שתף קטע נבחר

עוטף עזה בתחתית סדר העדיפויות

בנימין נתניהו עסוק בקמפיין, נפתלי בנט מסתובב באמריקה, ובינתיים התושבים סובלים מדי ערב מבלוני נפץ ורקטות. פשוט לא סופרים אותנו

 

 שלושה בלוני נפץ אותרו ליד ישוב באשכול (צילום: ביטחון מ.א אשכול)
(צילום: ביטחון מ.א אשכול)

טרור בלוני הנפץ שהתחדש אחרי רגיעה יחסית חזר אלינו, תושבי עוטף עזה והדרום, בעוצמה רבה יותר ובאורח קטלני ומדאיג. הוא עבר שדרוג משמעותי: מטענים עם יותר חומר נפץ וכדוריות ברזל שנועדו להרחיב את הפגיעה בנו. ככל שהוא מתעצם, ככה ההנהגה שלנו מעדיפה להתעלם. טרור הבלונים של תחילת 2020 נפל בין הכיסאות ואין לו מענה. מכילים אותו. סופגים אותו. טומנים את הראש בחול מולו.

 

 

מטחי בלונים נשלחים אל יישובי עוטף עזה ערב-ערב, אבל ההנהגה שלנו עסוקה בבחירות. צה"'ל מגיב אך ורק על ירי רקטות, אבל אל מול טרור הבלונים – דממה.

 

ובינתיים לציניות אין גבולות. שר הביטחון נפתלי בנט מסתובב באמריקה ולא שוכח לצייץ בטוויטר על כל פגישה עם כל אישיות בממשל ארה"ב. בנימין נתניהו בענייני הקמפיין: אחרי שבועות של טרור בדרום החליט אתמול ראש הממשלה להיפגש עם ראשי רשויות מהדרום המזוהים עם מפלגת הליכוד בלבד, ולא עם ראשי עוטף עזה (פרט לתמיר עידן משדות נגב, שהוא איש ליכוד).

 

טרור לחוד, פוליטיקה לחוד, והבחירות באופק - אז מי אנחנו בעוטף עזה? "נעשים מאמצים להביא לרגיעה מוחלטת, ללא הפעלת כוח, וצה"ל ערוך לצאת לפעולה צבאית אם יידרש, אנחנו מעדיפים להגיע לפתרון ללא עימות", אמר אתמול ראש הממשלה בפגישה עם ראשי הרשויות שחברים במפלגתו.

 

בסדר העדיפויות שבין איומי הצפון, כתב אישום ובחירות בעוד שלושה שבועות - סוגיית הדרום בתחתית הרשימה. 60 אלף תושבים בעוטף עזה מחכים שיקדמו אותם בסולם , אבל זה לא קורה, לא מתקדם, כבר יותר מדי זמן.

 

תחושות קשות מלוות את תושבי העוטף. תחושה של הזנחה ותסכול מתוך הבנה שאין עם מי לדבר - אין ממשלה, אין הנהגה. סדר היום של תושבי העוטף והדרום ממשיך להתנהל על פי רצונו של חמאס. הוא יקבע את מדד שלוות החיים של האזרחים בדרום.

 

הרי מתישהו בימים הקרובים ישוב שר הביטחון ארצה וישקע בקמפיין בחירות. אני מניח שוודאי יתייחס לדרום ויפזר אמירות ואיומים נגד חמאס. האמירות יישמעו מאוד ברורות וחד-משמעיות, אולי גם הגיוניות, אבל כנראה לעולם לא נראה קבלות ונישאר עם ציוץ בטוויטר שייעלם עם הזמן.

 

הוא יסמוך על העובדה שהזיכרון קצר, אבל הוא לא, כי כל פיצוץ או אזעקה יזכירו לנו, תושבי העוטף, עד כמה לא בטוח כאן ועד כמה לא סופרים אותנו כאן. הפוליטיקה ניצבת בימים אלו לפני ביטחונם של אזרחי המדינה.

 

  • מתן צורי הוא כתב ynet ו"ידיעות אחרונות" בדרום ותושב עוטף עזה

 

מעוניינים להציע טור לערוץ הדעות של ynet? שלחו לנו ynetopinion@gmail.com

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים