שתף קטע נבחר

עושים היסטוריה: עשרות מובילי דעה חתמו על הצהרה לחיזוק הקשר בין ישראל לתפוצות

בין החתומים - רותם סלע, ישראל אומן, מורן אטיאס, ערן זהבי, מאיר אדוני, איילת שקד, איציק שמולי ואליקים רובינשטיין. ההצהרה נעשתה ביוזמת קרן משפחת רודרמן לרגל כינוס מפגש בבית הנשיא של בכירים ישראלים ודמויות בולטות בקהילה היהודית בארצות הברית

  (צילום: מארק ניימן לע
חתימה היסטורית(צילום: מארק ניימן לע"מ )

 

ספורטאים, שחקניות וחברי כנסת יירתמו לחיזוק הקשר היהודי בעולם: שורה ארוכה של אושיות מתעשיית הבידור והטלוויזיה, ספורטאים, שרים וחברי כנסת ומובילי דעה נוספים חתמו על הצהרה משותפת, ובה הם מתחייבים לפעול לחיזוק הקשר בין מדינת ישראל לקהילה היהודית בארצות הברית.

 

<< הכול על העולם היהודי - בפייסבוק של ערוץ היהדות. היכנסו  >>

 

מאחורי היוזמה עומדת קרן משפחת רודרמן, קרן ישראלית-אמריקנית הפועלת לחיזוק יחסי ישראל עם יהדות אמריקה. ההצהרה מתפרסמת מספר ימים לאחר פרסום נתוני סקר חדש שערכה הקרן בקרב מעל 2,500 יהודי ארצות הברית, ושמצא ש-80% מהם מביעים עמדות פרו-ישראליות וכ-70% חשים חיבור רגשי חזק למדינת ישראל.

 

אריק זהבי, שירה רודרמן ואבי חסון (צילום: יעל שמיט)
אריק זהבי, שירה רודרמן ואבי חסון (צילום: יעל שמיט)
 

 

בין החותמים ניתן למצוא את רותם סלע, מורן אטיאס, גורי אלפי, דני רופ, גל אוחובסקי ועוד אנשים מתחומי התרבות והפנאי. בקרב החותמים גם שורה של ספורטאים, ביניהם ערן זהבי, איתי שכטר וטל ברודי, והספורטאים האולימפיים שגיא מוקי, אריק זאבי, מורן סמואל ונועם גרשוני.

 

"לייצר שפה משותפת"

מעל 20 חברי כנסת מכל קצוות הקשת הפוליטית הצטרפו אף הם ליוזמה, וביניהם: בצלאל סמוטריץ', ציפי חוטובלי, יאיר לפיד, איילת שקד, אילן גלאון, איציק שמולי, עומר ינקלביץ ויועז הנדל. בכירים אחרים שהצטרפו הם השף מאיר אדוני, האלוף (מיל.) אליעזר שקדי, טיטי איינאו, השופט בדימוס אליקים רובינשטיין, מרים פרץ, חתן פרס נובל ישראל אומן ורבים נוספים. גם דמויות מקצועיות בולטות בתחום הצטרפו ליוזמה, ובכללם יצחק בוז'י הרצוג, יו"ר הסוכנות היהודית וגידי מרק, מנכ"ל תגלית.

 

מרים פרץ ושירה רודרמן  (צילום: יעל שמיט)
מרים פרץ ושירה רודרמן (צילום: יעל שמיט)

 

שירה רודרמן, מנכ"לית קרן משפחת רודרמן, אמרה כי ״ההצהרה נועדה לייצר שפה משותפת ומחויבות בסיסית לנושא בקרב כלל הציבור, כמו גם הארגונים הפועלים בתחום. ההצטרפות של אנשי אקדמיה, בידור, תעשייה, חינוך ודת היא העדות הטובה ביותר לכך שהקשר בין ישראל לקהילה היהודית בארצות הברית משפיע על כולנו. אני בטוחה שיש עוד אנשים וארגונים המזדהים עם המסר, ואני קוראת להם להצטרף למהלך".

 

אילן גאל-דור מ"גשר" אמר כי "מדינת ישראל היא מדינת העם היהודי,. הפרויקט הגדול ביותר של יהודי העולם בעשרות שנים האחרונות, ועכשו נדרש מאיתנו להגדיר את המשמעות של 'מדינת העם היהודי'. עלינו להבין את האחריות שהיא גם ההזדמנות שלנו".

 

קראו עוד בערוץ היהדות : 

 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: מארק ניימן, לע"מ
נאבקים ביחד
צילום: מארק ניימן, לע"מ
מומלצים