שתף קטע נבחר

לוי-אבקסיס שרת הבריאות, הורוביץ במשרד החינוך: דרישות העבודה-מרצ

ראשי המפלגה הציגו את דרישותיהם לכניסה לקואליציה הבאה, והודיעו כי ידרשו בין היתר תיק כלכלי בכיר לעמיר פרץ, שידרוש גם להוביל את המו"מ המדיני: "שינוי חברתי צריך את תהליך השלום". הורוביץ: "להוציא את רפי פרץ ורגב ממשרדיהם – משימה חשובה"

 
 

אחרי שיו"ר כחול לבן בני גנץ הבטיח כי תיק הבריאות יישאר בידי מפלגתו בכל קואליציה עתידית, גם בעבודה-גשר-מרצ מסתערים על התיק שראשי ממשלה נמנעו מלקחת לידיהם בעשורים האחרונים. הבוקר (יום א') הציגו ראשי המפלגה עמיר פרץ וניצן הורוביץ את דרישותיהם לכניסה לקואליציה הבאה: תיק הבריאות לאורלי לוי-אבקסיס, תיק החינוך והתרבות להורוביץ ותיק כלכלי בכיר לעמיר פרץ.

 

כל העדכונים על בחירות 2020 במקום אחד - מתחם הבחירות של ynet

עמיר פרץ אורלי לוי ניצן הורוביץ  (צילום: מוטי קמחי)
לוי-אבקסיס לבריאות, הורוביץ לחינוך. ראשי המפלגה(צילום: מוטי קמחי)

"במערכה שחלפה הצגנו את כיפת הברזל החברתית, ומיד לאחר הבחירות קיימנו משא ומתן קואליציוני עם כחול לבן והגענו להבנות סביב רוב הדברים", אמר יו"ר המפלגה עמיר פרץ בפתח דבריו. "אני ממובילי המשא ומתן המדיני מקווה לנווט את דרישותינו לדרך רבין. אני אשרת את עם ישראל בתיק חברתי בכיר ואדרוש משא ומתן מדיני".

 

הוא הוסיף כי "שינוי חברתי צריך את תהליך השלום ולכן אנחנו נהיה הלב החברתי והמצפן המדיני של הממשלה הבאה. כדי שנצליח לעבור מתוכניות למציאות נעמיד את האנשים הנכונים במקומות הנכונים. אורלי לוי-אבקסיס תהיה שרת הבריאות של ישראל וידידי ניצן הורוביץ יהיה שר החינוך ושר התרבות הבא של ישראל".

ניצן הורוביץ (צילום: מוטי קמחי)
"להוציא את רפי פרץ ורגב ממשרדיהם - משימה חשובה". הורוביץ(צילום: מוטי קמחי)

"הגיע הזמן להחזיר את משרד החינוך לידיים ממלכתיות ואחראיות", הדגיש יו"ר מרצ ניצן הורוביץ. "אנחנו מתחייבים שנבקש להחזיר את תיק החינוך והתרבות בממשלה הבאה. להחליף את ביבי זו משימה אחת – אבל להוציא את רפי פרץ ממשרד החינוך ואת מירי רגב ממשרד התרבות זו משימה חשובה לא פחות. רק אנחנו, העבודה-גשר-מרצ, יכולים לעשות זאת".

 

"ב-3 במרץ אביא למשרד הבריאות בשורה. הגיע הזמן שנחזור לשירותי הבריאות הציבוריים ונצמצם את הפרטיים", אמרה אורלי לוי-אבקסיס. "נבנה בתי חולים אזוריים עם חדרי מיון קדמיים, נוסיף אחיות ורופאים מתמחים. זה לא משנה מה מעמדך הסוציו-אקונומי, אתה צריך לקבל שירות".

 

היא התייחסה לקמפיין של יו"ר כחול לבן בני גנץ סביב תיק הבריאות: "אתם יודעים למה המספר 5,000 חוזר על עצמו בקמפיינים אחרים? כי 5,000 אנשים מתים בשנה. מוות מיותר. אני אומרת טוב מאוד שהפנמתם. לנו יש תוכנית שאנו מציגים פעם אחר פעם גם כשהקשב לא קיים".

 

תיק הבריאות הפך לתיק מבוקש מאוד בבחירות האלו. אמש דרש יו"ר ישראל ביתנו ח"כ אביגדור ליברמן שתיק הבריאות יהיה בידי מפלגתו. המועמד לתפקיד מטעם ישראל ביתנו הוא ליאוניד אידלמן, לשעבר יו"ר ההסתדרות הרפואית בישראל. "מי יהיה שר הבריאות שלכם, רב או רופא?", הוא המסר המרכזי בסרטון שהעלתה מפלגתו של ליברמן לרשתות החברתיות, בהתייחסה לשר הבריאות יעקב ליצמן.

 

בתוך כך, הבוקר פתח יו"ר כחול לבן גנץ בקמפיין הבריאות שלו, תחת הכותרת "תיק 5000". בסרטון שהעלתה המפגלה נטען כי "5,000 איש מתים מדי שנה בגלל קריסת מערכת הבריאות, בגלל מחסור ברופאים, צפיפות במחלקות וזיהומים". גנץ הטיל את האחריות למצב מערכת הבריאות בישראל על נתניהו, ואמר כי "בגלל 13 שנה של הזנחה – זה תיק 5000. גם בבריאות חייבים להתקדם".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: מוטי קמחי
לוי-אבקסיס, פרץ והורוביץ
צילום: מוטי קמחי
מומלצים