שתף קטע נבחר

העלאת הפלאשמורה – שוחד בחירות

בממשלה נזכרו שקבוצה מסוימת ממתינה כבר שנים רבות בכמיהה במחנות בגונדר. הבאת עולים דקה לפני הבחירות היא לא ציונות אלא ציניות

 

ארכיון. מחנה ההמתנה בגונדאר (צילום: נתי מרכוס ) (צילום: נתי מרכוס )
ארכיון. מחנה ההמתנה בגונדאר(צילום: נתי מרכוס )

ההחלטה להביא עוד כ-400 עולי פלאשמורה מהווה דפוס התנהגות של הממשלה שמבזה פעם אחר פעם קהילה שלמה. לא בכדי החלטה זו מתבצעת כשלושה שבועות לפני הבחירות. זו החלטה פוליטית ולא ציונית. הממשלה החליטה להביא את הממתינים בגונדר ערב בחירות לא מתוך דאגה כנה של ראש הממשלה בנימין נתניהו ושריו לגעגועים העמוקים של משפחות הממתינים בישראל, אלא מתוך תפיסה פטרונית שלפיה אם הממשלה תביא 400 אנשים ערב בחירות, נצא כולנו, כל האתיופים, בריצת אמוק כאיש אחד להצביע לליכוד.

 

 

לממשלת נתניהו היו הזדמנויות רבות לסיים את הסיפור העגום הזה שנמשך יותר מדי שנים מטעמים פוליטיים בלבד. עד כה היא בחרה שלא לממש את החלטותיה שלה. עכשיו - דקה לפני הבחירות - נזכרו שם שקבוצה מסוימת ממתינה כבר שנים רבות בכמיהה במחנות בגונדר. הבאת עולים בעיתוי הזה היא לא פחות משוחד בחירות. נתניהו חשב לעצמו שקהילה שלמה תעבור לתמוך בליכוד רק אם פוליטיקאי בצבע עורנו יערוק לזרועותיו מכחול לבן. כאילו הקהילה כולה היא עדר כבשים, ורק מעבר של פוליטיקאי אתיופי לשורות הליכוד תחזיר אותנו להצביע עבורו. יש משהו יותר פטרוני מזה?

 

אינני יודע אם נתניהו מודע לכך שלרובנו יש דעות מגוונות במרחב הפוליטי בישראל. יש בקרבנו אנשי ימין, יש בתוכנו אנשי שמאל, ויש גם אנשי מרכז. רובנו מוטרדים, בדיוק כמו כל אחד ואחת בחברה הישראלית, מהאלימות הגואה ברחובות, מהעוני המכרסם בכל חלקה טובה, מהמצב העגום של מערכת הבריאות, מהמצב הביטחוני הרעוע בדרום, ואפילו, תתפלא מר נתניהו, יש בקרב משפחות אתיופיות ויכוחים נוקבים על תוכנית המאה של טראמפ. מדהים, נכון?

 

 

הקהילה האתיופית מתעסקת לא רק בגילויי גזענות נגדנו, באי-החזרתו של אברה מנגיסטו, בעלייתם המיידית של בני הפלאשמורה או בהקמת ועדת בדיקה לטיוח המכות של השוטרים נגדנו בידי מח"ש.

 

החלטת הממשלה להביא עוד 400 אנשים לא אמורה לשנות את דפוס ההצבעה שלנו. להפך - אם הייתם חושבים שהקבוצה הזו הינה קבוצה יהודית שראוי שתעלה לביתה הטבעי, הייתם מאפשרים לה לעלות ארצה בדרך המלך כמו שעושים יהודים לבנים רבים מרחבי העולם.

 

הבחירה להעניק לנו שוחד ערב בחירות מהווה זלזול באינטליגנציה של קהילה שלמה וביטוי לזווית ראייה מעוותת ומצומצמת. כאילו אנחנו לא חלק ממדורת השבט שלכם, וכל מה שמטריד אותנו כמעשה יום-יום נעוץ אך ורק באי-עלייתם של בני הפלאשמורה לישראל.

 

אגב, ההחלטה להביא את הפלאשמורה ערב בחירות הייתה יוזמה של הח"כ לשעבר אברהם נגוסה, הפגוע קשות מנתניהו. אל לנתניהו להעניק את היוזמה הזו לעריק מכחול לבן, גדי יברקן.

 

ודבר נוסף: בישיבת הממשלה האחרונה הוחלט גם על הקמת ועדת בדיקה שתבחן את ההתנהלות הבעייתית של מח"ש. כאן חשוב להגיד שזאת החלטה שאיננה שוחד בחירות רק ליוצאי אתיופיה. אני מוטרד מזה שנתניהו מרעיף עלינו יותר מדי מתנות בבת אחת. אנחנו לא בנויים לזה. ולכן, רציתי לספר לו שמתנת הקמת ועדת מח"ש מתחלקת כשוחד באופן שווה גם לערבים, לנכים ולקבוצות שונות בציבוריות הישראלית - משום שגם הם זוכים לטיוח של התעמרות שוטרים כלפיהם בידי מח"ש. כאן, השוחד יועד לנו אבל ניתן לכולם.

 

מעוניינים להציע טור לערוץ הדעות של ynet? שלחו לנו ynetopinion@gmail.com

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים