שתף קטע נבחר

עסקת ענק בת"א: אפריקה ישראל רכשה מגרש בכחצי מיליארד שקל

החברה זכתה לרכוש את מתחם סומייל היוקרתי שבמרכז ת"א לפי שווי של 425 מיליון שקל, לאחר שגברה על הצעתה של קבוצת חג'ג'. המגרש מיועד להקמת מגדל בן 40 קומות שבו 174 דירות. מחיר הזכייה משקף סכום שיא של 2.4 מיליון שקל רק עבור הקרקע לדירה אחת

מחיר שיא לקרקע למגורים בתל אביב: חברת אפריקה ישראל, בשליטת יעקב לוקסנבורג, זכתה במכרז לרכישת מגרש במתחם סומייל צפון בתל-אביב לפי שווי של 425 מיליון שקל. המגרש, המיועד להקמת מגדל מגורים בן 40 קומות ו- 174 דירות, נמכר במסגרת הליך פירוק שיתוף. מחיר הזכייה משקף סכום שיא של 2.4 מיליון שקל עבור מרכיב הקרקע לדירה אחת.

 

מדובר במגרש בבעלות פרטית, אשר כ-40% מהבעלות בו הוחזקה על ידי אפריקה ישראל ומספר בעלים פרטיים, ו-24% ממנו על ידי קבוצת חג'ג' ומספר בעלים פרטיים. קבוצת בעלים נוספת מוחזקת בנאמנות אצל עו"ד שמואל שוב - והיא זו שיזמה את הליך פירוק השיתוף במגרש. בתום הליך התמחרות שהתקיים באולם שופט בית משפט השלום בתל אביב טל חבקין, גברה הצעת אפריקה ישראל על הצעתה של קבוצת חג'ג'. את המכרז ניהל כונס הנכסים עו"ד שי רוה.

מתחם סומייל בתל אביב (צילום: תומי הרפז)
מתחם סומייל בתל אביב(צילום: תומי הרפז)
 

המחיר שהתקבל בהתמחרות גבוה משמעותית מהערכת השמאי למגרש, של שמאי המקרקעין בצלאל קציר ועומדת על 360 מיליון שקל, בהתאם לזכויות הקיימות, ועל 380 מיליון שקל במידה ותאושר בקשה להקלה ותוספת דירות. על כן, בית המשפט צפוי לאשר את הבקשה שיגיש כונס הנכסים לאישור המכירה לאפריקה ישראל לפי שווי של 425 מיליון שקל. על פי הערכות, אפריקה ישראל תגיש בקשה להקלות ותוספת דירות מכח תקנת שבס. כמו כן, האחריות לפינוי המחזיקים במגרש, בהתאם לתנאי המכרז, חלה על החברה הזוכה - אפריקה ישראל - וכרוכה בעלויות פינוי נוספות.

 

על פי הערכות, בשבועות הקרובים צפויים חלק מהבעלים הפרטיים במגרש להתקשר עם אפריקה ישראל בהסכמי קומבינציה, מה שיגדיל את אחוזי האחזקה של החברה במגרש.

 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: תומי הרפז
מתחם סומייל בת"א
צילום: תומי הרפז
מומלצים