שתף קטע נבחר

עימות חריג: ארדן צעק על ממלא מקום המפכ"ל

תקרית יוצאת דופן: השר לביטחון פנים זעם על ניצב מוטי כהן, על רקע רשימה של קצינים המיועדים לקידום שהכינו במשטרה: "הכל אצלכם דולף, אתם פוגעים בקצינים שלכם". גורמים ששמעו על המקרה אמרו: "זה לא היה נעים, כהן לא ציפה לביקורת כזו". לשכתו של ארדן: "לידיעה אין שום בסיס במציאות", המשטרה: "רכילות שקרית"

 

גלעד ארדן ומוטי כהן  (צילום: שאול גולן)
גלעד ארדן ומוטי כהן(צילום: שאול גולן)

תקרית חריפה ויוצאת דופן בין גלעד ארדן למוטי כהן: השר לביטחון פנים גלעד ארדן גער היום (רביעי) במ"מ המפכ"ל, ניצב מוטי כהן, שהגיע אליו לפגישה. ארדן צעק עליו: "אתם פוגעים בקצינים שלכם". 

 

כבר תקופה ארוכה שיש מתח בין השר ארדן לבין ממלא מקום המפכ"ל כהן, אך נראה שהיום הדברים הגיעו לכדי פיצוץ. היה זה בעקבות רשימת הקצינים שמועמדים לקידום שהכינו אתמול במשטרה. "כל דבר אצלכם דולף", צרח ארדן על כהן שהגיע אליו למשרדים. גורמים ששמעו על התקרית נדהמו ממנה ואמרו כי הם "לא זוכרים דבר כזה".

 

 

המתח בין השניים נוצר בין היתר גם בגלל ההתמשכות בבחירת המיועד לכהן כמפכ"ל, והמשיך גם בעקבות מינויי הניצבים האחרונים. אך הפעם כאמור הגיעו הדברים לשיא בדיון על שיבוצי תתי-ניצבים.

 

כמקובל, נפגשו אתמול ארדן וכהן כדי לדון על הרשימה הארוכה שהביאה המשטרה של הקצינים המיועדים לקידום, רשימה המחולקת לאשכולות של מספר מועמדים לכל תפקיד, שלאחר מכן הועלתה על הכתב והופצה במשטרה ובכלל.

 

ארדן לא אהב זאת, והיום בפגישה שהתקיימה שוב בין השניים "התפוצץ" על ניצב כהן. "אתם לא עובדים חכם. אתם פוגעים בקצינים שלכם", צעק ארדן במשך דקות ארוכות בתוך החדר על כהן ההמום. צעקות שנשמעו היטב בכל המשרד והביעו את זעמו של ארדן. "זה היה אירוע מאוד לא נעים", אמרו גורמים ששמעו על הסיפור. "כהן לא ציפה לביקורת כזאת".

 

ממשטרת ישראל נמסר בתגובה: "מדובר ברכילות זולה וחסרת שחר ואנו מצרים על העיסוק בכך. בימים אלו מתקיים הליך למינויים של קצינים בכירים במשטרה. ההליך מתקיים באופן סדור ובמסגרתו פועלים השר לבט"פ ומ"מ המפכ"ל. הליך זה מתקיים באופן שיבטיח את בחירת הקצינים המקצועיים והמתאימים ביותר".

 

מלשכתו של השר ארדן נמסר: "הידיעה שקרית מתחילתה ועד סופה ואין לה שום בסיס במציאות. האמת הפוכה מהפרסום - השר ארדן ומ"מ המפכ"ל נועדו היום והגיעו להבנות מקצועיות בנוגע לסבב המינויים הקרוב במשטרת ישראל".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: שאול גולן
גלעד ארדן ומוטי כהן
צילום: שאול גולן
מומלצים