שתף קטע נבחר

צילום: אוהד צויגנברג

מקורבי רה"מ נגד מנדלבליט: "רדיפה אובססיבית נגד נתניהו"

תגובה חריפה מסביבתו של ראש הממשלה בעקבות הגשת כתב האישום. "לא מפתיע שמי שנאבקו להכניס את תומכת המחבלים היבא יזבק לכנסת, רצו באמוק להגיש כתבי אישום מופרכים", אמרו. גם בנט הגיב: "מה בער לפרקליטות להשפיל אותו? לא צעד ראוי"

אביחי מנדלבליט בנימין נתניהו (צילום: AFP, EPA)
מקורבי רה"מ תוקפים את מנדלבליט: "רדיפה אובססיבית"(צילום: AFP, EPA)

מקורבי ראש הממשלה הגיבו בצהריים (שלישי) להגשת כתב האישום נגד בנימין נתניהו ותקפו בחריפות את היועץ המשפטי לממשלה אביחי מנדלבליט. "אם למישהו עוד היה ספק שיש פה רדיפה אובססיבית נגד ראש הממשלה נתניהו, הוא קיבל עכשיו עוד הוכחה ברורה וחדה לכך", אמרו המקורבים.

 

לקריאת כתב האישום נגד נתניהו - לחצו כאן

63 עמודים ומאות סעיפים: האישום המלא נגד נתניהו

נתניהו מושך את בקשת החסינות: "לא אתן להפריע למהלך היסטורי"

 

"הלהיטות להגיש את כתב האישום המופרך נגד ראש הממשלה היא כה גדולה, עד שהם לא יכלו להמתין ולו יום אחד עד לסיום הפסגה ההיסטורית בוושיגנטון, מן החשובות בתולדות המדינה. כמה לא מפתיע שמי שנאבקו בכל כוחם להכניס את תומכת המחבלים היבא יזבק לכנסת ונתנו חוות דעת מזעזעת לטובתה, רצו בריצת אמוק להגיש כתבי אישום מופרכים נגד ראש ממשלת ישראל דווקא ביום היסטורי זה", אמרו.

כתב אישום נגד ראש הממשלה בנימין נתניהו עם חותמת בית המשפט המחוזי ()
כתב האישום עם חותמת בית המשפט

גם שר הביטחון ויו"ר הימין החדש נפתלי בנט התייחס למועד הגשת כתב האישום: "אני לא מצליח להבין מדוע הפרקליטות הזדרזה להגיש כתב אישום נגד ראש הממשלה נתניהו, שעומד רגע לפני ארוע היסטורי בוושינגטון. ‬‫מה בער להם להשפיל אותו דווקא שהוא שם בחו"ל, מייצג את כולנו?‬ אפשר היה להמתין יום-יומיים לשובו לארץ", כתב בנט ברשתות החברתיות, "אמנם רה"מ ואני חלוקים בדברים מסוימים ואף עומדים בראש שתי מפלגות מתחרות, אך הוא רה"מ של כולנו. לא צעד ראוי". 

 

ההחלטות בעניין בנימין נתניהו (צילום: אוהד צויגנברג)
(צילום: אוהד צויגנברג)

את כתב האישום נגד נתניהו הגיש היועמ"ש בצהריים - פחות מארבע שעות לאחר שראש הממשלה משך את בקשת החסינות מפני העמדה לדין, ובעודו בארה"ב לפני פרסום "עסקת המאה". עם משיכת הבקשה, כינה נתניהו את מליאת הכנסת שהתכנסה להצבעה על הקמת ועדת הכנסת "מופע נוסף בקרקס הסרת החסינות", ואמר כי מדובר ב"המשך הרדיפה האישית נגדו".

 

בכתב האישום נכתב כי בהתאם להוראות סעיף 15 א(א)(1) לחוק סדר הדין הפלילי, המדינה מודיעה כי קיימת אפשרות שתדרוש עונשי מאסר בפועל על הנאשמים - אם יורשעו. במשרד המשפטים מסרו כי סעיף ארבע לחוק חסינות חברי הכנסת קובע שמרגע שחבר כנסת משך את בקשתו לחסינות - דינו ככל אדם. לכן התחייב שהפרקליטות תגיש את כתב האישם לבית המשפט מיד כשמתקבלת החלטה על העמדתו לדין. 

 

נאשמים נוספים הם המעורבים בתיקים 2000 ו-4000, שאול ואיריס אלוביץ' ונוני מוזס, והמשפט בבית המשפט המחוזי בירושלים צפוי להיפתח בקרוב.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: AFP, EPA
מנדלבליט ונתניהו
צילום: AFP, EPA
מומלצים