שתף קטע נבחר

כוכבים בתנועה: ילדים רוקדים, עם המגבלה

לילדים עם צרכים מיוחדים, קשה מאוד לנוע ולעשות תנועות שלילדים "בריאים", קל מאוד. עמותת איל"ן ועיריית ראשל"צ החליטו לשנות במעט את המצב, ולעזור לילדים עם מוגבלויות פיזיות שונות לרקוד. צפו

כבר עשור שבאולם הספורט "אבני החושן" בראשון לציון, מתקיימת פעילות מיוחדת ומרגשת  - עשרות ילדים בכיסאות גלגלים ומכשירים שונים, אוחזים בידי הוריהם ורוקדים לצלילי שירי ארץ ישראל הישנה והיפה.

 

החוג "כוכבים בתנועה" מועבר לילדים עם צרכים מיוחדים המתמודדים עם מגבלה גופנית, והריקוד מצליח להוציא מהם צחוק אמיתי ומשחרר. ההורים והמלווים נהנים לא פחות, ומקבלים אתנחתא קצרה מהמציאות היום יומית, ומעט רגעי חיבור לילדיהם, המתמודדים עם חיים לא פשוטים.

 

צפו בחוג "כוכבים בתנועה":  

 

ליאור ערוסי, בת ה- 10, לוקה במחלת ניוון שרירים קשה ומחכה כל שבוע לחוג ריקודי העם, אליו היא הולכת בעיקר עם סבתה. "המחלה התגלתה בלידה. כבר שליאור יצאה מהבטן היא לא בכתה, והבנו שיש בעיה", מספרת האם בתיה. "במשך חצי שנה לא ידענו בוודאות ממה היא סובלת ונותרנו ללא מידע קונקרטי ובחששות גדולים. לאחר האבחון הסופי, הרגשנו תחילה שהשמים נופלים עלינו, אך לאחר מכן התעשתנו הבנו שאין ברירה, ושאנו צריכים להפוך את החיים של ליאור להכי טובים שאנו יכולים לתת לה".

 

"מאז שהצטרפנו לחוג - הילדה פורחת"

בחיוך בתיה מוסיפה: "לראות את בתי רוקדת ושמחה, מעניק לי כוח ואור ומשכיח ממני את כל מה שניבאו לה הרופאים. בהתחלה, אמרו לנו שהילדה לא תוכל ללכת ולדבר. אך למעשה, ליאור הולכת בעזרת מכשירים והיא מדברת כמו כל ילד בגילה. מאז שהצטרפנו לחוג לפני כמה שנים הילדה פורחת. אני מתמוגגת כל פעם שאני רואה אותה נהנית, רוקדת ומכירה את המילים לכל השירים בעל פה".

 

ליאור ערוסי, ילדה עם מגבלה עם אמה בתיה ()
"לראות את בתי רוקדת ושמחה, מעניק לי כוח ואור ומשכיח ממני את כל מה שניבאו לה הרופאים". ליאור ערוסי עם אמה בתיה

 

ליאור משתפת: "אני מאוד אוהבת להגיע לחוג לרקוד ולשיר, אני תמיד פוגשת כאן את כל החברים שלי, וביחד אנו רוקדים. אני מרגישה שהחוג עוזר לי מאוד, וכל פעם אני לומדת משהו חדש. אני אוהבת לרוקד עם סבתא ועם אימא ולהרגיש שאני מתקדמת".

 

זמירה אלקיים, סבתא של ליאור, ושותפתה לריקודים מוסיפה: "אני מצפה לשעות הללו, יחד עם ליאור כל שבוע, זה זמן האיכות שלי עם הנכדה. אנחנו רוקדות יחד ונהנות, אני מרגישה שזה חלק בלתי נפרד מהליך השיקום שלה".

 

את החוג המיוחד הזה מנחים באהבה ורגישות דוד יהל ולימור דרי. דוד נפצע בשירותו הצבאי, וכדי

להשתקם החל לרקוד ריקודי עם. בהמשך הכיר את לימור דרי שרקדה בלהקת "גלגלי ראשון לציון". "לאחר כמה זמן הציעה לימור שנפתח ביחד חוג, שיעזור לילדים עם מוגבלות פיזית קשה לרקוד ולשוב לצחוק. הבנו יחד שהריקוד עוזר להשתחרר ולהשתקם. הנתינה שלנו לילדים היא קמצוץ קטן, ממה שאנו מקבלים מהם".

 

שמעון קינן, יו"ר סניף אילן בראשון לציון, מסכם: "החוג כוכבים בתנועה, בהנחיית דוד יהל ולימוד דרי, מגשים לעשרות ילדים עם בעלי צרכים מיוחדים חלום – והוא לרקוד. הריקוד עוזר לילדים להשתקם ולהורים להתחבר לילדיהם. אני רוצה להודות לעיריית ראשון לציון ולחברה העירונית שביחד עם עמותת איל"ן תומכים בחוג".

 

  • היום, יום שלישי, ה-18 בפברואר 2020 , יתקיים יום ההתרמה השנתי של עמותת איל"ן –איגוד ישראלי לילדים נפגעים, במהלכו יפקדו אלפי תלמידים את הבתים בארץ במטרה לגייס תרומות עבור ילדי ובוגרי איל"ן.
  • טלפון לתרומות: 03-5248141 או דרך אתר איל"ן.

 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
"אני מרגישה שהחוג עוזר לי מאוד, וכל פעם אני לומדת משהו חדש". ליאור ערוסי
רוח טובה
יד שרה
כיתבו לנו
מומלצים