העיר, נפל ילד לבור פתוח וטבע אל מותו.

 

<< הכול על העולם היהודי - בפייסבוק של ערוץ היהדות . היכנסו >>  

 

קייס אבו רמילה ומורתו חן ()
קייס אבו רמילה ומורתו חן

 

שכונת בית חנינא נמצאת על כביש המחבר את פסגת זאב למרכז העיר. זו שכונה שנחשבת ל"עוטף ירושלים" וגם קשורה מוניציפאלית לעירייה מבחינת לימודים, תעסוקה, בריאות ושירותים לאזרח.

 

קראו עוד בערוץ היהדות : 

 

זהו, שכנראה לא לגמרי. אני לא יכול לדמיין בור פעור בשכונה במערב העיר לאורך זמן. הייתה נשמעת זעקה שמחייבת את הרשות המקומית לפעול - ומהר. אבל בית חנינא זה לא לגמרי אנחנו. זה כן ירושלים, אבל לא עד הסוף.

 

נפל אל מותו באחריותנו

כשמדברים על סיפוח מדברים על זה. כל מי שחי מתחת למטרייה הריבונית של מדינת ישראל, חייב לקבל זכויות אזרח שוות לחלוטין. הילד קייס אבו רמילה היה ילד ירושלמי שנפל אל מותו באחריותנו. על סיטואציה כזו מדברת התורה בסיפור עגלה ערופה.

 

קייס אבו רמילה ומורתו חן ()
קייס אבו רמילה ומורתו חן

 

עכשיו חייבים זקני העיר לעמוד ולשאת באחריות. האם ראש העיר ירושלים יכול לומר "ידינו לא שפכו את הדם הזה"? משה ליאון הורה על ועדת בדיקה, ואני רוצה להאמין שיהיה לו את הגובה המוסרי להפוך את הטרגדיה הזו לתמרור אזהרה ולמצפן מוסרי לאחריות שלנו לתושבי כל העיר.

 

וכדי שהמילים שלי לא ישקעו במלל אנונימי, ביקשתי רשות מידידה שלי, חן באבו, שהייתה מורה של קייס בבית ספר ארתיקאא בשועפט, לשתף בסרטון קטן שבו היא מלמדת - רוקדת עם קייס.

 

בני לאו רב  (צילום: יאיר שגיא)
הרב ד"ר בני לאו(צילום: יאיר שגיא)

 

חן, מורה יהודייה דתייה בבית ספר בשועפט הייתה חולמת לעצמה שיהיה לה ילד כמו קייס. מאיר פנים, חכם וחם, טוב לב אוהב ואהוב.

 

סיפוח זה לראות את הפנים של קייס - ולדאוג שילדים כמוהו יגדלו לחיים לשמחה ולשלום.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים