שתף קטע נבחר

המטפל המתעלל יישב בכלא, הנער שהותקף: "הוא רצח אותי"

בית המשפט החמיר בעונשו של מטפל שפגע מינית בקטינים שהגיעו אליו במסגרת הבטחות ל"טיפולי המרה". ר', אחד הנפגעים, לא נח עד שהוציא אזהרה מבכירי רבני הציונות הדתית, שקבעו: "אסור להפנות אליו שום אדם". עכשיו הוא מנסה להשתקם: "אני חי בייסורים. לפעמים הייתי מעדיף שהוא היה רוצח אותי פיזית"

בחודשים האחרונים ר' לא נח: הוא כיתת רגליו בין בכירי הרבנים במגזר הדתי-לאומי, ושטח בפניהם את מסע הייסורים שהוא חווה עדיין בעקבות פגיעה מינית שעבר במסגרת "טיפולי המרה" אצל ראובן ישראל וולצ'ר. ר' היה אחד הנערים שהגיעו אליו לטיפול נפשי, במסגרת התלבטות לגבי זהותו המינית – אך הפך קורבן לעבירות מין קשות מצד מי שאמור היה לטפל בו.

 

<< הכול על העולם היהודי - בפייסבוק של ערוץ היהדות . היכנסו >>  

 

את המסע בין הרבנים עשה ר' במסגרת הליך שיקומי שעבר לאחרונה, במטרה שיפיצו את האזהרה ועל מנת לחשוף ברבים את פניו האמיתיים של וולצ'ר. בין הרבנים שהצליח לגייס כדי לחתום על מכתבי אזהרה נגד המטפל שפגע בו - גם כאלה שמגבים את פעילות ארגון "עצת נפש". במקביל הגיע ר' לכל הדיונים בהליך המשפטי של וולצ'ר, לאחר שהיה ראשון המתלוננים נגדו במשטרה.

 

קראו עוד בערוץ היהדות : 

 

אתמול (יום ב') גזר בית המשפט שלוש שנות מאסר על וולצ'ר (47), מי שהיה מטפל נפשי של מאות מבני המגזר הדתי. העילה: מעשים מגונים בקטינים שבהם טיפל. במסגרת ההליך המשפטי נגד וולצ'ר נחשפה מסכת התעללות שביצע במטופליו, חלקם הגיעו אליו כדי לעבור טיפולי המרה במסגרת עבודתו בארגון "עצת נפש", שהיה ממייסדיו, במטרה "להמיר" את נטיותיהם ההומוסקסואליות.

 

בכירי הרבנים יצאו נגד המטפל

 ר' הצליח להגיע, בין היתר, לרב שמואל אליהו, רבה של העיר צפת, ומי שנחשב לאחד העוסקים ללא משוא פנים במקרים של פגיעות מיניות על ידי רבנים. הרב אליהו מסר לר' מכתב פומבי: "שמעתי בכאב גדול על המעשים החמורים שעשה מר ראובן ישראל וולצ'ר נגד נערים שהיו אצלו בטיפול. דיברתי עם כמה מהם ושמעתי בחרדה על האופן שבו ניצל אותם ניצול מיני מחפיר לאורך זמן". במכתבו הוסיף הרב אליהו אזהרה מפני וולצ'ר: "צריך לפרסם ברבים כי הוא לא יכול לטפל בשום אדם - ובוודאי לא בנערים. אסור להפנות אליו שום אדם, אפילו לא לייעוץ ולשיחה קלה".

 

ר' ()
ר', הנער שהוביל את המאבק בוולצ'ר: "להרחיק אותו מנערים נוספים"

 

במכתב נוסף שעליו חתמו הרבנים שלמה אבינר, יהושע שפירא ויעקב אריאל, כתבו: "במסגרת הטיפול הנפשי שהעניק וולצ'ר למתלוננים, הוא נהג להציג בפניהם מצג שווא לפיו המעשים המגונים שביצע בהם נדרשים לצורך הטיפול". הם הוסיפו: "יידע הציבור וייזהר בטרם יפנה צעירים ובוגרים לטיפול אצל וולצ'ר".

 

הרבנים אבינר ושפירא שיבחו בעבר לא פעם את פעילות ארגון "עצת נפש". מבחינתו של ר', המכתבים שעליהם חתמו הרבנים הם הישג משמעותי, זאת בכדי שוולצ'ר לא יוכל להמשיך לטפל בנערים לעולם - גם לא אחרי שישתחרר מהכלא.

 

"נפשי נרצחה"

גם אתמול הגיע ר' לבית משפט השלום בירושלים, והיה נוכח בהקראת גזר הדין. באופן חריג, בעת שמסרה את גזר הדין, ציינה השופטת שרון לארי-בבלי כי היא גוזרת על וולצ'ר שלוש שנות מאסר, עונש חמור יותר מהשנתיים שאותן ביקשה התביעה, וציינה כי זו הפעם הראשונה ב-12 שנות כהונתה כשופטת שהיא חורגת ממתחם הענישה המבוקש, זאת בשל חומרת המעשים.

 

בכירי הרבנים התגייסו להזהיר מפני המטפל
בכירי הרבנים התגייסו להזהיר מפני המטפל

 

בשיחה עם ynet ו"ידיעות אחרונות" אמר ר' בהתייחסו לגזר הדין: "ראובן הוא אדם מניפולטיבי ואכזרי וטוב שיהיה מאחורי סורג ובריח, כי רק שם לא יוכל להמשיך לפגוע. אני מקווה שגזר הדין ייתן כוח לשאר הנפגעים על ידו.

 

"לצערי, שום עונש בעולם לא ייקח ממני את הסבל והפוסט-טראומה שאני נושא מההתעללות האכזרית שראובן ביצע בי. ובכל זאת, אני מרגיש שיש בגזר הדין החמור מעין נחמה בהכרה בחומרתה של פגיעה מינית ובהשלכותיה".

 

"נפשי נרצחה על ידי ראובן, ומאז החיים הם מאבק יומיומי", הוסיף, "והחשוב מכל, אני רוצה לפנות לכלל הנפגעים והנפגעות שלא יישארו לבד, ושידעו שניתן לפנות למרכזי הסיוע במידת הצורך".

 

"בכיתי, והוא צחק"

נ', קורבן נוסף שנפגע על ידי וולצ'ר, אמר ל-ynet: "בית המשפט הכיר בפגיעה המתמשכת והמזעזעת שהוא תכנן והוביל כלפינו במשך שנים. בית המשפט הבין שלא ניתן לכמת בכמה סעיפי אישום טכניים את המורכבות ואת העומק של ניצול מטופלים חסרי ישע, שבאו לקבל עזרה בתחום המיני ונוצלו בצורה כל כך נוראית. נותר לנו רק לקוות שבית המשפט ימשיך לחזק את ההכרה הזאת גם בערכאות הבאות, בנוגע לעירעור שהנאשם צפוי להגיש".

 

ראובן ישראל וולצ'ר, המטפל שתקף מינית ()
ראובן ישראל וולצ'ר, המטפל שתקף מינית

 

לפני כחודש וחצי גולל ר' ב"ידיעות אחרונות" את מסע ההתעללות שעבר על ידי וולצ'ר בעת הטיפול. "עם הזמן הוא יצר אצלי מצב תודעתי שאני תלוי בו לגמרי באמצעות שלל מניפולציות, כמו איומים שבלעדיו אהפוך למאושפז פסיכיאטרי", העיד.

 

"אני זוכר פעמים שהוא היה מתאכזר אליי. הוא היה ממש מכאיב לי, וכשהייתי בוכה, הוא היה צוחק מזה, ממש מתמלא בהנאה. בחיים שלי לא ראיתי אדם שאתה מתחנן אליו שיפסיק להכאיב לך, והוא בתגובה מתמלא בעונג סדיסטי".

 

"הזוועות לא עוזבות אותי"

כיום הוא מאובחן כסובל מפוסט-טראומה בעקבות ההתעללות שספג מוולצ'ר, ומתקשה מאוד לנהל שיגרת חיים רגילה. בשיחה עם ynet תיאר את מסכת ההתעללות הקשה שספג: "הגענו למצב שבו הוא אמר לי לשקר להורים שלי שאני הולך לטיול עם חברים, והוא לקח אותי איתו לכמה ימים בבית מלון. לדבריו הכול כמובן היה נצרך וחייב להיעשות לטובת הטיפול.

 

 

"בהתחלה ניסיתי להתחמק, אבל הוא הפעיל עליי את המניפולציות שלו ואמר שאני לא רציני ולא מחוייב לטיפול. הוא גם אמר 'אתה לא אוהב אותי', וכשהוא מאיים עליי שיפסיק את הטיפול ויעמיד את בריאותי הנפשית בסכנה, לא יכולתי להתנגד לו, וכל פעם במלון זה התחיל מחדש... ממש הראיתי לו שאני לא רוצה, והוא שוב היה מתחיל: 'אתה לא אוהב אותי. אתה לא רציני. אני אעיף אותך מהטיפול'.

 

"הייתי עושה פרצופים של גועל... גם כשהתחלתי לבכות הוא היה צוחק תוך כדי. לפעמים הייתי מעדיף שהוא היה רוצח אותי פיזית ומסיים בשבילי את מסכת הייסורים שאני עובר מאז. הוא אדם אכזרי שצריך לתת את הדין ולקבל עונש חמור שירחיק אותו מלפגוע בנערים נוספים. הזוועות שהוא ביצע בי לא יוצאות לי מהראש".

 

"פסק הדין - קול למען הנפגעים"

דבי גרוס, מנהלת ומייסדת "תהל" - מרכז הסיוע לנשים וילדים דתיים, בירכה על גזר הדין החמור: "צדק צדק תרדוף. אחרי תקופה קשה וארוכה הצדק יצא לאור. החלטה זו היא קול חזק למען כל נפגע ונפגעת. אנחנו בתהל עומדות ביחד עם הנפגעים האלה שהיו מוכנים לעמוד ולספר את סיפורם, כדי למנוע קורבנות נוספים".

 

עו"ד ועו"ס רוני בלונדהיים ברין, היועצת המשפטית של מרכז תהל, מי שליוותה את המתלוננים במהלך המשפט, הביעה שביעות רצון מהחלטת בית המשפט: "גזר הדין אינו משקף את עוצמת הכאב והיקף הנזק שנגרם למתלוננים, וזאת שום עונש לא יוכל לכמת. אך תפקידו החשוב של העונש החריג והחמור שהושת, הוא להדהד את קולם של הנפגעים לנאשם ולציבור - ולהעניק תיקוף והכרה למתלוננים על הקול שהשמיעו באומץ ליבם. להזכיר לכולנו כי יש דין ויש דיין".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים