שתף קטע נבחר

בן גביר מאיים על רקע עסקת המאה: "לא נשב עם נתניהו"

בריאיון לאולפן ynet תקף יו"ר עוצמה יהודית את רה"מ שהודיע כי לא יספח שטחים לפני הבחירות: "אם הוא הולך על מדינה פלסטינית - לא נשב איתו. בלעדינו הולכים לבחירות רביעיות". הוא האשים את בנט ב"מגעים עם גנץ", והתעמת עם איימן עודה שהתראיין לפניו: "לך לסוריה"

  

 

יו"ר עוצמה יהודית איתמר בן גביר תקף היום (א') בריאיון לאולפן ynet את ראש הממשלה בנימין נתניהו, שאמר אתמול כי סיפוח בשטחים יתרחש רק לאחר הבחירות: "שיקיים הבטחות, שיעמוד מאחורי הדיבורים שלו. אם הוא הולך על מדינה פלסטינית - אני לא אשב בממשלה שלו".

 

כל העדכונים על בחירות 2020 במקום אחד - מתחם הבחירות של ynet

 

בן גביר תקף גם את שר הביטחון נפתלי בנט: "למה אתה לא מתנה ממשלה בריבונות?", והאשים אותו במגעים עם יו"ר כחול לבן בני גנץ. בפתח הריאיון הוא התעמת עם איימן עודה, יו"ר הרשימה המשותפת שהתראיין לפניו: "מסית נגד צה"ל, נדאג שאתה לא תהיה בכנסת. לך לסוריה". 

איימן עודה ואיתמר בן גביר (צילום: אבי מועלם)
בן גביר תוקף את עודה: "נדאג שלא תהיה בכנסת"(צילום: אבי מועלם)

- שוב נתניהו עשה לכם סיבוב: לא סיפוח אלא מיפוי.

"נתניהו לצערי לא הולך לסיפוח ולא הולך לריבונות. אם הוא היה רוצה ריבונות, הוא היה מעלה את זה היום בישיבת ממשלה, מעביר את זה ונגמר העניין. ובנט, שמדבר גם הוא, סליחה - אתה שר ביטחון, אתה יושב בקבינט, אתה מנהל גם את המדינה. למה אתה לא דופק על השולחן ואומר 'אם אין ריבונות לא תהיה ממשלה'? אלה ואלה צוחקים על הציבור בישראל".

 

בן גביר הוסיף כי "בנט משתף פעולה עם גנץ, לא מהיום, יש לו קשרים איתו", וטען: "בנט גם יישב עם גנץ אם הוא יקים את הממשלה, גם נתניהו רצה לשבת עם יו"ר כחול לבן".

 

 

עוד הוא אמר: "אם אין אותנו - אין ממשלת ימין. אמרתי וצדקתי. ארבעה מנדטים לעוצמה יהודית והכול משתנה. סוף סוף יהיה מישהו שיגיד לנתניהו ובנט - 'אני רוצה ממשלה, אבל לא ממשלה שתתייחס לבלונים כמו הלו קיטי". בהקשר זה הוא שוב תקף את בנט: "אני זוכר שהוא אמר שנירה בתגובה לכל בלון, ושום דבר לא נעשה".

 

בהתייחס לדחיית תוכניות הסיפוח בשטחים והחלת הריבונות אמר בן גביר: "ביבי שיקיים הבטחות, שיעמוד מאחורי הדיבורים שלו. אם הוא מדבר על ריבונות - אז שתהיה ריבונות עכשיו, אם הוא מדבר על להפסיק את הטרור בדרום - שבאמת כל כך הרבה יהודים חיים במגננה תחת טרור ומתקפות - אז שזה ייפסק".

 

בן גביר אף הכריז כי לא יישב בממשלת נתניהו "אם אין מדיניות שלפיה על כל טיל יורים עשרות טילים ופוגעים, אם הוא הולך למדינה פלסטינית - להפקיר 70% מהשטח ולחשוף את ראש העין, פתח תקווה וכפר סבא לטילים".

 

- בסקרים האחרונים אתה עומד על פחות מנדטים מאשר בבחירות האחרונות.

"עוד מנדט וחצי ויכולה להיות ממשלת ימין. הרי אין היום לנתניהו 61 מנדטים, אין סקר אחד שלפיו יש גוש ימין של 61. לכן עם כל הכבוד למספר 33 בליכוד או 32, למספר 7 או 6 בבית היהודי, אם אני בפנים - יש ממשלת ימין. אם לא - יהיו בחירות רביעיות". בן גביר הדגיש כי אין בכוונתו לפרוש אלא "לרוץ עד הסוף".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: אבי מועלם
איתמר בן גביר תוקף את איימן עודה
צילום: אבי מועלם
מומלצים