שתף קטע נבחר

12 מיליון דולר יוקצו למיזמי התנדבות שלכם

תכניות העוסקות בפעילות התנדבותית של צעירים יהודים ברחבי תבל, שיעמדו בתנאים שהוצגו, יזכו למימון בשיעור של לפחות 50% ועד ל 100% מהעלויות. המיזם של "מוזאיק יונייטד" ו"הסוכנות היהודית", נועד להגדיל את מספר הצעירים היהודים המתנדבים בקהילות מוחלשות ולהעמיק את הקשר שלהם ליהדות ולישראל

מיזם 'חיל השלום' של "הסוכנות היהודית" ו"מוזאיק יונייטד" פרסם לאחרונה קול קורא, שמציע תמיכה כספית בהיקף כולל של עד 12 מיליון דולר לתכניות העוסקות בפעילות התנדבותית של צעירים יהודים ברחבי תבל, תוך העמקת הזהות היהודית של המתנדבים וחיזוק הקשר שלהם עם ישראל.

 

המיזם נועד להגדיל באופן משמעותי את מספרם של הצעירים היהודים מחו"ל ומישראל בגילאי 17 עד 40 שמתנדבים בקהילות מוחלשות. זאת יעשה באמצעות תמיכה כספית בתכניות העוסקות בפעילות התנדבותית, בעידוד פתיחתן של תכניות התנדבות חדשות ובהגדלת שיתופי הפעולה בין גופים העוסקים בתחום.

 

מטרת היוזמה היא לעודד אחריות חברתית משותפת של צעירים יהודים מישראל ומהתפוצות ברוח הערך היהודי של תיקון עולם, באמצעות פעילות התנדבותית הומניטרית המשלבת עיסוק חינוכי בערכים אוניברסליים ויהודיים. הצעירים מהארץ ומהתפוצות יתנדבו בקהילות יהודיות נזקקות בישראל ובעולם; בקרב אוכלוסיות במדינות מתפתחות; ובקרב אוכלוסיות מוחלשות במדינות מפותחות.

 

ילדים בפעילות המרכז המתנדבים של פרויקט 'תן' באוגנדה (צילום באדיבות פרויקט 'תן')
ילדים בפעילות המרכז המתנדבים של פרויקט 'תן' באוגנדה(צילום באדיבות פרויקט 'תן')
 

כדי להיות זכאי לתמיכה, על תכנית ההתנדבות, בין היתר, לעסוק בצרכים משמעותיים שאינם מקבלים מענה מספק בקהילות הנזקקות ולפעול בתיאום עם גורמים מקומיים. ההתנדבות של כל משתתף צריכה להיות בהיקף של 25 שעות שבועיות לפחות ולהלום את כישוריהם של המתנדבים.

 

עוד יצטרכו תכניות המקבלות תמיכה לכלול מערך של תכניות חינוכיות המחברות בין ההתנדבות המעשית לבין קידום ערכים אוניברסליים בהקשר היהודי ובהם אחריות, צדק חברתי, תיקון עולם, עמיות יהודית וחיזוק הקשר עם ישראל. חיל השלום יעבוד בשיתוף פעולה אסטרטגי עם ארגון 'עולם', שיעניק שירותי תוכן, תמיכה מקצועית והכשרה חינוכית לתכניות ההתנדבות.

 

תיקון חלקים שבורים של העולם

"באמצעות חיזוק והרחבת הפעילות ההתנדבותית המתבצעת ברחבי העולם, יש לנו הזדמנות מדהימה לסייע לארגונים להשיג את מטרותיהם בתיקון חלקים שבורים של העולם ולהגיע ליותר אנשים צעירים במהלך התהליך", אמר מנכ״ל מוזאיק יונייטד, הרב בנג'י לוי.

 

ילדים בפעילות במרכז המתנדבים של פרויקט 'תן' בעיירה פלומה הידלגו במקסיקו (צילום באדיבות פרויקט 'תן')
ילדים בפעילות במרכז המתנדבים של פרויקט 'תן' בעיירה פלומה הידלגו במקסיקו(צילום באדיבות פרויקט 'תן')

 

יו"ר הסוכנות היהודית, יצחק הרצוג, הוסיף: "היוזמה המקיפה של הסוכנות היהודית, יחד עם מוזאיק יונייטד, תביא לידי ביטוי את הערך היהודי הקולקטיבי המופלא 'תיקון עולם'. באמצעות המיזם הזה, אנו מביאים בשורה חדשה לצעירים יהודים בישראל ובתפוצות ומאפשרים להם להתנדב בקהילות נזקקות ברחבי תבל, תוך העמקת הזהות היהודית שלהם והקשר שלהם עם ישראל".

 

  • את ההצעות לקבלת תמיכה מוזמנים להגיש עד ל-15.03.2020, ארגונים מחו"ל ומישראל בעלי ניסיון בפעילות התנדבותית, בפיתוח בינלאומי או בפעילות בתחום החינוך היהודי-ישראלי. תכנית התנדבות שתימצא מתאימה לתמיכה, תזכה במימון בשיעור של לפחות 50% ועד ל-100% מהעלויות הישירות של התכנית המאושרת, בהתאם לתנאים המפורסמים בקול הקורא.

 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
רוח טובה
יד שרה
כיתבו לנו
מומלצים