שתף קטע נבחר

בקרוב: מעבר קל יותר בין חברות טלוויזיה

לפי שר התקשורת, החברה אליה עובר הצרכן היא זו שתדאג להודיע למתחרה על הניתוק ולהחזיר לה את הציוד. כיום החובה הזאת מוטלת על החברה הנעזבת

כמו בשוק הסלולר: שר התקשורת דודי אמסלם, הורה היום (ה') לדרג המקצועי במשרד התקשורת להקל על הליך ההתניידות בין ספקיות שידורי הלוויין והכבלים.

 

HOT תפצה צרכנים בסרט וערוץ חינם

הטריפל של yes: תשלמו 299 שקל לחודש

סלקום TV יצאה במבצע לכבוד הממיר החדש - ומייקרת את הטריפל

 

"החברה החדשה אליה יצטרף הצרכן היא זו שתדאג להודיע למתחרה על הניתוק ולהחזיר אליה את הציוד, ומנגד החברה ממנה יתנתק תוכל ליזום הליך שימור ללקוח ולהציע לו חבילה זולה תוך כדי תהליך הניתוק", כתב אמסלם בעמוד הפייסבוק שלו. 

אנדרואיד TV (צילום: shutterstock)
אנדרואיד TV(צילום: shutterstock)
 

"המהלך הזה נועד להחזיר את הכוח הצרכני ללקוח ולגרום לחברות להילחם על כל לקוח. המשרד ייצא לשימוע בתהליך מזורז ולאחריו תפורסם ההחלטה".

 

כיום על החברה הנעזבת לדאוג להשבת הציוד לחזקתה. בעצם, השר מנסה להפוך את המצב בשוק הטלוויזיה לזהה למצב בשוק הסלולר, שם הדברים מתנהלים כך שהחברה החדשה היא זו שאחראית על ההודעה לחברה הנעזבת ועל הליך הניתוק.

שר התקשורת, דודי אמסלם ()
שר התקשורת, דודי אמסלם
  

  

המהלך יהיה תקף ל-HOT ו-yes בלבד משום שסלקום ופרטנר לא כפופות לרגולציה בתחום הטלוויזיה.

 

לפי השר, "בשלב מאוחר יותר המהלך יכלול גם את פרטנר, סלקום".

 

גורמים בענף: המהלך יקשה על החברות

בענף חושבים שהמהלך יקשה על החברות. "לא ברור אם החברה החדשה תאסוף את הציוד מבית הלקוח. אם כן, החברה לא יכולה לבוא לבית לקוח שכולל כמות גדולה של ציוד (ממירים, כבלים, מתאמים ושלטים) ולעשות את האיסוף עבור חברה אחרת.

 

"כמו כן, רישום הלקוח אצל החברות לא נעשה בצורה זהה, ולכן המעבר יכול להיות מוטעה ולא נכון".

 

אם החברה הנעזבת תאסוף את הציוד והחברה החדשה רק תתאם את האיסוף, נטען כי בכך יש עדיין מפגש בין החברה הנעזבת ללקוח המתנתק בניתוק ובהחזרת הציוד, "שם, חברות עדיין יוכלו לשמר את הלקוח במחיר רצפה", טוענים בענף.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
המקצוענים
צילום: shutterstock
מעבר קל בין החברות
צילום: shutterstock
מומלצים