שתף קטע נבחר

זעם בקרב ראשי הרשויות בעוטף עזה: "נתניהו נפגש רק עם חברי הליכוד"

ראש הממשלה נפגש עם ראשי המועצות מרחבים ושדות נגב, ואמר כי צה"ל ערוך לפעולה צבאית בעזה. עם זאת, הדגיש כי הוא מעדיף פתרון ללא עימות. נעדרו מהפגישה: ראש העיר שדרות וראשי המועצות חוף אשקלון, שער הנגב ואשכול

ישיבת ממשלה (צילום: עמית שאבי)
ראש הממשלה נתניהו(צילום: עמית שאבי)

ראש הממשלה בנימין נתניהו נפגש היום (רביעי) עם ראשי הרשויות בדרום החברים בליכוד, בהם ראש מועצת מרחבים שי חג'ג', סגנו ארמי פרג' וראש מועצת שדות נגב תמיר עידאן, ודן עימם על המצב הביטחוני. ראשי מועצות שער הנגב, אשכול וחוף אשקלון וראש העיר שדרות לא נכחו בפגישה. "אין גבול לציניות", אמרו בתגובה. "נתניהו נפגש רק עם חברי הליכוד".

 

חג'ג' מסר כי לדברי נתניהו, צה"ל ערוך לצאת לפעולה צבאית אם יידרש, אך הוא מעדיף להגיע לפתרון ללא עימות. "ראש הממשלה סקר את האפשרויות העומדות בפני צה"ל ואת הרגישויות שאותן יש לשקול, וחזר כי כל העת נעשים מאמצים להביא לרגיעה מוחלטת וללא הפעלת כוח", אמר חג'ג'.

 

"העלינו את תחושות התושבים בעוטף עזה ובדרום והבהרנו כי אנו מצפים מהממשלה ומצה"ל להביא שקט מוחלט לאזור", אמר ראש המועצה, והבהיר לנתניהו כי הרשויות והתושבים יתנו את הגיבוי המלא באם צה"ל יידרש למבצע ברצועה.

 

תיעוד: בהלה בגן ילדים ליד קרית גת למראה בלון חשוד בשמיים

תיעוד: לוחמים ולוחמות עם רובה ומשקפת נגד טרור הבלונים

הלילה: שלוש רקטות התפוצצו באזור נתיבות, צה"ל תקף בתגובה

 

 
 שלושה בלוני נפץ אותרו ליד ישוב באשכול (צילום: ביטחון מ.א אשכול)
בלוני נפץ באשכול(צילום: ביטחון מ.א אשכול)
 
 
 
 
פורום ראשי הרשויות בעוטף עזה ושדרות תקף את נתניהו על הפגישה שממנה הודרו ומסרו: "אנו נמצאים בעיצומו של סבב הסלמה שכולל ירי יום יומי ועשרות מטעני נפץ ביום. אנחנו, יחד עם עשרות אלפי תושבי וילדי עוטף עזה ושדרות, מחכים שראש הממשלה יגיע אל אזורינו כדי לשמוע את קולות התושבים וכדי לקדם פתרון לשקט ארוך טווח.
 
"במקביל, העברנו הבוקר לראש הממשלה את מסמך ההבנות עליו חתומות ועוד תחתומנה מפלגות מכל הקשת הפוליטית. במסמך מתחייבות המפלגות לקדם בהקדם את פיתוח רשויות ויישובי עוטף עזה ושדרות - בטחונית, דמוגרפית וכלכלית. אנחנו מצפים מראש הממשלה לחתום על המסמך בהקדם ומזמינים אותו לחתום עליו יחד איתנו בעוטף עזה".

 

בשבועות האחרונים מופרחים מדי יום עשרות בלוני נפץ. אתמול אותרו לפחות חמישה בלוני נפץ שהופרחו לאזור שדרות ושער הנגב. מוקדם יותר הערב אותרו בלונים חשודים בשטח פתוח מחוץ ליישוב במועצת אשכול ובאזור המועצה האזורית חוף אשקלון. חבלנים וכוחות משטרה טיפלו בבלונים עד להסרת הסיכון.

 

בשעות הצהריים, בגן ילדים במושב אבן שמואל הסמוך לקרית גת, תועד בלון חשוד מעל הגן שגרם לבהלה. גם במועצה האזורית מרחבים ובאזור שדרות אותרו בלונים חשודים וחבלני המשטרה הוזעקו למקום.

 

אתמול פורסם תיעוד של כוחות צה"ל שנפרסו בגבול רצועת עזה על מנת ליירט את בלוני הנפץ שמופרחים משטח הרצועה. בתוך כך, יחידת הבלונים של חמאס הודיעה השבוע כי תתחיל לשגר מרצועת עזה בלונים שבמקום מטען נפץ יחובר אליהם רימון גז מדמיע שיופעל ברגע שינחת בשטח ישראל. ביחידה סיפקו הוכחה לאיום שלהם, כאשר צילמו כיצד פתיל השהייה שמוצת מפעיל רימון גז שממנו נפלטת בתוך שניות כמות גדולה מאוד של גז מדמיע שמתפזר במהירות בשטח הקרוב לרימון.

 

הלילה (בין שלישי לרביעי) התפוצצו שלוש רקטות שנורו מרצועת עזה בשטח פתוח באזור נתיבות, לאחר שאזעקות נשמעו בשעה 00:12 בעיר וכן בעלומים ואזורים נוספים בנגב המערבי. בתגובה, תקף צה"ל מהאוויר יעדי טרור של חמאס בדרום הרצועה. בעקבות הירי לנתיבות הוזעקו צוותי מד"א לטפל בגבר בן 37 שלקה בחרדה ואיבד את הכרתו.

 

בעקבות המשך ירי הרקטות והפרחת בלוני התבערה, היום אחר הצהריים הודיע מתאם פעולות הממשלה בשטחים, האלוף כמיל אבו רוקון, כי מרחב הדיג ברצועת עזה יצומצם מ-15 מיילים ימיים ל-10 מיילים עד להודעה חדשה. 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים