שתף קטע נבחר

חצי מיליון שקלים על מדליית זהב בטוקיו

הוועד האולימפי פירסם את טבלת המענקים להישגים באולימפיאדה הקרובה, וכפי שפורסם לראשונה ב"ידיעות אחרונות", מקום ראשון יסדר סכום גבוה מאוד לספורטאי הזוכה

כפי שנחשף לראשונה ב"ידיעות אחרונות", חצי מיליון שקלים יוענקו לספורטאי שיחזור עם מדליית זהב מאולימפיאדת טוקיו 2020. בוועד האולימפי החליטו להוסיף לטבלת התמריצים לזהב גם את המאמן של הזוכה, שיקבל 250 אלף שקלים, כאשר 25 אלף יחולקו לאיגוד ממנו מגיע הספורטאי וזכום זהה לאגודה שלו. מדליית כסף תכניס לספורטאי הזוכה 400 אלף שקלים וארד יהיה שווה 250 אלף.

 

זוג ספורטאים שיזכו במדליה יקבל 75 אחוזים מגובה התמריץ כ"א, קבוצה המונה בין שלושה לארבעה ספורטאים תקבל 50 אחוזים מגובה התמריץ כ"א, קבוצות ספורט אישי שתמנה חמישה ספורטאים ומעלה תקבל 40 אחוזים מגובה התמריץ כ"א.

 

שער מוסף הספורט של
שער מוסף הספורט של "ידיעות אחרונות" מה-1.8.19

 

לינוי אשרם על הפודיום באליפות העולם (צילום: אורן אהרוני)
לינוי אשרם. אחת המועמדות לזכות במענק(צילום: אורן אהרוני)

 

לנבחרת הבייסבול של ישראל מיועד מענק של מיליון שקלים עבור זכייה במדליית זהב, 800 אלף עבור זכייה במדליית כסף וחצי מיליון עבור מדליית ארד. הסכום יחולק באופן שווה לכל אחד מחברי הנבחרת הכוללת 24 שחקנים ו-9 אנשי צוות.

 

מהוועד האולימפי נמסר: "כחלק מאסטרטגיית התגמול לספורטאי המשלחת האולימפית קבע הוועד האולימפי בישראל את גובה התמריצים שיוענקו לזוכי מדליות במשחקים האולימפיים בטוקיו 2020. ספורטאי הסגל האולימפי של ישראל מתוגמלים לאורך כל ההכנות האולימפיות במתכונת של מלגות על פי השתייכות לסגלים האולימפיים. בנוסף, בסיום כל עונת תחרויות מתוגמלים הספורטאים במענקים משמעותיים עבור הצלחה בתחרויות מטרה שנקבעו מראש".

 

האם מישהו ישחזר את ההישג שלו סוף סוף? גל פרידמן ומדליית הזהב באתונה 2004 (צילום: ראובן שוורץ) (צילום: ראובן שוורץ)
האם מישהו ישחזר את ההישג שלו סוף סוף? גל פרידמן ומדליית הזהב באתונה 2004(צילום: ראובן שוורץ)

 

בוועד הוסיפו כי "לקראת המשחקים האולימפיים, גולת הכותרת של ארבע שנות מחזור האולימפי, קובעת הנהלת הוועד האולימפי את רף המענקים לזוכי המדליות האולימפיות והמדורגים בגמרים האולימפיים מתוך הכרה בהישג האולימפי וחשיבותו".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים