שתף קטע נבחר

גנץ: לא אתפלא אם נתניהו יתלה בבלפור את תמונת ברוך גולדשטיין

אחרי הפרסום ב-ynet וב"ידיעות אחרונות" על עסקה מתגבשת שלפיה יסייע ראש הממשלה לעוצמה יהודית לעבור את אחוז החסימה, יו"ר כחול לבן הגיב בציוץ תקיף בטוויטר

יו"ר כחול לבן בני גנץ הגיב הבוקר (רביעי) בחריפות על העסקה המתרקמת בין ראש הממשלה בנימין נתניהו ליו"ר עוצמה יהודית איתמר בן גביר. "לא אתפלא כבר אם בשביל להימלט ממשפט הוא גם יתלה בבלפור את התמונה של ברוך גולדשטיין", כתב גנץ בטוויטר.

 

כל העדכונים על בחירות 2020 במקום אחד - מתחם הבחירות של ynet

בני גנץ בנימין נתניהו (צילום: אלכס קולומויסקי, צילום: ליאור מזרחי)
(צילום: אלכס קולומויסקי, צילום: ליאור מזרחי)
 

כפי שפורסם הבוקר ב"ידיעות אחרונות" וב-ynet, מקורביו של נתניהו מנהלים בימים האחרונים מגעים עם בן גביר, מתוך הבנה של נתניהו ואנשיו שאם עוצמה יהודית תצליח לעבור את אחוז החסימה, הדבר יקרב את נתניהו לעבר היעד הנכסף של גוש בן 61 חברי כנסת. בימים האחרונים החלו כמה מיועציו הקרובים של נתניהו לנהל מגעים מול איתמר בן גביר, בניסיון לחשוב יחד איך לסייע לעוצמה יהודית לעבור את אחוז החסימה.

 

לקראת מערכת הבחירות השנייה, שנערכה בספטמבר 2019, הכריז נתניהו מלחמת חורמה על עוצמה יהודית וניסה בכל כוחות למנוע ממצביעי ימין לבחור בה, תוך הצהרה שבחירה במפלגה תהיה אובדן קולות שיחליש את גוש הימין, שכן סיכוייה להיכנס לכנסת קלושים.

 

 

 

למרות זאת, באותן בחירות זכתה המפלגה ב-84 אלף קולות - אומנם רחוק למדי מאחוז החסימה אך עדיין מספר מרשים של קולות. כעת, לקראת הבחירות הקרובות, נתניהו ואנשיו הבינו שאין דרך לשכנע את בן גביר לוותר על התמודדות לכנסת, ולכן בחרו לנקוט הפעם אסטרטגיה אחרת.

 

בין האפשרויות שנדונו הייתה בקשה של בן גביר שראש הממשלה נתניהו יפנה לרבנים בכירים בציונות הדתית, יבהיר להם שיש לו אינטרס מובהק שעוצמה יהודית תעבור את אחוז החסימה ויבקש שיביעו בה תמיכה פומבית. בנוסף עלה רעיון שלפיו נתניהו יפנה למפלגת יהדות התורה, ויבקש שאחת החסידויות הקטנות שתומכות במפלגה תורה הפעם לכל אנשיה להצביע לעוצמה יהודית.

 

 

איתמר בן גביר  (צילום: אבי מועלם)
טרם הגיב על דרישות הליכוד. בן גביר(צילום: אבי מועלם)
 

קשה להעריך מהם הסיכויים שהעסקה תצא לפועל, אולם התמורה שמבקשים אנשי נתניהו מלמדת שהם אינם פוסלים את ההיתכנות של מערכת בחירות רביעית. אנשי נתניהו ביקשו התחייבות שלפיה אם למרות המאמצים שיעשה נתניהו, עוצמה יהודית לא תעבור את אחוז החסימה, המפלגה תתחייב שלא להתמודד במקרה שבו מדינת ישראל תיאלץ ללכת פעם נוספת לבחירות.

 

בן גביר ואנשיו טרם השיבו סופית לתנאי זה, אולם הם לא פסלו את ההצעה על הסף, וטרחו לציין שהם אנשים הגונים שיעמדו בכל התחייבות שיקבלו על עצמם. בליכוד הכחישו את הפרסום ומסרו: "זה שקר וכזב. אין שום דיל עם בן גביר, הצבעה לעוצמה יהודית ובן גביר מסכנת את ניצחון הימין".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: אלכס קולומויסקי, צילום: ליאור מזרחי
גנץ ונתניהו
צילום: אלכס קולומויסקי, צילום: ליאור מזרחי
מומלצים