שתף קטע נבחר

גנץ: "לא נוותר על תיק הבריאות באף ממשלה עתידית"

בשיחה עם בכירי מפלגתו אמר יו"ר כחול לבן כי בכל מו"מ קואליציוני עתידי הוא אינו מתכוון לוותר על תיק הבריאות, וימסור אותו רק למועמד מטעם המפלגה. בכחול לבן מתחייבים להעביר 12.5 מיליארד שקל ב-5 השנים הקרובות למערכת הבריאות, ולטענתם המימון יגיע "מרווחי הגז"

לאחר שבכחול לבן הצהירו במצע המפלגה שהם מתחייבים להעביר 12.5 מיליארד שקל בחמש השנים הקרובות למערכת הבריאות, יו"ר הרשימה בני גנץ אומר כי תיק הבריאות יישאר בידי כחול לבן בכל ממשלה עתידית.

 

בני גנץ בכנס כחול לבן (צילום: מוטי קמחי)
יו"ר כחו לבן בני גנץ(צילום: מוטי קמחי)
 

  

בשיחות עם בכירי מפלגתו התחייב גנץ כי שר הבריאות הבא יהיה מועמד מטעם כחול לבן. בעשור האחרון, חוץ משנה וחצי שבה שרת הבריאות הייתה יעל גרמן מ"יש עתיד", התיק היה בידיו של יעקב ליצמן מיהדות התורה, כאשר בחלק מהזמן הוגדר ראש הממשלה בנימין נתניהו כשר הבריאות, וליצמן כסגן שר. "בכל משא ומתן קואליציוני גנץ ישאיר את תיק הבריאות אצלנו", אמרו מקורביו של יו"ר כחול לבן.

 

יעקב ליצמן ראיון אולפן  (צילום: אלכס גמבורג)
שר הבריאות יעקב ליצמן(צילום: אלכס גמבורג)

בכחול לבן התחייבו במצע להשקיע במערכת הבריאות 2.5 מיליארד שקל בכל שנה במשך חמש השנים הקרובות, ולהוביל תוכנית בריאות מקיפה, שכוללת חיזוק של צוותי הרפואה והתשתיות ופריסה "נכונה וצודקת" של השירותים. כמו כן, ברשימה הצהירו כי יפעלו להקמת שני בתי חולים חדשים בצפון ובדרום ולהוספת 2,500 מיטות אשפוז בתוך ארבע שנים. כמו כן, הבטיחו לקדם העברת חוק ביטוח סיעודי ממלכתי, שיקנה לכל אזרח זכאות לטיפול והשגחה סיעודיים למשך חמש שנים.

 

לשאלה מהיכן ימצא התקציב למימון ההשקעה השיבו בכחול לבן: "מרווחי הגז".

 

בדיון שנערך לפני כשלושה חודשים בכנסת בנוגע למחסור התקציבי להיערכות מערכת הבריאות לעונת החורף אמר גנץ כי "ההזנחה הקשה של מערכת הבריאות בשנים האחרונות חייבת להיפסק. בנושא הבריאות, כמו הביטחון, אין קואליציה ואין אופוזיציה".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים