שתף קטע נבחר

הנאשם ברצח בחניון ישוחרר למעצר בית: "מענה הולם למסוכנות"

בית המשפט העליון קבע באופן חריג כי ויקטור קטן, שנאשם ברצח אופיר חסדאי בחודש יולי האחרון, ישוחרר למעצר בית באיזוק אלקטרוני ויחויב לשהות לצד מפקח. השופט פוגלמן: "יש לתת את הדעת לכך שקטן בן 75 וסובל מבעיות בריאותיות"

נאשם ברצח ישוחרר בהחלטת חריגה למעצר בית: שופט בית המשפט העליון עוזי פוגלמן הורה היום (שלישי) באופן חריג לשחרר את ויקטור קטן, שנאשם ברצח אופיר חסדאי בחניון ברמלה, למעצר בית באיזוק אלקטרוני. בכך שינה פוגלמן את החלטת בית המשפט המחוזי בלוד, שקבע כי יש להותיר את קטן במעצר עד לתום המשפט.

ויקטור קטן (צילום: מוטי קמחי)
"לא מחזיק בעמדות עברייניות". ויקטור קטן(צילום: מוטי קמחי)

אופיר חסדאי שנרצח אתמול במהלך ויכוח על חניית נכים ברמלה, ובנותיו ()
"תוצאות האירוע קשות מנשוא". המנוח אופיר חסדאי עם משפחתו

במהלך מעצר הבית, יחויב קטן לשהות לצד מפקח כל הזמן, והוא גם הפקיד ערבויות בסך כמה עשרות אלפי שקלים. את הערר בעניין מעצרו של הנאשם ברצח הגיש סנגורו ירום הלוי. לדברי השופט פוגלמן, "לאחר שקילת טענות הצדדים ועיון בתסקיר שירות המבחן, מצאתי לקבל את הערר באופן חלקי. אני סבור שמעצר במתכונת של פיקוח אלקטרוני יכול לתת מענה הולם למסוכנות הנשקפת מקטן בנסיבות העניין".

 

פוגלמן הוסיף: "מיותר להרחיב את הדיבור על חומרתו של האירוע, אשר תוצאותיו קשות מנשוא. בשל המיוחס לו הועמד העורר לדין בעבירה שהיא מן החמורות בספר החוקים, ובהמשך תתברר אשמתו בה. אלא שכפי שפסק בית משפט זה לא אחת, הישיבה במעצר אינה מקדמה על חשבון העונש, וחומרתן של העבירות המיוחסות לנאשם אינה כשלעצמה שיקול בשאלת המעצר".

 

עוד מסר השופט בהחלטתו, כי "אני סבור שמעצר במתכונת של פיקוח אלקטרוני, בליווי מעטפת הפיקוח האנושי שנמצאה הולמת על ידי שירות המבחן, יכול להפיג את המסוכנות הנשקפת מהעורר במידה מספקת. בנסיבות העניין שלפנינו, אני סבור כי היה מקום לתת משקל רב יותר לעמדתו של שירות המבחן, שנמסרה בתסקיר מעצר מנומק ומקיף. העורר נעדר עבר פלילי וזו לו ההסתבכות הראשונה עם החוק. כפי שצוין בתסקיר, קטן תפקד כל שנות חייו עד לאירוע באופן תקין בתחום התעסוקתי והמשפחתי. עובדה זו, לצד המשמעות המרכזית שיש לקשר הזוגי בין קטן לבין אשתו, שעולה בבירור מהתסקיר, מלמדת לדעתי על כך שמעשיו החמורים ביטאו מסוכנות קונקרטית במצב הדברים שאליהם נקלעו המעורבים".

 

 

 

ויקטור קטן במחוזי לוד (צילום: טל שחר)
ויקטור קטן על ספסל הנאשמים בבית המשפט המחוזי בלוד(צילום: טל שחר)
 

 

פוגלמן ציין כי הוא לא מתעלם מהחששות שהעלתה הפרקליטות בדבר שיקול הדעת הפגום של קטן, שהוביל לביצוע הרצח, אך ציין כי "יש לתת את הדעת לכך שהעורר בן 75, סובל מבעיות בריאותיות שונות וכי הוא אינו מחזיק בעמדות עברייניות".

 

כתב האישום נגד קטן, שמייחס לו רצח בכוונה, הוגש לבית המשפט בחודש אוגוסט האחרון על-ידי עינת בניטה מפרקליטות מחוז מרכז. לפי כתב האישום, בחודש יולי האחרון החנו קטן ורעייתו את מכוניתם בחניון ברמלה, כשבמקביל הגיע המנוח חסדאי עם בני משפחתו. חסדאי העיר לשניים על שהם תופסים שתי חניות, ובינו לבין אשתו של קטן התפתח עימות מילולי שהפך לפיזי.

 

מכתב האישום עולה כי רעייתו של קטן הכתה את חסדאי עם התיק שלה, והוא דחף אותה. בתגובה למעשיו של חסדאי, שלף קטן את אקדחו וירה בו פעמיים. חסדאי פונה במצב אנוש לבית החולים אסף הרופא, שם נאלצו הרופאים לקבוע את מותו.  

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: מוטי קמחי
"תפקד באופן תקין עד לאירוע". ויקטור קטן
צילום: מוטי קמחי
מומלצים