שתף קטע נבחר

סכסוך דליק: דור אלון וסונול בקרב על תחנת דלק בדרך נמיר

דור אלון לבית המשפט: על סונול להתפנות מהתחנה בצפון תל אביב עקב סיום הסכם השכירות. סונול: "נמתין להחלטת בית המשפט"

סכסוך משפטי קשה שורר בין דור אלון אנרגיה לסונול ישראל על אחת מתחנות הדלק האסטרטגיות בדרך נמיר, בכניסה הצפונית לתל אביב. ביום חמישי פנתה דור אלון לביהמ"ש השלום בת"א והגישה תביעה לפנות לאלתר את סונול מתחנת התדלוק בדרך נמיר 301 בעיר.

 

סונול מתרחבת במזון: תפתח סופרמרקטים בתחנות

דור אלון נכנסת לזירת האון ליין דרך am:pm

משרד הכלכלה נגד סגירת בתי הזיקוק: "סיכונים למשק הדלק ולכלכלה"

 

כמו כן, ביקשה דור אלון באמצעות עוה"ד אילן סופר וגיא וילף ממשרד אילן סופר ושות' להורות לסונול להתפנות מכל השטחים שדור אלון אמורה לשכור ולהפעיל מ-20 בפברואר על פי הסכם שכירות.

תחנת דלק סונול דרך נמיר (צילום: יריב כץ)
התחנה בדרך נמיר. מיקום אסטרטגי(צילום: יריב כץ)

בתביעה טוענת דור אלון נגד "התנהלות בריונית ומקוממת מצד סונול, שהחליטה לעשות דין לעצמה והודיעה כי היא מסרבת לפנות את תחנת התדלוק אף שהסכם השכירות של סונול עומד להסתיים ולפקוע ב-17 בפברואר 2020. דור אלון זכאית להתחיל לשכור ולהפעיל את התחנה מ-20 בפברואר ל-10 שנים בהתאם להסכם שכירות תקף שנחתם מול תחנת דלק אביב, הבעלים. לאור הודעת סונול כי היא מסרבת לפנות את התחנה נאלצת דור אלון להגיש את התביעה".

 

דור אלון טוענת בתביעה בביהמ"ש כי תחנת התדלוק נמצאת במיקום מרכזי, וכי הנזקים שעתידים להיגרם לדור אלון עקב סירוב סונול לפנותה עומדים על מיליוני שקלים רבים. "למען הסר ספק יובהר כי בכוונת דור אלון לתבוע את נזקיה עד השקל האחרון מסונול", נטען בתביעה. בשלב זה התביעה שהוגשה היא לפינוי המושכר, אבל בכוונת דור אלון לתבוע את נזקיה בהליך אחר.

 

סונול: זכות קדימה להמשך הפעלת התחנה

עוד טוענת דור אלון כי סונול מודעת לפחות 8 חודשים להסכם השכירות שנחתם עם דור אלון. "במשך כל התקופה הזו סונול לא נקטה הליך משפטי או בקשה לסעד זמני, וחרף זאת בחרה בחוסר תום לב קיצוני להמתין לדקה ה-90 ורק אז לעשות דין לעצמה ולסרב לפנות את התחנה".

 

מנגד, טענה סונול במכתב ששלחה בתחילת החודש לבעלי התחנה כי יש לה זכות קדימה להמשך הפעלת התחנה, ואף הודיעה שהיא מבקשת להמשיך בהפעלת התחנה. בא כוח בעלי התחנה טען כי הבעלים מעולם לא נתנו לסונול זכות קדימה להמשך הפעלת התחנה.

 

מסונול נמסר בתגובה: "אין בכוונתנו להתייחס מעל דפי העיתון לנושאים הנדונים בערכאות משפטיות. נמתין להחלטת ביהמ"ש".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: יריב כץ
התחנה בדרך נמיר. מיקום אסטרטגי
צילום: יריב כץ
מומלצים