שתף קטע נבחר

בג"ץ ידון שוב בעתירת קבוצות הנשים בכדורגל

טוענות כי המדינה לא עמדה בהבטחה שלא להפלות אותן לעומת הגברים

בג"ץ ידון מחר (שני) פעם נוספת בעתירה שהגישו שמונה קבוצות כדורגל נשים בגין קיצוץ תקציב המדינה לקבוצות שתי הליגות הראשונות ובעקבות חוסר הכרה בליגה השלישית. האגודה לזכויות האזרח ביקשה להצטרף לעתירה.

 

כזכור, בספטמבר הוגשה העתירה ובה נטען כי התקצוב של ליגות הנשים מתבסס על אמות מידה מפלות הקובעות כי בהיעדר ליגה שלישית – קבוצות מליגת העל יקבלו ניקוד זהה לקבוצות מהליגה הלאומית לגברים, וקבוצות מהליגה הלאומית לנשים יקבלו ניקוד זהה לקבוצות הליגה הארצית לגברים. הניקוד שווה ערך לכסף.

 

אס
שחקניות אס"א ת"א(צילום: מושיק אושרי, אס"א תל־אביב )

 

עוד צוין בעתידה כי "הנזק אינו רק בתקצוב הנמוך לעותרות, אלא בגדיעת התקווה של דורות שלמים, בחוסר מתן הזדמנות שווה לילדות להסתכל על גיבורות ספורט וללכת בעקבותיהן. זאת ועוד, בשל הקשר בין עיסוק בספורט לבין חיזוק ביטחון עצמי ומנהיגות. מדובר בפגיעה בסיכוי של נשים להיות שותפות מלאות בחברה".

 

מהאגודה לזכויות האזרח נמסר: "לאחר הדיון הקודם הודיעה המדינה כי תשנה את מנגנון ההקצאות, אולם במקום לסייע לקבוצות הנשים מוצע כעת לפגוע בתמיכה בקבוצות הגברים. בכך למעשה מונצחת הפגיעה המתמשכת בספורט הנשים, שבעקבות שנים של הזנחה, משווע לתקציבים ולהתייחסות שוות ערך. במקום לפגוע, ראוי לקדם ולעודד ספורט נשים בישראל".

 

 

 

 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: אלכס קולומויסקי
בג"ץ
צילום: אלכס קולומויסקי
מומלצים