שתף קטע נבחר

לראשונה מ-2009: מפגש דיפלומטי בין ישראל לבוליביה

קצת יותר מחודש אחרי שבוליביה הודיעה על חידוש היחסים עם ישראל, נועד שגרירהּ באו"ם עם מקבילו דני דנון. "זאת ברכה לשני העמים", סיכם דנון את הפגישה שבמהלכה חשף היכן טייל לאחר שחרורו מצה"ל

שגריר ישראל באו"ם דני דנון נועד בסוף השבוע עם שגריר בוליביה רובן סוארז. זה היה המפגש הרשמי הראשון של נציגי ישראל ובוליביה מאז שהמדינה הדרום-אמריקנית הודיעה בנובמבר האחרון על חידוש היחסים שנותקו ב-2009.

 

דני דנון ו רובן סוארז (צילום: משלחת ישראל לאו״ם)
דנון עם שגריר בוליביה סוארז(צילום: משלחת ישראל לאו״ם)

המפנה ביחסים שנותקו בעקבות מבצע "עופרת יצוקה" בעזה, התאפשר בעיקר עקב סיום שלטונו של הנשיא אבו מוראלס שהיה עוין לישראל ועליית ממשלת מעבר פרו-אמריקנית.

 

בפגישה שנערכה במטה באו"ם בניו יורק דנו דנון וסוארז בהקמת שגרירות בישראל, בקידום שיתופי פעולה בנושאי טכנולוגיות מים וחקלאות ובחזרת המטיילים הישראלים הרבים לבוליביה.

 

דנון סיפר למקבילו שהוא טייל ברחבי בוליביה לאחר שחרורו מצה"ל וציין את קבלת הפנים החמה שלה זכה בעבר. שגריר בוליביה אמר כי מאז שפסק גל המטיילים מישראל, חדלו להגיע מטיילים מכל העולם. דנון הזמין את סוארז לבקר בישראל במסגרת משלחת שגרירי או"ם שתגיע לארץ באפריל הקרוב.

 

כניסתו של סוארז צפויה לסייע למהלכים ישראליים באו"ם. קודמו בתפקיד, סשה לורנטי, היה עוין לישראל והתבטא בצורה בוטה נגד חיילי צה"ל. בעת חברותו במועצת הביטחון הוא הזמין את מנכ"ל "בצלם" לדבר בפני המועצה ושיתף פעולה עם הגוש הערבי במחאות נגד ישראל.

 

השגריר דנון אמר: "ישראל חוזרת לבוליביה ובוליביה חוזרת לישראל. חידוש היחסים בין המדינות הוא ברכה לשני העמים. שיתופי פעולה רבים כבר נרקמים ולצידם חברות אמיתית שתחזק את מעמדה של ישראל בדרום אמריקה".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: משלחת ישראל לאו״ם
דנון עם שגריר בוליביה באו"ם
צילום: משלחת ישראל לאו״ם
מומלצים