שתף קטע נבחר

"יהודי יישאר תמיד יהודי": עלייה בתקריות אנטישמיות אחרי יום השואה הבינלאומי

פלאיירים אנטישמיים בצפון איטליה, בגרמניה חוללה אנדרטה לזכר יהודים - וגם כתובות נאצה וצלבי קרס על בתי ספר, רחובות ובתים של יהודים ברחבי אירופה: "יהודים חיים בפחד ומסתירים את יהדותם כמו בגרמניה של 1938"

 

חילול אנדרטאות וכתובות נאצה כנגד יהודים לאחר ציון 75 שנים לשחרור אושוויץ: גל של חילולי אנדרטאות וריסוס כתובות נאצה אנטישמיות ברחבי אירופה מאז יום השואה הבינלאומי שחל ב-27 בינואר.

 

<< הכל על העולם היהודי - בפייסבוק של ערוץ היהדות. היכנסו  >>

 

מדיווחים שהגיעו להסתדרות הציונית העולמית עולה, כי כתובות אנטישמיות רוססו באזור קטניה בסיציליה. בעקבות לחץ של תושבים, חברי מועצת העיר והתערבות הסנטור טיזיאנה דרגו נמחקו כתובות הגרפיטי.

 

קראו עוד בערוץ היהדות : 

 

פלאייר אנטישמי שבו נכתב "אחרי 75 שנה..יהודי הוא תמיד יהודי" נשלח ל-4 חברי מועצת סאן דניאל דה פריולי במחוז אודינה בצפון איטליה.

 

על קיר ביתה של פנסיונרית יהודייה: צלב קרס

בגרמניה חוללה אנדרטה לזכר יהודים. במרכז העיר טראבס שבדרום צרפת רוססה כתובת נאצה. צלב קרס וכתובת נאצה אנטישמית רוססו בבית ספר ברומא. בין השאר ריססו: "השואה חייבת להמשך".

 

מרכז העיר טראבס שבדרום צרפת ()
מרכז העיר טראבס שבדרום צרפת


צלב קרס בכיכר אינאם, סיציליה
צלב קרס בכיכר אינאם, סיציליה

 

כתובת נאצה אנטישמית רוססה על קיר ביתה של פנסיונרית יהודיה בת 65 בטורינו. ביום השואה הבינלאומי רוסס צלב קרס בכיכר אינאם בעיר מרסלה בסיציליה, איטליה.

כתובת נאצה אנטישמית על קיר ביתה של פנסיונרית יהודיה בת 65 בטורינו ()
כתובת נאצה אנטישמית על קיר ביתה של פנסיונרית יהודיה בת 65

אדדרטה לזכר יהודים חוללה בגרמניה ()
אנדרטה לזכר יהודים חוללה בגרמניה
 

 

יעקב חגואל, סגן ומ"מ יו"ר ההסתדרות הציונית העולמית: "לאחר פסגת פורום השואה הבינלאומי על ממשלות העולם להעלות הילוך במאבק באנטישמיות. יהודים חיים בפחד ומסתירים את זהותם משל היו בגרמניה של שנת 39'. האחריות להגנת היהודים מוטלת על על ראשי המדינות, ואנו בהסתדרות הציונית העולמית נמשיך ביחד עם ראשי הקהילות היהודיות בעולם להרים את הראש בגאווה יהודית".

 

 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
"יהודי יישאר יהודי" - אנטישמיות בצפון איטליה
מומלצים