שתף קטע נבחר

תביעה נגד זאפה: "הפרה הסכם להקמת מיזם מוזיקלי"

שותפה של זאפה תובעת 5.9 מיליון שקל: "לא החזירה לנו כספים על מיזם שנטשה ולא עמד במטרותיו". זאפה: "עדיין עובדים על הפרויקט"

חברת ההשקעות והיזמות ר.ת.ג נכסים תובעת כ-5.9 מיליון שקל מזאן מוסיקה, המנהלת את מועדוני זאפה. ר.ת.ג טוענת בתביעה שהגישה השבוע כי זאפה הפרה הסכם להקמת מיזם מוזיקלי משותף. ר.ת.ג, המיוצגת על ידי עו"ד ישראל פפר ממשרד מיתר, מבקשת להשיב אליה את כל השקעותיה במיזם.

 

>> לסיפורים הכי מעניינים והכי חמים בכלכלה - הצטרפו לערוץ הטלגרם שלנו

 

זאפה נמכרת לגולן עינת לפי שווי של 80 מיליון שקל

גולן עינת רוכש את השליטה בזאפה לפי שווי של כ-80 מיליון שקל

בגלל הטיפים: "זאפה" תשלם למלצריות שעזבו

 

לפי התביעה, זאפה הציעה לר.ת.ג שתשקיע במיזם להנגשת הופעות באמצעות פלטפורמות דיגיטליות. נטען כי הצדדים סיכמו שר.ת.ג תשקיע תחילה את ההון, וזאפה תספק את הידע המקצועי והניהולי. הוסכם שאם החברה המשותפת שתוקם לא תעמוד במטרות תוכל ר.ת.ג לדרוש מזאפה להחזיר לה את השקעותיה. "התובעת קיימה את כל התחייבויותיה והשקיעה בחברה כ-5.5 מיליון שקל, שתכליתם פיתוח המיזם וקידום החברה לעבר עמידה במטרותיה. הנתבעת הייתה אמורה לספק את התוכן ושירותי הניהול. חרף השקעתה המשמעותית של התובעת בחברה המשותפת, החברה כשלה מלעמוד במטרותיה, בעיקר עקב הניהול השוטף הכושל שלה, בין היתר עקב חילופי בעלות וחוסר רצונה להשקיע במיזם", נטען.

הופעה בזאפה. "ניהול שוטף כושל"  ()
הופעה בזאפה. "ניהול שוטף כושל"

לפי ר.ת.ג, בשלב מסוים נדרשה זאפה להזרים הון לחברה. "דווקא בנקודת זמן קריטית זו החליטה הנתבעת לנטוש את המיזם, לאחר שכבר הופק תוכן מוזיקלי ודיגיטלי נגיש ללקוחות. הנתבעת הבהירה כי אינה מאמינה עוד במיזם ובחברה. חרף נטישת המיזם, הנתבעת עושה בקניין הרוחני של החברה המשותפת שימוש כבשלה באתר שלה, משתמשת בו כפלטפורמה לפרסום ובונה לעצמה מוניטין באמצעות סיפוק חוויית LIVE למשתמש על ידי שימוש בפירות החברה המשותפת, ללא אישור התובעת".

 

ר.ת.ג טוענת כי בינואר 2019 היה גולן עינת לבעל המניות המשמעותי בזאפה ובהמשך עבר לבעלות מלאה, "מה שהוביל לשינוי בגישת הנתבעת ביחס למיזם". ר.ת.ג טוענת כי לאחר שהתברר כי זאפה "נטשה את קיום ההסכם, ביקשה התובעת מהנתבעת לקבל את כספי השקעתה, אך ההחזר לא בוצע". זאפה דחתה את הטענות במכתב שהעביר בא כוחה לר.ת.ג וטענה כי עמדה ביעדיה, ולפיכך האחרונה לא זכאית לקבל החזר. טרם הוגש כתב הגנה.

גולן עינת (צילום: מיכה לובטון)
בעלי זאפה גולן עינת(צילום: מיכה לובטון)
  

קבוצת זאפה: "הנהלת זאפה החדשה בוחנת את הפרטים, והם יתבררו בבית המשפט. צר לנו שהתובעת בחרה באפיק משפטי בשעה שעדיין עובדים על הפרויקט".

 

 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים