שתף קטע נבחר

בליכוד טוענים: "בנט מנהל שיחות עם גנץ"

"הירי בתוך הנגמ"ש" חוזר: בנט קרא לנתניהו להביא את החלת הריבונות ביו"ש להצבעה מיידית בממשלה, לאחר שרה"מ הודה כי סיפוח לא יקרה לפני הבחירות. בתגובה אמרו גורמים בליכוד: "אמירות בנט רק מסכנות את החלת הריבונות". בימינה ענו: "לא ניגרר לשיח הזה"

 

 

שובו של "הירי בתוך הנגמ"ש": לאחר שראש הממשלה בנימין נתניהו הודה כי אין בכוונתו לספח שטחים לפני הבחירות, קרא יו"ר ימינה נפתלי בנט להביא את החלת הריבונות ביהודה ושומרון להצבעה מיידית בממשלה - ובעקבות זאת טענו הבוקר (יום א') גורמים בליכוד כי "בנט מנהל שיחות עם בני גנץ". הבוקר יישרו האמריקנים קו עם נתניהו ושגריר ארה"ב בישראל דיוויד פרידמן אמר כי כל פעולה חד-צדדית לפני שוועדת המיפוי תשלים את עבודתה "תסכן את התוכנית ואת ההכרה האמריקנית".

 

"בנט מנסה לתפוס טרמפ על תכנית החלת הריבונות שראש הממשלה נתניהו הביא בשלוש שנות עבודה עם הנשיא טראמפ", תקפו גורמים בליכוד את יו"ר ימינה. "בנט לא מכיר את הפרטים ולא את המהלכים הדיפלומטיים מול הממשל האמריקני. האמירות שלו רק מסכנות את החלת הריבונות שנתניהו מקדם בתיאום ובהסכמה עם האמריקנים. בזמן שבנט מנהל שיחות צד עם גנץ שיהיה תלוי באחמד טיבי, מלאכת המיפוי כבר בעיצומה והחלת הריבונות תושלם תוך זמן קצר".

נתניהו בכנס במעלה אדומים ()
נתניהו בכנס, אתמול. הודה שלא יהיה סיפוח לפני הבחירות

נפתלי בנט (צילום: תומי הרפז)
בנט. "לא ברורה להיטותו של נתניהו לירות בנגמ"ש"(צילום: תומי הרפז)

אמירות אלו היו תגובה לציוץ של בנט אמש, לפיו "לעולם לא יהיה רגע יותר מתאים להחלת הריבונות בארצנו. אני קורא לנתניהו להביא את החלת הריבונות ביהודה ושומרון להצבעה מיידית בממשלה. ראש הממשלה, אנחנו נהיה לימינך. ללא ריבונות,

נקבל מדינת טרור פלסטינית שבירתה ירושלים".

 

בימינה ענו למתקפה מהליכוד ואמרו: "לא ברורה לנו להיטותו של נתניהו לירות בנגמ"ש ולתקוף את השותפים הטבעיים ביותר שלו בהווה ובעתיד - הציונות הדתית. אין לנו שום כוונה להיגרר לשיח הזה. נמשיך להוביל קמפיין חיובי וענייני, לדרוש ריבונות כאן ועכשיו, ולקדם את האינטרסים החשובים של מדינת ישראל".

 

אתמול נאם נתניהו במעלה אדומים, ולאחר שהבטיח "הצהרה מיוחדת" אמר כי ישראל וארצות הברית נמצאות בעיצומו של תהליך של מיפוי השטח שלפי תוכנית טראמפ יהיה חלק ממדינת ישראל, וטען כי יו"ר כחול לבן בני גנץ יכשיל את התוכנית. "זה לא ייקח הרבה זמן, אבל נשלים את זה", אמר נתניהו בכנס של הליכוד. "זה 800 קילומטרים של קו גבול. יש שם הרבה שטח, וזה לא ייקח הרבה זמן. והדרך היחידה שזה יקרה היא רק אם אנחנו נוביל את זה. אל תטעו: האמריקנים ילכו על זה, הנשיא טראמפ ילך על זה, אני סומך עליי לגמרי אבל לא סומך על גנץ, ברור שלא".

 

"אנו מחכים לזה מאז 67' ואנשים עושים עניין מכמה שבועות", הוסיף נתניהו. "זה יהיה ואף אחד לא היה מביא את זה. אף אחד אחר לא יעשה את זה. אבל דבר אחד ודאי: אם זה תלוי בבני גנץ - זה לא יהיה. יועצו השוו את הנשיא טראמפ להיטלר, יועצו הקרוב אולמרט הולך לאבו מאזן לסכן את התוכנית. אם זה תלוי בממשלה שלו, שתלויה כבת ערובה באחמד טיבי, זה לא יהיה. במקום שישראל תקבל את 'עסקת המאה', היא תקבל את החמצת המאה. פספוס היסטורי. אסור שזה יקרה".

 

דברי ההודאה של נתניהו, שלפיהם מהלך הסיפוח לא יקרה לפני הבחירות ב-2 במרץ, מצטרפים לדבריו של ג'ארד קושנר, חתנו של הנשיא טראמפ, שאמר בסוף השבוע כי ישראל וארצות הברית סיכמו שהסיפוח יתרחש רק אחרי הבחירות.

 

הבוקר אמר שגריר ארה"ב בישראל, דיוויד פרידמן, כי תוכנית טראמפ "היא תוצר של יותר משלוש שנים של דיונים עם הנשיא, נתניהו והצוותים הבכירים. כמו שציינו, החלת החוק הישראלי על השטח שאמור להיות בשליטת ישראל לפי התוכנית נתון להליך מיפוי על ידי ועדה ישראלית-אמריקנית משותפת. כל פעולה חד-צדדית לפני השלמת אותה ועדה מסכנת את התוכנית ואת ההכרה האמריקנית".

 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: חיים צח, לע"מ
בנט ונתניהו
צילום: חיים צח, לע"מ
מומלצים