שתף קטע נבחר

שלוש רקטות התפוצצו באזור נתיבות, צה"ל תקף בתגובה

לאחר חצות נשמעו אזעקות בנתיבות וביישובים נוספים ולאחריהן קולות נפץ. תושבים הסתגרו בממ"דים ולאחר מכן הודיע צה"ל כי זוהו שלושה שיגורים מרצועת עזה. במד"א התקבל דיווח על נפגע חרדה אחד. בתגובה תקפו מטוסי קרב מטרות של חמאס בדרום הרצועה

 

 

לילה לא שקט בדרום: שלוש רקטות שנורו מרצועת עזה התפוצצו הלילה (בין שלישי לרביעי) בשטח פתוח באזור נתיבות, לאחר שאזעקות נשמעו בשעה 00:12 בנתיבות, בעלומים ובשרשרת שבנגד המערבי. בתגובה תקף צה"ל מהאוויר יעדי טרור של חמאס בדרום הרצועה. בעקבות הירי לנתיבות הוזעקו צוותי מד"א לטפל בגבר בן 37 שלקה בחרדה ואיבד את הכרתו.

 

דובר צה"ל מסר כי מטוסי קרב תקפו יעדים של חמאס בדרום הרצועה, ובהם אתר לייצור אמצעי לחימה המשמש את הזרוע הצבאית של הארגון. "תקיפה זו פוגעת ביכולת ההתעצמות של ארגון הטרור חמאס", נאמר בהודעה. בצבא הוסיפו כי "צה"ל רואה בחומרה רבה כל פעילות חבלנית לעבר שטח ישראל ונמצא במוכנות גבוהה למגוון לתרחישים. צה"ל ימשיך לפעול ככל שיידרש כנגד ניסיונות לפגיעה באזרחי ישראל".

תקיפות צה
התקיפה בעזה, הלילה
  

 

ביישובי הדרום נמשכת המתיחות לנוכח המשך גל טרור בלוני הנפץ, שעליו הגיבה ישראל בעיקר בצמצום הקלות שניתנו לפלסטינים בעזה במסגרת שיחות ההסדרה. ישראל הודיעה לפני כמה ימים על ביטול שורת הקלות לרצועת עזה בעקבות שיגור רקטה אל עוטף עזה. מתאם פעולות הממשלה בשטחים, אלוף כמיל אבו רוקון, הודיע על עצירת הכנסת מלט לרצועת עזה וקיצוץ 500 היתרי כניסה לישראל עבור סוחרים מהרצועה עד להודעה חדשה.

 

יורים שלא על מנת להרוג / רון בן ישי

 

"ההחלטה התקבלה בתום התייעצויות ביטחוניות ולנוכח פעולות טרור חוזרות ונשנות נגד אזרחי ישראל בשבועות האחרונים, אשר מהווים הפרה של הריבונות הישראלית. חמאס נושא באחריות לכל הנעשה ברצועת עזה וממנה כלפי ישראל, והוא יישא בהשלכות לאלימות המופעלת כנגד אזרחי ישראל", נמסר ממתאם הפעולות בשטחים.

 

במהלך היום נמשכה הפרחת בלוני הנפץ לעבר עוטף עזה, ואתורו לפחות חמישה בלוני נפץ שהופרחו לאזור שדרות ושער הנגב. הבלונים התפוצצו בשמי האזור וחוללו בהלה גדולה. בשבועות האחרונים מופרחים מדי יום עשרות בלוני נפץ.

צרור בלוני נפץ בשדה חקלאי בניר עם ()
עשרות בלוני נפץ מופרחים מהרצועה מדי יום
 

ביום שני אותרו באזור לפחות תשעה בלונים - אחד מהם התפוצץ בחצר בית מגורים. הבלונים לא גרמו לנפגעים. עם זאת, הבלונים שיבשו את שגרת החיים, ובשעות הערב הופסקה לזמן קצר תנועת הרכבות באזור נתיבות, בשל טיפול של חבלן בבלונים. לפני כן נחסם לתנועה לזמן קצר כביש 6 בין מחלף שורק למחלף קריית גת בשני הכיוונים, בשל טיפול בבלוני תבערה.

 

יחידת מפריחי הבלונים של חמאס איימה ביום שני להסלים את פעילותה ולשגר בלוני תבערה מסוג חדש. היחידה הודיעה כי בימים הקרובים היא תתחיל לשגר מרצועת עזה בלונים שבמקום מטען נפץ יחובר אליהם רימון גז מדמיע שיופעל ברגע שינחת בשטח ישראל. ביחידה סיפקו הוכחה לאיום שלהם, כאשר צילמו כיצד פתיל השהייה שמוצת מפעיל רימון גז שממנו נפלטת בתוך שניות כמות גדולה מאוד של גז מדמיע שמתפזר במהירות בשטח הקרוב לרימון.

 

חמאס מנע בימים האחרונים הפרות סדר המוניות בגבול, אך במקביל המשיכו פעיליו לשגר בלוני נפץ ארוכי טווח, שמגיעים לעומק של עשרות קילומטרים בשטח ישראל. במערכת הביטחון מעריכים כי בכך מנסה חמאס למתוח את סבלנותה של ישראל, בדרישה ליישם הבנות מההסדרה שהושגה.


פורסם לראשונה 05/02/2020 00:19

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים