שתף קטע נבחר

בלון חשוד בנתיבות; נתניהו: "ברוך ה' שזה לא אוטובוסים מתפוצצים"

אחרי 17 בלונים אתמול, שרבים מהם נשאו מטעני נפץ, גם הבוקר אותר צרור עם חפץ חשוד שנחת אמש בנתיבות. נתניהו מזהיר את חמאס: "שקט ייענה בשקט ואי-שקט ייענה בעוצמה". מרחב הדיג בעזה הוגדל, גורם ביטחוני טען אמש: חמאס מסר שיפסיק הפרחות בלונים וירי רקטות

אותר בנתיבות צרור בלונים אליהם מחובר פריט מעורר חשד ()
צרור הבלונים שאותר בנתיבות

בזמן שבישראל מגדילים את מרחב הדיג ברצועת עזה, צרור בלונים נוסף שאליו חובר פריט חשוד אותר הבוקר (ו') בעיר נתיבות. ככל הנראה, הצרור הופרח כבר אתמול, ורק הבוקר אותר. חבלנים הוזעקו למקום. במשטרה שבו וקראו לציבור לפנות למוקד 100 בכל מקרה של חפץ שמעורר חשד.

 

הבוקר התייחס ראש הממשלה בנימין נתניהו לטרור בלוני הנפץ והתבערה, ואמר: "ברוך ה' שמדברים על בלונים ולא על אוטובוסים מתפוצצים". בראיון לרדיו חיפה הוסיף: "חמאס וארגוני הטרור מבינים שאם הם לא יחדלו, הם יספגו מכת מחץ שתהיה שונה מכל מה שהם חוו עד עכשיו. זה יכול להיות גם לפני הבחירות. שקט ייענה בשקט ואי-שקט ייענה בעוצמה שהם לא מתארים".

 

 

על רקע דבריו אלו, היום נכנסה רשמית לתוקפה ההחלטה להגדיל את מרחב הדיג לפלסטינים ברצועת עזה מ-10 מייל ל-15. הקלה נוספת תיכנס לתוקף ביום ראשון, אז יגדלו בעוד 500 מכסות היתרי המסחר לתושבי הרצועה. מדובר על היתרים שניתנים לסוחרים בלבד, אולם בשטח פועלים רבים מעזה מנצלים אותם ומשתמשים בהם ליציאה לעבודה בחקלאות או בנייה בישראל תוך העלמת עין של מערכת הביטחון.

 

צעדים אלו הוכרזו אמש למרות שאתמול עד שעות הערב אותרו לא פחות מ-17 בלונים, שמונה מהם נשאו מטעני נפץ. איש לא נפגע. פיצוצים חזקים נשמעו באזור בכל שעות היום, בעיקר לפנות ערב. צוותים ייעודיים של לוחמי צה"ל נפרסו לאורך הגבול בניסיון ליירט את הבלונים באמצעות ירי חי.

3082 ()
מאיים ב"מכת מחץ". נתניהו

ב‏שדרות אותר צרור בלונים מאחורי בית ספר יסודי בעיר ללא מטען וכעבור זמן אותר צרור בלונים חשוד בבית ספר אחר. חבלנים הוזעקו לנטרל את האיום ובמקום פרצה בהלה. בנוסף, מעל אחד היישובים באזור שדות נגב התפוצצו לפחות ארבעה צרורות בלונים. בעיצומה של ההסלמה אתמול תועדו אחר הצהריים ילדי קיבוץ מפלסים צופים בבלוני הנפץ שחלפו מעל ראשיהם. "אמאל'ה, די. מה זה הבום הזה?", אחד הילדים נשמע אומר בבהלה.

 

גורם ביטחוני ניסה אמש להסביר את החלטת ישראל לבטל את הסנקציות חרף המשך הפרחות בלוני הנפץ. לדבריו, "ארגון חמאס העביר מסרים לישראל שלפיהם הם החליטו להפסיק את שיגורי בלוני הנפץ וירי הרקטות לעבר ישראל". הגורם לא מסר דרך מי עבר המסר לישראל. מקורות פלסטיניים בעזה אמרו ל-ynet כי המסר הועבר באמצעות שליח האו"ם למזרח התיכון ניקולאי מלאדנוב. הגורם הביטחוני הישראלי הוסיף כי במערכת הביטחון ספקנים, אולם לדבריו "ייעשה ניסיון להחזיר את היציבות לעוטף עזה. המעשים בשטח הם שיקבעו".

 

כבר ביום שלישי דווח כי חמאס הבטיח לחברי משלחת המודיעין המצרי שביקרה בעזה כי הם יפסיקו לאלתר את הפרחת בלוני הנפץ. בפועל חמאס הגביר את כמות בלוני הנפץ שהופרחו לעבר ישראל ביומיים שלאחר מכן.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צרור הבלונים החשוד בנתיבות
מומלצים