שתף קטע נבחר

3 שנות מאסר לתושב י-ם שביצע מעשים מגונים במסגרת "טיפולי המרה"

בית המשפט גזר על ראובן וולצ'ר עונש חמור מזה שדרשה התביעה, בנימוק שמשך הזמן וריבוי העבירות שביצע בנערים, בתקופה מעצבת בחייהם, הנחו אותו בהחלטה. עורך דינו: "גזר הדין חורג מרמת הענישה המקובלת"

בית משפט השלום גזר היום (שני) שלוש שנות מאסר בפועל על ראובן וולצ'ר, שהורשע ב-2017 במעשים מגונים בהסכמה בשני צעירים במסגרת טיפולי המרה. וולצ'ר היה אחד מראשי ארגון "עצת נפש", המסייע כהגדרתו ל"גברים בעלי נטיות הפוכות והומוסקואליות".

אילוס אזיקים אזיקים/תקיפה/אישום  (צילום: shutterstock)
אילוסטרציה(צילום: shutterstock)
 

באופן חריג, השופטת שרון לארי-בבלי גזרה עונש חמור יותר מזה שביקשה התביעה, וציינה כי זו הפעם הראשונה ב 12 שנות כהונתה כשופטת שהיא חורגת ממתחם הענישה המבוקש:

"חומרת המעשים אף מתעצמת כאשר עסקינן בפגיעות מיניות שבוצעו כלפי נערים, אשר מצויים בשיאו של גיל ההתבגרות הטומן בחובו אי אילו שאלות והרהורים שהינם מנת חלקו של כל מתבגר. פגיעה מינית בשלב זה בחייהם יש בה כדי לפגוע בעיצוב וגיבוש אישיותם, ולפגוע בהתפתחותם התקינה והחיוני".

 

עוד הוסיפה השופטת כי: "מעשיו של הנאשם חמורים, ומתעצמים לאור משך הזמן בהם בוצעו וריבויים. מעשים אלה ראויים לכל גינוי והוקעה. גינוי כאמור יבוא לידי ביטוי בענישה משמעותית. משכך, אני סבורה כי יש להשית על הנאשם 36 חודשי מאסר בפועל".

 

על פי כתב האישום, משנת 2007 טיפל וולצ'ר בבעיות זהות מינית ובפסיכותרפיה דינמית בקליניקה שבביתו בירושלים. וולצ'ר מואשם בשורה של עבירות מעשה מגונה בהסכמה שהושגה במרמה. על פי כתב האישום, הוא ביצע את המעשים המגונים בצעירים שבהם טיפל, וטען בפניהם כי המעשים הם חלק מהטיפול הנפשי.

 

עו"ד אור גבאי מפרקליטות מחוז ירושלים בירך על גזר הדין: "שני הצעירים, אשר אחד מהם היה קטין, כאשר פנה לעזרתו של הנאשם, בטחו בנאשם, חשפו בפניו את סוגר ליבם ושיתפו אותו בסודות הכמוסים ביותר. הנאשם ניצל את תפקידו ואת האמון שנתנו בו המטופלים ופגע בהם מינית במשך שנים. היום אנו מבקשים לחזק את ידי הנפגעים אשר ייאלצו לשאת עימם את השלכות הפגיעה ומקווים שהמסר שיצא היום מבית המשפט יהווה תמרור אזהרה לבל ינצלו אנשי טיפול את תפקידם ואת מצוקתם של המטופלים".

 

עו"ד רועי פוליטי המייצג את וולצ'ר מסר: "גזר הדין, בהינתן שהעבירות בוצעו לפני שנים רבות ולא היו מהחמורות, ושהנאשם בעיצומו של טיפול מפיג מסוכנות שייקטע כעת, מפליג בחומרתו וחורג מרמת הענישה המקובלת, וכפי הנראה נערער עליו".

 

מארגון "חברותא-הומואים דתיים" נמסר בתגובה לגזר הדין: "טוב שבאים חשבון עם 'מטפל' ההמרה הרשע, המוכר לרבים כל כך מאיתנו. לצערנו גם כיום, בשנת 2020, ארגוני ההמרה עוד חוקיים במדינת ישראל. לא ברור כיצד אדם אשר הרס את חייהם של כל כך הרבה אנשים נכנס לתקופה כה קצרה למאסר על עבירה אחת שהינה 'מעשה מגונה' בלבד. 'חברותא' פועלת ותמשיך לפעול להוצאת 'טיפולי' ההמרה מחוץ לחוק ולחשיפת שקר ההמרה. ולצ'ר אינו 'מטפל בהתנהגות מינית', אלא סוכן המרה".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים