שתף קטע נבחר

אתם שיתפתם
  זירת הקניות

  היורה בחניון ברמלה מואשם ברצח: "הכדור פילח את ליבו של חסדאי"

  שבועיים וחצי אחרי שאופיר חסדאי נורה למוות במהלך עימות בחניון בקניון ברמלה, הואשם ויקטור קטן (74) ברצח מכוון. לפי כתב האישום, קטן ירה כדור אחד לעבר הירך של הקורבן, וכשחסדאי שאל מדוע עשה זאת - ירה הנאשם כדור נוסף שפגע בליבו. האלמנה: "מקווה שהנאשם יקבל את מה שמגיע לו"

   

   

  ויקטור קטן בבית המשפט. היום    (צילום: שמוליק דודפור)

  ויקטור קטן בבית המשפט. היום    (צילום: שמוליק דודפור)

  סגורסגור

  שליחה לחבר

   הקלידו את הקוד המוצג
  תמונה חדשה

  שלח
  הסרטון נשלח לחברך

  סגורסגור

  הטמעת הסרטון באתר שלך

   קוד להטמעה:

  היורה מהחניון בקניון עזריאלי ברמלה בחודש שעבר רצח בכוונה את אופיר חסדאי ז"ל. כך נטען בכתב האישום שהוגש הבוקר (רביעי) על ידי פרקליטות מחוז מרכז נגד ויקטור קטן (74) לבית המשפט המחוזי בלוד. דיקלה חסדאי, אלמנתו של הקורבן, הביעה סיפוק: "אני שמחה שהוא מואשם ברצח, ומקווה שהוא יקבל את מה שמגיע לו".

   

  ויקטור קטן (צילום: מוטי קמחי)
  ויקטור קטן(צילום: מוטי קמחי)

  ויקטור קטן (צילום: מוטי קמחי)
  (צילום: מוטי קמחי)

  חקירת המשטרה העלתה כי בזמן שקטן ורעייתו (68) החנו את רכבם, הגיע גם המנוח עם בני משפחתו לחניון והעיר לאשתו של הנאשם כי מכוניתם עומדת על שתי חניות. בין השניים התפתח עימות מילולי שנגרר לעימות פיזי, ובמהלכו חסדאי דחף את רעיית הנאשם. בתגובה לכך שלף קטן את אקדחו שהחזיק ברישיון וירה פעמיים לעבר הקורבן.

   

  בכתב האישום צוין כי אופיר פנה לקטן ושאל אותו מדוע החנה את רכבו על שתי חניות. במקום התפתח עימות - ואשתו של קטן הכתה את אופיר עם התיק שלה. חסדאי שאל: "מה את מרימה עליי ידיים?" והדף אותה בשתי ידיו. אשתו של קטן נפלה ארצה על עכוזה, ואז חסדאי התרחק מהמקום לעבר רכבו.

   

  לאחר שרעיית הנאשם נפלה, התקרב קטן לעברו של חסדאי וצעק לעברו: "למה אתה מרביץ לאשתי?!". קטן הלך לעבר רכבו, ניגש לתיק שהיה ברכב ושלף מתוכו את האקדח. בשלב זה התקרב הנאשם לעבר חסדאי, ובלא כל אזהרה כיוון את האקדח לעברו וירה בו מטווח קצר. הכדור פגע בירכו הימנית של חסדאי.

   

  אופיר חסדאי שנרצח אתמול במהלך ויכוח על חניית נכים ברמלה, ובנותיו ()
  אופיר חסדאי, האלמנה ושלוש הבנות
   

  חסדאי, שנותר עומד על רגליו, זעק לעברו של הנאשם: "מה אתה יורה בי?!". לפי כתב האישום, רעייתו של קטן צעקה לעבר בעלה לחדול מהירי. הנאשם לא שעה לקריאות אלו, כיוון את האקדח לפלג גופו העליון של חסדאי וירה לעברו ירייה נוספת, שפגעה בחזהו ובריאותיו ופילחה את לבו.

   

  "כתוצאה מהירי", צוין בכתב האישום, "חסדאי נפל ארצה ואיבד את הכרתו. כתוצאה ממעשיו של הנאשם נגרמו לחסדאי פציעות בירך ימין ובחזה מצד ימין, בריאותיו ובליבו, ומותו נגרם בעקבות מעבר קליע דרך הריאות והלב".

   

  הפרקליטות לא שיתפה את שיקולי החלטתה להעמיד לדין בגין רצח את קטן, אולם ניתן להניח שהשיקולים בתיק נוגעים למדרג עבירות ההמתה החדש שנכנס לתוקף ב-10 ביולי. עד לאחרונה, לפני הרפורמה, על מנת להרשיע ברצח היה צורך להוכיח "הכנה, היעדר קינטור וכוונה להמית". אלא שכאן האירוע התרחש באופן ספונטני, לא ניתן להוכיח הכנה מוקדמת ולמעשה מדובר באירוע שהתגלגל לידי מוות בירייה. סביר להניח שבמדרג הקודם של עבירות ההמתה קטן היה מואשם בהריגה.

   

  כעת במדרג החדש החוק מתייחס לאפשרויות שונות של רצח, כך למשל ישנה הבחנה בין רצח מתוך אדישות לבין רצח בכוונה. במקרה המדובר, היות שנורו שתי יריות, אחת מהן קטלנית בפלג גופו העליון של המנוח, הוחלט ככל הנראה על אישום רצח בכוונה. אם קטן יורשע, עונשו יכול להגיע עד למאסר עולם אולם אין חובה למאסר עולם.

   

  האלמנה דיקלה הביעה כאמור שביעות רצון מההחלטה להאשים את קטן ברצח. היא הוסיפה כי "אני לא רוצה להתעסק בזה יותר מזה, כי זה לא יחזיר את אופיר, אבל זה רק מראה שמערכת המשפט עובדת. זה מה שמגיע לו. אני עסוקה כרגע במשפחה שלי, להיות חזקה בשביל הבנות. יש לי רגעי שבירה אבל אני מנסה, איבדתי בעל ואבא למופת".

  זירת הירי ברמלה ()
  זירת הירי ברמלה

   

  המשנה לפרקליטת מחוז מרכז, עו"ד אורלי בן ארי גינזברג, אמרה: "בשל ויכוח, הנאשם שלף אקדח וירה לעבר קורבנו שתי יריות שגרמו למותו, וכל זאת לנגד עיניו של בני משפחתו. מדובר בכתב אישום ראשון אשר מוגש לאחר כניסתו לתוקף של תיקון חוק העונשין, שיצר מדרג ענישה ומדרג אחריות בגין עבירות ההמתה. התיקון בנסיבות הללו למעשה יוצר את האפשרות להגיש כתב אישום נגד מי שבכוונה ספונטנית גרם למותו של אדם בגין עבירת הרצח".

   

  עו"ד מורן לוי המייצג את קטן אמר כי "כתב האישום מתעלם מהעדויות של החשוד ואשתו, ולא מתאר שום תקיפה שלו חרף תקיפה אגרסיבית של המנוח נגד אשת החשוד. נלמד את חומר הראיות ונגיב לגופו של עניין". עורך הדין דניאל כפיר הוסיף כי "בית המשפט והפרקליטות הסכימו איתנו ושלחו את ויקטור לבדיקה פסיכיאטרית לבדוק את מצבו הנפשי בעת האירוע. אנו סבורים שאבחון מצבו באותן השניות הוא קריטי להגנה, ואנחנו נעשה ככל שבידנו להוכיח את זה עם מומחים רפואיים".

   

  אלמנתו של הנרצח העידה לאחר המקרה כי "אופיר פתח את החלון וביקש שיזוזו קצת כי הם חונים על שתי חניות. הם לא הקשיבו, אז אופיר יצא מהאוטו וביקש מהגברת שתזוז קצת - והיא התחילה להכות אותו עם התיק שלה. הוא שם את הידיים כדי להגן על עצמו, ואז הדף אותה אחורה כדי שתפסיק להכות אותו. אחר כך הוא דחף אותה והיא נפלה לרצפה. הוא לא התכוון להפיל אותה".

   

  היא הוסיפה כי "בעלה יצא מהאוטו באותו רגע, לא אמר שום דבר וירה לו ברגל. אח"כ אופיר אמר לו: 'מה אתה נורמלי? מה אתה יורה עליי?' הוא ירה לו בחזה ואופיר נפל, ופה גמר לו את החיים והרס אותנו. זו לא סיבה. זו לא סיבה להרוג בן אדם. ירית לו ברגל, תעצור. לא צריך לירות לו בחזה ולהרוג אותו".

   

  ריאיון עם אלמנתו של חסדאי    (קרדיט: אלי סגל)

  ריאיון עם אלמנתו של חסדאי    (קרדיט: אלי סגל)

  סגורסגור

  שליחה לחבר

   הקלידו את הקוד המוצג
  תמונה חדשה

  שלח
  הסרטון נשלח לחברך

  סגורסגור

  הטמעת הסרטון באתר שלך

   קוד להטמעה:

  הלווייתו של אופיר חסדאי    (צילום: אורי דווידוביץ)

  הלווייתו של אופיר חסדאי    (צילום: אורי דווידוביץ)

  סגורסגור

  שליחה לחבר

   הקלידו את הקוד המוצג
  תמונה חדשה

  שלח
  הסרטון נשלח לחברך

  סגורסגור

  הטמעת הסרטון באתר שלך

   קוד להטמעה:

   
  דניאל כפיר מורן לוי סנגור עורך דין ויקטור קטן (צילום: מוטי קמחי)
  עורכי הדין דניאל כפיר ומורן לוי (צילום: מוטי קמחי)

  בעקבות המקרה הטרגי התגייסו רבים ותרמו למשפחת חסדאי שמתגוררת ברמלה. אשתו של אופיר ואחת מבנותיו לוקות בניוון שרירים, בעוד בת אחרת לוקה בשיתוק מוחין.

   

  האלמנה סיפרה אחרי שבעלה נורה למוות כי "אופיר היה בעל מדהים, הוא רצה שכל דבר יהיה מושלם. הוא טיפל בבת רוני, אם זה להרים אותה, לקלח אותה, להחליף לה טיטול ולשלוח אותה לבית הספר. בכל מסיבה ואסיפה הוא היה נוכח, אני לא יודעת איך אחיה בלעדיו.

   

  "האחות התאומה יובל מטורפת עליו, ואריאל הקטנה התחילה להתרגל אליו רק לאחרונה. הוא היה יוצא איתה לטייל והיא הייתה מושכת לו את המשקפיים. הוא היה כזה טוב, אני לא מאמינה שהוא נרצח ככה בדם קר".

   

  בהכנת הידיעה השתתף רועי רובינשטיין
  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  מומלצים