שתף קטע נבחר

לא מתנצלים על הקריאות "נאצים": "לא רוצים קונצנזוס"

הרב אברהם מנקס, דובר "הוועד להצלת התורה" שעמד מאחורי חסימות הצירים אתמול, מתלונן על יחס המשטרה, מסביר מה עמד מאחורי המחאה, ומדוע היא לגיטימית בעיניו: "בחורי ישיבה לא משתפים פעולה עם החוק שמטרתו להשמיד את עולם התורה"

 

 

בשיא העומס נחסם אתמול (יום ב') אחד הצירים המרכזיים בישראל, כביש גהה, על ידי חרדים קיצונים. לחסימה לא קדמה, לכאורה, שום סיבה מוכרת – ורבבות אנשים מצאו עצמם (שוב) כלואים ברכביהם לפרק זמן לא ידוע. מאחורי הפרובוקציה עומדים, גם הפעם, אנשי "הפלג הירושלמי" המתנגדים להתייצבות בלשכות הגיוס לצורך קבלת הפטור – ואל מול הזעם הציבורי הם טוענים לאלימות משטרתית "חסרת תקדים" כלפיהם.

 

<< הכל על העולם היהודי - בפייסבוק של ערוץ היהדות. היכנסו  >>

 

בראיון לאולפן ynet מסביר הרב אברהם מנקס, דובר "הוועד להצלת עולם התורה" - מי שעמדו מאחורי חסימות הכבישים - מה עמד מאחורי המחאה, ומדוע היא לגיטימית בעיניו. "על פי חוק חופש המידע - ואנחנו בדקנו - ויש לפחות שתי הפגנות הכוללות חסימת כבישים מידי שבוע", הוא אומר, ומזכיר כדוגמה את מחאת נהגי המוניות מהשבוע שעבר: "להם חשובות פעימות המונה, ולנו חשובות פעימות הלב שלנו, שזו התורה הקדושה שלנו".

 

קראו עוד בערוץ היהדות : 

 

הרב מנקס אומר כי הטריגר למחאה הפעם היה "מעצר של בחור ישיבה מיוצאי אתיופיה, שנעצר בעוון לימוד תורה. מבחינתנו, לומדי התורה זה טריגר מאוד רציני", כדבריו. "מדינת ישראל ביטלה את חוק 'תורתו אומנותו' בהוראת בג"ץ, ולכן בחורי ישיבה שדבקים בתורה לא משתפים פעולה עם החוק שמטרתו להשמיד את עולם התורה".

 

"מוחים על ביזוי התורה"

ההפגנה לוותה בקריאות "נאצים" לעבר כוחות המשטרה, שהצטרפו לביקורת הציבורית הקשה ממילא. "הנושא הוא לא להיכנס לקונצנזוס", מבהיר הרב מנקס. "אנחנו רוצים להרעיש עולם ומלואו". עם זאת, לטענתו, "יותר מפגינים שלנו נפצעו בברוטליות על ידי המשטרה, מאשר כמה נערים שקראו משפטים לעניין או שלא לעניין... 99.9% מהאנשים שהפגינו ישבו על הכביש ושרו את שירי המחאה שלנו, שהם שירים בשבח התורה ולומדיה".

 

הרב אברהם פנקס  ()
"מפגינים נפצעו בברוטליות על ידי המשטרה"

 

הוא מאשים את המשטרה באלימות חריגה, שגררה את האמירות הקשות: "בחורים ראו איך פוצעים בחור ישיבה ללא רחם, באמת מנפצים לו את הגולגולת", הוא טוען - אף שלדברים אין גיבוי בשטח. "יש לנו תיעוד לאלימות המשטרתית. הייתה אלימות שלא הייתה בהפגנת נהגי המוניות או בהפגנות אחרות, ושלא זכורה לדעתי במדינת ישראל מעולם".

 

לדבריו, "כשבחור ישיבה נעצר במדינת ישראל בעוון לימוד תורה, אנחנו מוחים על ביזוי כבוד התורה ועל הניסיון למחוק את עולם התורה פה בארץ ישראל".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים