שתף קטע נבחר

הגננת שהבחינה בבלון החשוד: "מבחינת הילדים זו אזעקה"

שעות לאחר שבלון נצפה מעל גן ילדים במושב ליד קרית גת ועורר בהלה, סיפרה הגננת יפה גואטה על תגובות הילדים: "הם נכנסו לממ"ד על דעת עצמם ושאלו אם עכשיו יהיה בום. הקטנים התלהבו מהיופי שלהם"

צרור בלוני נפץ מעל גן ילדים בעוטף עזה ()
הבלון החשוד מעל גן הילדים

שעות ספורות לאחר שבלון חשוד נצפה אתמול (רביעי) מעל גן ילדים במושב אבן שמואל שליד קרית גת, סיפרה אמש הגננת יפה גואטה כי "ברגע שאמרתי לילדים להיכנס לגן כי יש בלונים - הם מיד הבינו ונכנסו. אצל הגננת השנייה יש ילדים יותר צעירים - הם התלהבו מהיופי של הבלונים". גואטה תיארה בשיחה עם ynet כיצד הילדים נכנסו לממ"ד מבלי שהתבקשו: "מבחינתם זה כמו אזעקה".

  

תיעוד: בהלה בגן ילדים ליד קרית גת למראה בלון חשוד בשמיים

הערב: שתי פצצות מרגמה התפוצצו בשטח פתוח בעוטף עזה

חמאס מאיים לשגר מעזה רימוני גז מדמיע

   

 

"זה עבר מעלינו, אני ראיתי את זה ראשונה", סיפרה גואטה. "ניגשתי לסייעות בשקט ואמרתי להן 'בלונים', והן הכניסו את הילדים ברוגע לגן. אצלי הילדים החמודים נכנסו לממ"ד, והם עשו זאת על דעת עצמם". הגננת שאלה את הילדים מדוע הם עשו זאת - הם השיבו "בלון תבערה ובלון נפץ", ושאלו "עכשיו נשמע בום?".

 

"הסברתי לילדים על ההבדלים בין בלון שאמא ואבא קונים לבין בלון שרואים שינחת או שנחת במקום כלשהו", המשיכה גואטה, "דיברנו על זה שגם אם מדובר בבלון מאוד צבעוני או מפתה, או עם דמות שאנחנו מאוד אוהבים - לא ניגשים אליו. אחרי שהמשטרה הגיעה הראינו להם את כיוון התעופה של הבלון. הם רצו לדעת אם היה בו נפץ, ואמרנו שאי אפשר לדעת רק לפי מראית עין ושהבלון הזה עף מאוד גבוה ומהר. אחר כך סיפרנו להם ששמענו שבאחד הבתים כאן חגגו יום הולדת והבלונים יצאו בטעות מהבית והתעופפו. אז היה סוף טוב", הוסיפה.

יחידת מפריחי הבלונים של חמאס מאיימת להסלים את מתודת ההפרחה שלה ()
חמאס מאיים לשלוח רימוני גז מדמיע

 

בשבועות האחרונים הופרחו עשרות בלוני נפץ מרצעות עזה לעבר יישובי הדרום, כאשר בתחילת השבוע הודיעה יחידת הבלונים של חמאס כי תתחיל לשגר בלונים שאליהם יחובר רימון גז מדמיע, במקום מטען נפץ, שיופעל ברגע שינחת בשטח ישראל. שלשום פורסם תיעוד של כוחות צה"ל שנפרסו בגבול רצועת עזה על מנת ליירט את בלוני הנפץ.

 

מוקדם יותר אתמול אותרו בלונים חשודים בשטח פתוח מחוץ ליישוב במועצת אשכול ובאזור המועצה האזורית חוף אשקלון. חבלנים וכוחות משטרה טיפלו בבלונים עד להסרת הסיכון.

 

אתמול בצהריים, במקביל לבלון שאותר מעל גן הילדים, גם במועצה האזורית מרחבים ובאזור שדרות זוהו בלונים חשודים וחבלני המשטרה הוזעקו למקום. שלשום אותרו לפחות חמישה בלוני נפץ שהופרחו לאזור שדרות ושער הנגב.


פורסם לראשונה 05/02/2020 22:15

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
הבלון החשוד מעל גן הילדים
מומלצים