שתף קטע נבחר

רשם הפטנטים לקל אוטו: יש דמיון בין סימן המסחר CarBay לזה של eBay

הרשם קיבל את ההתנגדות שהגיש אתר המכירות הבינלאומי לרישום סימן המסחר שביקשה קל אוטו. "דמיון עד כדי הטעיה"

רשם הפטנטים קיבל את התנגדות אתר ebay לרישום סימן המסחר CarBay שביקשה חברת קל אוטו לרשום בגלל דמיון מטעה לסימן של ebay. הסימן הוגש לרישום על ידי קל אוטו, בין השאר לצורך אספקת מידע עסקי דרך אתר למכירת כלי רכב.

 

ייצוגית ב-30 מיליון ש': "גרמו לשימוש יתר במי פה אורל בי"

מועד כרטיסי הטיסה - לתאריך שאחרי פינוי השדה

ייצוגית נגד רמי לוי ב-17 מיליון שקל בטענה להטעיית צרכנים

 

ebay התנגדה לרישום הסימן מחשש להטעיה בין הסימן ebay ל-CarBay. עוד טענה ebay באמצעות עו"ד ליעד וטשטיין כי באתר המכירות של קל אוטו אין אינדיקציה המעידה על זהות החברה העומדת מאחוריו ומספקת את השירות. לפיכך טענה ebay כי הסימן אינו כשיר לרישום.

לוגואים מתחרים סימן המסחר CarBay ו eBay ()
עשוי להטעות? הסימן של קל אוטו מול זה של ebay

מנגד, טענה קל אוטו, המספקת שירותי ליסינג, מכירה והשכרת רכב, כי היא מציעה את שירותיה תחת סימן המסחר CAL AUTO שבבעלותה. בנוסף, היא מפעילה אתר מכירות מקוון תחת הסימן CarBay, שבו היא מציעה שירותי ליסינג, מכירה והשכרת רכב. קל אוטו טענה באמצעות עו"ד סער גרשוני כי אין דמיון מטעה בין הסימן המבוקש לסימני ebay מכיוון שהמילה bay נמצאת בשימוש רב במסחר בסימנים אחרים שאינם שייכים ל-ebay, ולכן הרכיב העיקרי שיש להתייחס אליו בבחינת הדמיון בין הסימנים הוא ה-E בסימנה של המתנגדת והמילה CAR בסימן המבוקש, וביניהן אין דמיון. לטענת קל אוטו, מכיוון שתחום עיסוקה של המתנגדת אינו מכירת רכב אלא מתן פלטפורמה לצדדיים שלישיים להציע סחורות למכירה, אין תחרות עסקית ביניהן.

 

רשם הפטנטים אופיר אלון קיבל בשבוע שעבר את התנגדות ebay וקבע כי "יש דמיון מסוים בין הסימנים במראה ובצליל ויש חפיפה בין קהלי הלקוחות ובין הטובין לגביהם מבוקש הרישום. צרכן עלול לסבור כי אתר המבקשת (קל אוטו, ל"ד) מקושר לעסקי המתנגדת (ebay, ל"ד). מקובלת עליי טענת המתנגדת כי המבקשת מציעה למכירה באתרה רכבים ואביזרים דומים לאלה המוצעים למכירה באתר המתנגדת, וכי גם אם קיימים חסמים ביורוקרטיים המקשים על קהל הצרכנים קנייה ויבוא רכבים המוצעים למכירה באתר המתנגדת, הרי שהדבר אינו מהווה סיבה לאפשר למבקשת לפעול תחת סימן שדומה עד כדי הטעיה לסימני המתנגדת", קבע. לא ניתן צו אופרטיבי המורה לקל אוטו להסיר את האתר.

 

ממשרד עו"ד דן חי ושות', באי כוח קל אוטו, נמסר בתגובה: "קל אוטו לומדת את החלטת הרשם ועומלת על הכנת הערעור לבימה"ש המחוזי תוך עמידה על זכויותיה והמשך מתן השירות ללקוחות".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
עשוי להטעות? הסימן של קל אוטו מול זה של ebay
מומלצים