שתף קטע נבחר

המתווך בין נתניהו לבן גביר: נתן אשל

ראש הממשלה הכחיש קיום מגעים עם יו"ר עוצמה יהודית, אך ל"ידיעות אחרונות" ו-ynet נודע כי מי שניסה לייצר את הדיל בין הצדדים הוא מקורבו, נתן אשל - שטען: "אני בקשר עם בן גביר שנים, אבל לא בענייני פוליטיקה"

ראש הממשלה בנימין נתניהו הכחיש אמנם קיום מגעים עם יו"ר עוצמה יהודית איתמר בן־גביר, אך ל"ידיעות אחרונות" ו-ynet נודע כי מי שניסה לייצר את הדיל בין הצדדים הוא מקורבו, נתן אשל.

בנימין נתניהו ואיתמר בן גביר (צילום: AFP, אבי מועלם)
ראש הממשלה נתניהו ואיתמר בן גביר(צילום: AFP, אבי מועלם)

תמונתו של נתן אשל (צילום: יריב כץ)
ניהל את המגעים. נתן אשל(צילום: יריב כץ)

 

כל העדכונים על בחירות 2020 במקום אחד - מתחם הבחירות של ynet

 

אתמול פורסם ב-ynet וב"ידיעות אחרונות" על אודות הדיל שהציע מקורב לראש הממשלה לבן גביר. בשבועות האחרונים ניהל יו"ר עוצמה יהודית מספר שיחות עם אשל. האחרון ניסה לשכנע את בן גביר להסיר את מועמדותו בבחירות, אולם משהבין שהוא מתעקש לרוץ, השניים החלו לשרטט מתווה שבמסגרתו יסייע נתניהו לעוצמה יהודית לעבור את אחוז החסימה: פנייה לרבנים בכירים בציונות הדתית בבקשה שיביעו תמיכה פומבית במפלגה ופנייה ליהדות התורה כדי שאחת החסידויות הקטנות תצביע לה.

 

בתמורה לכל אלה, נדרש בן גביר לא לרוץ בבחירות מועד ד', אם יתקיימו. בן גביר טען אתמול: "נתניהו לא מסביר איך יקים ממשלה בלי עוצמה יהודית". התמורה שביקש אשל מבן גביר מלמדת שנתניהו אינו פוסל היתכנות למערכת בחירות רביעית.

 

 

 

קמפיין עוצמה יהודית ()
קמפיין עוצמה יהודית

אשל לא הכחיש את הטענות, אך גם סירב להתייחס אליהן ישירות ואמר: "דיברתי עם בן גביר. אני בקשר איתו שנים, אבל לא בענייני פוליטיקה".

 

לקראת מערכת הבחירות השנייה, שנערכה בחודש ספטמבר 2019, הכריז נתניהו מלחמת חורמה על עוצמה יהודית. הוא ניסה בכל כוחו למנוע ממצביעי ימין לבחור בה, תוך הצהרה שבחירה במפלגה תהיה אובדן קולות שיחליש את גוש הימין, שכן סיכוייה להיכנס לכנסת קלושים. למרות זאת באותן בחירות זכתה המפלגה ב־84 אלף קולות, רחוק מאחוז החסימה אך נתון גבוה למדי.

 

בעבר ספג נתניהו ביקורת על כך שאשל מקיים בשמו מגעים עם גורמים פוליטיים. זאת, מאחר שאשל הורחק מתפקידו כראש הסגל בלשכת ראש הממשלה בשנת 2012, לאחר שהודה שצילם בצורה מבזה את אחד העובדות - דבר שהוביל להרשעתו בדין משמעתי.

 

יו"ר עוצמה יהודית איתמר בן גביר אמר אמש: "לצערי, במקום לאמץ את ההצעה שהליכוד יעזור לעוצמה יהודית ולימין כולו ויקים גוש ימין של 61, עושה רושם שנתניהו חוזר על הטעות פעמיים. במקום ללמוד מהפעם הקודמת שבה הצהרנו ואמרנו שאם אין עוצמה יהודית אין ממשלה ימנית הוא עושה נזק לעצמו ולגוש הימין כולו. נתניהו מסביר מעל כל במה איך גנץ לא יכול להרכיב ממשלה בלי אחמד טיבי, אבל הוא לא מסביר איך הוא עצמו יכול להקים ממשלה בלי עוצמה יהודית".

 

תחת אותה האסטרטגיה השיקה אתמול מפלגת עוצמה יהודית קמפיין שלטי חוצות חדש שמחבק את נתניהו ובו נראים בן גביר ונתניהו כשלצידם הכיתוב "רק עם בן גביר יש ביבי".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים